Skocz do zawartości

Astroberry Server


Gość RadekK

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, RadekK napisał:

Niestety cokolwiek bym nie robił to nie wyświetla mi się wersja FPGA.

Mnie też.

Zauważyłem za to, że jak włączę ten program do zmiany firmware zanim podłączę kamerkę do kompa, to mam teoretycznie aktywny guzik do zmiany FPGA, ale w momencie kiedy program wykryje że dostępna jest tylko ASI 120mm, ten guzik staje się natychmiast nieaktywny!

Mam dziwne wrażenie, że ASI 120mm nawet nie posiada tego FPGA, choć też już wcześniej myślałem o tym, że może moja kamerka jest z jakąś inną wersją jakiegoś wewnętrznego softu.

Załadowanie nowego systemu na kartę, oczywiście poprawy nie wniosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to cóż..ja teraz nie mam przy sobie niestety kamery żeby sprawdzić.Hmmm..a sam guiding działał by ci prawidłowo w 8 bit?..ja mam znowu inną przypadłość moja asi bardzo daje hot pixselami..a ekos do swojej biblioteki robi tylko jedną klatkę dark (chyba że można ustawić jakiegoś master darka, ale tego nie potrafie) , a ona usuwa może z 70% pikseli..pół obrazu mam w fałszywych gwiazdach. ;-)

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Selmak napisał:

No to cóż..ja teraz nie mam przy sobie niestety kamery żeby sprawdzić.Hmmm..a sam guiding działał by ci prawidłowo w 8 bit?..ja mam znowu inną przypadłość moja asi bardzo daje hot pixselami..a ekos do swojej biblioteki robi tylko jedną klatkę dark (chyba że można ustawić jakiegoś master darka, ale tego nie potrafie) , a ona usuwa może z 70% pikseli..pół obrazu mam w fałszywych gwiazdach. ;-)

No ja guidingu niestety nie sprawdzę, bo już nie jestem posiadaczem montażu z możliwością guide, mam tylko Vixena Polarie ;)

Jeśli chodzi o guiding przy 8 bit, to musi dać radę, skoro bez problemu guidowałem HEQ5 z TouCamem z użyciem PHD :-)

Co do nadmiernego szumu, musisz ustawić sobie tak parametry, żeby szum był niski - lepiej poszukać jaśniejszej gwiazdy do guidingu niż walczyć z szumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2019 o 17:39, RadekK napisał:

A nie podmontowuje Ci przypadkiem automatycznie Canona jako dysk USB na RPi?

Mialem podobny problem z gphoto2. Najpierw trzeba ubic procesy zwiazane z automontowaniem karty z aparatu.
ps aux | grep gphoto

potem

kill (numer procesu odczytanego powyzej)

 

Zamiast tego oczywiscie mozna wylaczyc automontowanie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2018 o 23:31, wylam napisał:

Częściowo działa sposób z edycją  pliku /etc/hostapd/hostapd.conf  i zamianą hw_mode=g oraz channel=6

Hotspot astroberry wtedy staruje tylko trzeba odczekać 5-10min zanim zobaczymy sieć.

Mam zmieniony plik hostapd.conf i nadal nie mogę połączyć się z RPi B+ przez wifi. (Przez kabel podłączona do routera działa)

Pytanie cz channel=6 To konieczny zapis?

Sprawdzałem WiFi skanerem dostępne sieci wokół i jedna z sieci wykorzystuje channel 6  czy to może być przyczyną braku widoczności astroberry ?

Pozdrawiam 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, glaurung napisał:

Mirek jak masz wersje 3B+ to musisz edytować plik hostapd_3bplus.conf bo to jest plik który zarządza siecią w tej wersji RPi

Dzieki za rady

Sprawdzę wieczorem

 

Nie mam doświadczeń z linuxem wiec moze trochę proste  pytanie: A jak powinien wyglądać hostapd_3bplus.conf  po edycji?

Pozdrawiam

M

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mirek01 napisał:

Są postępy

łączy się z ruterem przez wifi do sieci domowej

ale swojej sieci nie pokazuje 

Nawet po wyłączeniu routera nie pokazuje się siać astroberry:(

 

Co można  jeszcze zrobić?

 

może jakieś zmiany w konfiguracji łączenia przez wifi

Mi pomógł Radek z podobnym problemem i teraz działa zawsze i jak należy, da się to banalnie usunąć.jeśli się wie jak.poczekaj aż się on wypowie.

Naprawicie to moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mirek01 said:

łączy się z ruterem przez wifi do sieci domowej

Jeśli łączy się z routerem to sieć astroberry jest wyłączana automatycznie (czyli albo to albo to). Było o tym wcześniej w tym wątku.

Usuń konfigurację sieci domowej (sudo rm -rf /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf) albo wyłącz router i po restarcie pojawi się sieć astroberry.

 

EDIT: widzę, że wyłączałeś router, ale czy startowałeś RPi przy wyłączonym routerze?

Edytowane przez RadekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RadekK napisał:

Jeśli łączy się z routerem to sieć astroberry jest wyłączana automatycznie (czyli albo to albo to). Było o tym wcześniej w tym wątku.

Usuń konfigurację sieci domowej (sudo rm -rf /etc/wpa_supplicant/wpa_supplicant.conf) albo wyłącz router i po restarcie pojawi się sieć astroberry.

 

EDIT: widzę, że wyłączałeś router, ale czy startowałeś RPi przy wyłączonym routerze?

Tak czytałem wcześniejsze posty i startowałem celowo przy wyłaczonym routerze

Spróbuję jeszcze usunąć  konfigurację sieci domowej  

Czy modyfikacja pliku hostapd_3bplus.conf też  jest konieczna? Chwilowo mam

channel =48

hw mode = a

Ćwiczyłem już 

channel=6

hw mode= g

Ale bez rezultatu  wróciłem do ustawien orginalnych 

 

Pozdr

M

 

Edytowane przez mirek01
Dopisałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, mirek01 said:

channel=6

hw_mode= g 

Powinno działać zawsze. Ta druga opcja tylko jeśli masz komputer wspierający tryb AC dla wifi.

Edytowane przez RadekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam pytanie, bo poskładałem sprzęt i roboczo sobie uruchomiłem w domu, niestety nie potrafię ustawić wyświetlania ramki FOV swojego zestawu.w Kstars...kiedyś pamiętam nie musiałem nic robić było od razu po instalacji wszystkiego..może to kolejna przypadłość przez te kłopoty z obsługą Canona o których pisałem wyżej.

Naprowadzi mnie ktoś na konfiguracje tego?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kstars/Settings/FOV Symbols/Edit FOV Symbols/New klikasz zakładkę Camera, wpisujesz parametry teleskopu i kamery i klikasz Compute FOV.

Nota bene, po tym jak zrobisz plate solving wyświetli Ci się prawdziwy kadr widziany przez kamerę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RadekK napisał:

Kstars/Settings/FOV Symbols/Edit FOV Symbols/New klikasz zakładkę Camera, wpisujesz parametry teleskopu i kamery i klikasz Compute FOV.

Nota bene, po tym jak zrobisz plate solving wyświetli Ci się prawdziwy kadr widziany przez kamerę.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kolejne pytanie bo postępuje zgodnie z tutorialami Jasema z yt w sprawie guidingu w PHD2.

Wersja Kstars 3.0.0. Indi najnowsza.

Podczas tworzenia profilu sprzętu, mam możliwość wybrania softu guidijącego..albo domyślny albo lin guider lub phd2.

Wybieram PHD2 i klikam save.

Po tej czynności klikam w przycisk edycja by sprawdzić ponownie profil..a tam jest guider domyślny..i tak w koło na około..niestety nie zapisuje mi się wybór Phd2 oraz ustawienia optyki (primary scope oraz guide scope ) za każdym razem gdy kliknę save a po chwili by podejrzeć ustawienia okna wyboru optyki są puste...dzieje się tylko tak na rpi..przez VNC.

Wersja Ekosa i kstars  3.0.0 pod windows działa prawidłowo (skoro tak to sprawdzę jeszcze w trybie remote ) , no ale to ma działać zawsze i na wszystkim..wiele się sypie przez te pierdoły i nie mogę ruszyć setupu.

Czy ktoś ma podobne anomalnie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już jest rozwiązany. Sam się z tym spotkałem - https://indilib.org/forum/ekos/4129-ekos-profile-editor-does-not-save-guiding-solved.html

Prawdopodobnie baza danych z profilem pochodzi ze starszej wersji KStars, a po upgrade do nowej wersji jest niekompatybilność bazy.

Należy usunąć plik z bazą profili:

rm ~/.local/share/kstars/userdb.sqlite

następnie restart Kstars.

 

Po tej operacji trzeba stworzyć profil od nowa i zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, RadekK napisał:

Problem już jest rozwiązany. Sam się z tym spotkałem - https://indilib.org/forum/ekos/4129-ekos-profile-editor-does-not-save-guiding-solved.html

Prawdopodobnie baza danych z profilem pochodzi ze starszej wersji KStars, a po upgrade do nowej wersji jest niekompatybilność bazy.

Należy usunąć plik z bazą profili:


rm ~/.local/share/kstars/userdb.sqlite

następnie restart Kstars.

 

Po tej operacji trzeba stworzyć profil od nowa i zapisać.

Restart kstars do ustawień fabrycznych? To masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.