Skocz do zawartości

XI Zimowy Zlot Miłośników Astronomii - Lipowiec 2019 - relacje!


Piotr4d

Rekomendowane odpowiedzi

Do dzisiejszej akcji odkopywania aut bohatersko i solidarnie ruszyli wszyscy, łącznie z kobietami i dziećmi. Chwała bohaterom!

20190203_101517.thumb.jpg.9f2e44ef3f623c1610d533c9a71026be.jpg

Z kolei niebo postanowiło pokazać nam na koniec takiego oto wała :)

20190203_104941.thumb.jpg.d455cb4d3930ee2cb6c9028dd6f00a25.jpg

Dzięki wszystkim za kolejny udany zlot i do zobaczenia na wiosnę :)

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po zlocie, ale jak wszystko co dobre szybko się kończy, tak i zlot minął jak z bicza strzelił.

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania , zresztą jak zwykle :) , dzięki chłopaki za dobrą robotę.

Rebusy Wimmera  gotowały mózgi , które próbowały pojąć pokrętną logikę podpowiedzi autora .

Dzięki konkursowi Robercia , dowiedziałem się jak mało wiedzy astronomicznej posiadam :D 

Muszę też wspomnieć o  prelekcjach Piotra , Olka i Łukasza , dobra robota.

Na koniec jeszcze gierka Jungle speed, jedna z ciekawszych zabaw w których brałem udział . Pełne skupienie ,potargane palce, krew , poobijane kości  / łokieć czuję do dziś  / świadczą tylko o tym ,że żartów nie było :D .

Wszystkim z którymi miałem okazję się spotkać  dzięki za rozmowy i towarzystwo.

Do zobaczenia na następnym zlocie.

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam przepięknie za zlot - znów jeden z najwspanialszych, co dla zlotów zimowych staje się normą, do której i tak nie idzie się przyzwyczaić.
Było genialnie - świetne prelekcje, dopieszczone konkursy (Wimmer, Roberciu - wielki szacun!), rewelacyjne nagrody - jak je zobaczyłem, to już wiedziałem, że muszę dosypać coś na otępienie do marynaty do szaszłyków, żeby mieć większe szanse w konkursach. No i wszelkie zabawy integracyjne - przecudowne. 
Zabrakło tylko nieba, ale za to było więcej Was. Lepiej chyba być nie mogło!

  • Lubię 3
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wspaniały zlot! Szczególnie organizatorom za zorganizowanie i ogarnianie, grillowcom za grillowanie, prelegentom za prelegowanie i zlotowiczom za miłą atmosferę. Miło było zobaczyć znajome twarze, równocześnie poznać nowe osoby, porozmawiać, podzielić się doświadczeniami, pobudować teleskopy, nie zawsze kompletne :flirt: Te kilkadziesiąt minut czwartkowego nieba pozwoliło, chociaż odrobinę nasycić ciekawość obserwacyjną, w dobie kilkumiesięcznej posuchy. Dzięki i do następnego!

IMG_9099.JPG

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

 

Pogoda może nie była wymarzona, ale i tak warto było przyjechać aby was zobaczyć :)

Ukłon dla organizatorów, że wszystko dograli na perfekt.

Jak się trzymacie po zlocie ? Mnie coś rozłożyło, w zasadzie już na zlocie się zaczęło przez pewnego Pana z pokoju ;) , więc musiałem wyjechać dzień wcześniej. 

Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnym zlocie!

 

Co, ja nie wejdę w las bez rakiet ?? :D 

20190131_113312.jpg

20190131_123105.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko chciałem dorzucić, że wydrukowane przez Łukasza zestawienie planetarek, które miałem przyjemność zabrać ze sobą jako wojenne trofeum, jest nieprawdopodobnie genialne na żywo. Wisi w salonie, w miejscu tyleż tymczasowym, co doskonale widocznym i cieszy oko detalem (szczególnie upodobałem sobie studiowanie włókienek w engieckach 1502 i 6905).
Każdego dnia, dosłownie.
Dzięki Łukasz, za przekazanie tak niesamowitej rzeczy do puli nagród!

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.