Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, isset napisał:

Jak mam podpięty wiatrak pod 4 - 6, to które gpio wskazać?

Ojj to tutaj jest inna sprawa. Ty masz podłączone pod stałe 5V, natomiast te ustawienia które wrzuciłem tyczą się wyjść GPIO. No i tutaj jest problem, bo pytanie czy Twój wiatraczek może być zasilany z GPIO (3,3V). Można by jeszcze "schować" wiatraczek za przełącznikiem (tranzystor) i wtedy masz wiatraczek podłączony do 5V a tranzystor go włącza kiedy pojawi się 3,3V na wyjściu GPIO. Także to nie jest takie hop siup...

 

Schemat z tranzystorem:

 

1898156556_Screenshot2021-05-05at14_56_41.thumb.png.e445ad3111d019503a81eb66c9a47ce7.png

Edytowane przez beny
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, apolkowski said:

Rpi 4 ma wbudowaną sieć. Po co ta karta?

Zeby zwiekszyc zasieg WiFI. Jak umiescisz RPi w aluminiowej obudowie to stlumisz sygnal jeszcze bardziej, wtedy albo mozesz podlaczyc Rpi kablem do AP Wifi albo zewnetrzna karte Wifi z antena na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Chodzi o WiFi, a ja myślałem o ethernecie. Ja mam połączone po kablu.

 

EDIT. Obudowę mam taką :

https://botland.com.pl/obudowy-do-raspberry-pi-4b/15690-obudowa-justpi-do-raspberry-pi-4b-aluminiowa-z-dwoma-wentylatorami-czerwona-5903351242677.html

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2020 o 15:08, Nowok76 napisał:

Żeby ASI120 lub klon działał prawidłowo pod INDI trzeba zaktualizować soft w kamerce.

W klonie zrobiłem to chyba cztery lata temu i działa do dzisiaj bezproblemowo.

Czy w PHD2 wybierasz sterownik ASI z INDI ? Powinieneś oryginalny ZWO ASI który proponuje sam PHD

Czy moglbys mi z tym pomoc? Mam T7C kupilem raspberry i nie moge nic z tym zrobic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś korzystajacy z Astroberry używa w Ekos schedulera?

 

Wczoraj ładnie mi się uruchomił, a dziś odpalam na tym samym obiekcie i wywala mi to, a sekwencja w zakładce Kamera nie ma problemu i sesja na niej się uruchomiła. Czemu ten scheduler nie chciał mi odpalić sesji natychmiast?

 

2021-05-11T22:07:32 Job 'M 81' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
2021-05-11T22:07:16 Warning: Job 'M 81' is 01h 07m 43s away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
2021-05-11T22:07:16 Sleeping until observation job M 81 is ready at wt. maj 11 23:15:00 2021...
2021-05-11T22:07:14 Scheduler started.

 

Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, isset napisał:

Hej, czy ktoś korzystajacy z Astroberry używa w Ekos schedulera?

 

Wczoraj ładnie mi się uruchomił, a dziś odpalam na tym samym obiekcie i wywala mi to, a sekwencja w zakładce Kamera nie ma problemu i sesja na niej się uruchomiła. Czemu ten scheduler nie chciał mi odpalić sesji natychmiast?

 


2021-05-11T22:07:32 Job 'M 81' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
2021-05-11T22:07:16 Warning: Job 'M 81' is 01h 07m 43s away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
2021-05-11T22:07:16 Sleeping until observation job M 81 is ready at wt. maj 11 23:15:00 2021...
2021-05-11T22:07:14 Scheduler started.

 

Strefa czasowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, isset napisał:

Hej, czy ktoś korzystajacy z Astroberry używa w Ekos schedulera?

 

Wczoraj ładnie mi się uruchomił, a dziś odpalam na tym samym obiekcie i wywala mi to, a sekwencja w zakładce Kamera nie ma problemu i sesja na niej się uruchomiła. Czemu ten scheduler nie chciał mi odpalić sesji natychmiast?

 


2021-05-11T22:07:32 Job 'M 81' has not been processed upon scheduler stop, marking aborted.
2021-05-11T22:07:16 Warning: Job 'M 81' is 01h 07m 43s away from now, you may want to enable Preemptive Shutdown.
2021-05-11T22:07:16 Sleeping until observation job M 81 is ready at wt. maj 11 23:15:00 2021...
2021-05-11T22:07:14 Scheduler started.

 

A weź poresetuj wszędzie wszystko do 0 i sprawdź. Chodzi mi o statusy jobow i progressy sekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas ustawiłem z konsoli.

 

Z kolei ccdciel mówi mi tak, a przecież w ustawieniach systemowych mam dobrze wybrane Europe Warsaw

 

23:48:59 The computer timezone 2.0 and the observatory longitude 20.9 West are not compatible.
Be sure the computer use the local timezone and the observatory location is configured in the program preferences.
Be careful of the longitude East/West setting.

 

Zrzut ekranu 2021-05-11 o 23.52.09.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przedwczoraj poszło, a wczoraj już coś mu się nie podobało. Chociaż jak teraz sobie przypominam, to przedwczoraj ustawiłem czas systemowy PRZED odpaleniem Kstars, a wczoraj najpierw odpaliłem Kstars a potem ustawiłem czas systemowy. Pewnie Kstars nie zaktualizował sobie czasu z systemu i mimo, że zegar maliny mi pokazywał prawidłowy czas i datę, to pewnie Kstars już miał datę wczorajszą. Bo pewnie data jest wczytywana w momencie startu programu. 

Tak tylko podejrzewam, że to może być to.

15 minut temu, wessel napisał:

Nakładka RTC do maliny kosztuje parę złotych a może dużo pomóc.

 

Maciek, a polecisz jakąś? Jak to groszowa sprawa, to chyba kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś to samo, nosz qwa.... Timezone ustawione na Europa / Warsaw, data i godzina pobrana z internetu, nie mam pojęcia o co chodzi.

 

22:04:21 The computer timezone 2.0 and the observatory longitude 20.9 West are not compatible.
Be sure the computer use the local timezone and the observatory location is configured in the program preferences.
Be careful of the longitude East/West setting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.