Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Astronomią zainteresowałem sie w 2003 r kiedy to miała miejsce wielka opozycja Marsa. Przeczytałem kilka książek i od temtej pory każdą pogodną noc w miare możliwości spędzam na obserwacji nieba. Z początku obserwowałem lornetką oraz teodolitem (mój ojciec jest geodetą). Od kilku dni jestem posiadaczem Synty 200/1200, co znacznie poszerzyło choryzonty :helo:

Myślę że to forum jest lepsze niż wszystkie książki o astronomi

razem wzięte !

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do telepa do 1000zł to w delta opticalu jest Celestron PowerSeeker 127EQ jak na amatora to chyba bedzie dobry sprzet dla ciebie, aha niewiem jaki ten telep ma szukacz czy dobry aaa i jeszcze chyba niezawsze mają go na stanie ale zapytac mozna.
On ma chyba za slaby montaz pod taka srednice zwierciadla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, ze niektorzy ludzie uprawiajacy tak scisla dyscypline nauki jaka jest astronomia nie wylowili od razu oczywistych tresci. Pewnie niektorym jest wstyd jak cholera. Ale nie o tym chcialem....Cygnusie "dymisji" nie przyjmujemy, masz tu jeszcze wiele do zrobienia i musisz z nami zostac.Kropka

Edytowane przez escom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zwracam uwagę na nowe Oriony na dobsonie w Astrokraku:

http://www.astrokrak.pl/sklep/product_info...products_id=322

Moim zdaniem dla początkującego obserwatora jest to świetny sprzęt ze względu na uniwersalną światłosiłę, wyposażenie i odpowiednią cenę. W przypadku astrofotografii konieczne są dodatkowe koszty wykraczające znacznie poza granicę 1000zł. Inwestując w ten teleskop, można w przyszłości zaopatrzyć go w montaż paralaktyczny.

Sam przymierzam się do zakupu któregoś z modeli :rolleyes:

Edytowane przez radradish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tepier eto, czto Naczalnyj Gosurarstwiennyj Soviet rieszał czierez niedielu (strogo po reszenijam CK) - Rada Nadzorcza albo Zebranie Wspólników reszajet w odin czas.

 

No to zycze cie Milku zeby twoje sprawe , tam , na gorze, odlozyli co najmniej na jakes 20-30 lat.

 

Trzymaj sie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwie sie, ze niektorzy ludzie uprawiajacy tak scisla dyscypline nauki jaka jest astronomia nie wylowili od razu oczywistych tresci.

 

Łamigłówki to w innym dziale <_< Nadal uważam że źle to autor poprowadził.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus !

trochę się powykłucaliśmy w wątku o folii Baader i w zasadzie od tego czasu nie pisuję na forum , tylko czytam.

Wiedz natomiast , że z wieloma poglądami jakie wygłaszasz na forum, zgadzam się w 100% .

Jeśli cię kiedyś uraziłem , to wybacz mi .

Pozdrawiam serdecznie

Tomasz Żywczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus !

trochę się powykłucaliśmy w wątku o folii Baader i w zasadzie od tego czasu nie pisuję na forum , tylko czytam.

Wiedz natomiast , że z wieloma poglądami jakie wygłaszasz na forum, zgadzam się w 100% .

Przeze mnie nie piszesz?

Ech... będę miał wyrzuty sumienia do końca! :(

Pisz! Co złego to ja, przecie nieobecni nie będą mieli racji! :)

 

Trzymaj się! Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamigłówki to w innym dziale  <_< Nadal uważam że źle to autor poprowadził.

Hamalu!

 

Właściwie to miało być tak:

- miałem się pożegnać i poprosić o zamknięcie wątku...

Pewnie by mnie już nie było. Ale byłby porządek.

 

Ale - ech, zostawiłem sobie szansę dla wyjaśnania nieporozumień :Boink: i ciągle jeszcze jestem, czyniąc zamęt, ku Waszemu utrapieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnus, obyś miał siłę i zdrowie jak najdłużej "mącić"  :Beer: Trzymaj się bracie, kto nam Asnyka będzie recytował  :notworthy:

Zarecytuję wam w takim razie CYGNUSA. Co prawda nie jest to ASTROnomiczne ale komputerowe z elementami... relatywistycznymi. :)

 

STEPY HACKERMAILSKIE

 

Wpłynąłem w Internetu przestwór oceanu.

Mój modem popiskuje i jak łódka brodzi

Pośród fal łącz szumiących, w impulsów powodzi

A jakość połączenia jest dzisiaj do chrzanu.

 

Już ekran ściemnial, nigdzie linku do Kanaanu!

Patrzę w pulpit - Was szukam, Przewodniczek łodzi!

Tu AltaVista kusi, tam zaś Yahoo zwodzi,

Ówdzie InfoSeek błyszczy z przestworzy ekranu!

 

Stójmy! Jak cicho! Słyszę wentylator mały

Który procesor chłodzi, dmuchając dokoła,

Słyszę, kędy zasilacz sapie, ciepły cały,

 

Kędy dysk śliską piersią muska głowic czoła.

W takiej ciszy tak Blaster podkręcam ciekawie

Że słyszałbym głos.... światła! Jedźmy! Nikt nie woła!

 

Towarzyszom z Światowej Sieci - autor: © milek@lu.onet.pl

 

P.S.

Psia kostka... narobiłem zamętu. Ileż odsłon ma ten wątek? Nie tak miało być!

Może go do śmietnika wsadzić... Proszę ADMINÓW o samodzielne rozważenie czy nie łamię zasad i czy go nie wyrzucić...

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEPY HACKERMAILSKIE

 

Wpłynąłem w Internetu przestwór oceanu.

Mój modem popiskuje i jak łódka brodzi

Pośród fal łącz szumiących, w impulsów powodzi

A jakość połączenia jest dzisiaj do chrzanu.

 

Już ekran ściemnial, nigdzie linku do Kanaanu!

Patrzę w pulpit - Was szukam, Przewodniczek łodzi!

Tu AltaVista kusi, tam zaś Yahoo zwodzi,

Ówdzie InfoSeek błyszczy z przestworzy ekranu!

 

Stójmy! Jak cicho! Słyszę wentylator mały

Który procesor chłodzi, dmuchając dokoła,

Słyszę, kędy zasilacz sapie, ciepły cały,

 

Kędy dysk śliską piersią muska głowic czoła.

W takiej ciszy tak Blaster podkręcam ciekawie

Że słyszałbym głos.... światła! Jedźmy! Nikt nie woła!

 

Towarzyszom z Światowej Sieci - autor: © milek@lu.onet.pl

 

Świetny :D

 

:brawo::brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnusie,

Zasad chyba nie łamiesz. A nawet gdyby, to w końcu po to jest "All that Jazz" (Internet), żeby czasem trochę prawdy napisać.

Trzymaj się.

PS. Jak wiesz najlepiej, wszystko jest względne, również odchodzenie...

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów :Beer: .

 

Tak naprawdę nazywam się Mateusz i mam 14 latek. Pochodzę z miasta pod stolicą - Legionowa. Dlatego proszę się nie dziwić jak będe pisać: "w Wawie to ładne niebo.." itp. Zawsze czułem się Warszawiakiem, a moją mieścinę to mało kto kojaży. B)

 

Widoki z okna i balkonu (tak, tak - blok <_< ) są takie sobie. Zasięg gołym okiem to jakieś 4.5-5mag. Najładniejsze pole do obseracji mam na E , S i W. Na lornetkowe obserwy zachodu chodzę na 11 piętro gdzie niebo mam czyste po sam horyzont. :Boink:

 

Astronomią zainteresowałem się jakieś dwa lata tamu. Do pierwszych obserwacji zachęciło mnie ciemne niebo u dziadków na działce. Pierwsze lookania prowadziłęm lornetką Tasco 5x30 kupioną przed 10 laty na bazarze. W grudniu zeszłego roku stałem się posiadaczem teleskopu 120/900 Uniwersał na statywie trójnożnym. Telep dostałem w formie prezentu na gwiazdkę <_<.

 

Obecnie go udoskonalam. Dokupiłem kilka porządnych akcesoriów. Powiesiłem go na montażu EQ 3-2. Na najbliższą przyszłość planuję jeszcze zakupić napęd, szukacz, kamerkę, barlow i kilka następnych okularów. Już na jesieni będziecie mogli zobaczyć foty planet wykonanych tym sprzętem. :Salut:

 

 

Jeszcze raz witam i pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.