Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i Serdecznie Pozdrawiam!

W kwietniu 2007 roku stałem się szczęśliwym posiadaczem Synta Sky-watcher 13065EQ2 Parabolic Reflektor 130/650, zakupionym u Pana Tomasza Czarneckiego w Teleskopy.net (bardzo sympatyczny człowiek).

Dowiedziałem się wtedy od Żonki, że mam nierówno pod sufitem :szczerbaty:

Ale to nieistotne. Wybrałem ten teleskop bo oferował najciekawsze parametry przy moich skromnych możliwościach finansowych (służba zdrowia, sami wiecie) a przede wszystkim jest bardzo mobilny i zważywszy na fakt mojego zamieszkania w zapylonym mieście nie pozbędę go się tak szybko.

Wyboru tego dokonałem oczywiście dzięki setkom wizyt na astro-forum i ostatecznie po konsultacji z Panem Tomaszem z teleskopy.net.

Spoglądaniem w nocne niebo zainteresował mnie mój Wspaniały Tata który niestety odszedł od nas tuż przed świętami po ciężkiej chorobie nowotworowej i nie było dane nam spojrzeć razem w niebo przez to "cudo" z dolnej półki przemysłu optycznego.

Niedawno dokupiłem 2 okularki 40 i 4mm i dłubie przy podróbce baadera microstage żeby przykręcić posiadanego Canona A430.

To chyba tyle na początek. Rrrany zaglądam tu conajmniej od 1,5 roku i w końcu posta spłodziłem! :Boink:

Wiesław Syta (nie mylić z Syntą)

 

Witaj :)

 

Kurcze, na Twoim avatarku ta rurka wygląda na nieco większą bazookę niż 130 ;)

 

Ach... jeśli chodzi o Kobietki, to wiesz, lepiej się nie spowiadać ;)

Np. moje okularki wszystkie są "pożyczone" ;) (pewno kiedyś wyda się, że na wieczność ) :D

 

 

... W tym momencie należy się szacun dla taty...

chyba wszyscy mamy nowotworowców w rodzinach, i teraz zależy, na kogo padnie ta niemoc genetyczna... :(

(mój wspaniały dziadzio 2000 RIP)

 

pzdr i witaj na forum

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem Piotrek z Wawki i niedawno odnowiłem w sobie pasję sprzed lat, a w zasadzie realizuję dziecięce marzenia :)

 

Mój sprzęt to Nostrus 76/700, który pozwolił mi sprawdzić i przekonać się, że astronomia jednak po latach mnie interesuje i chcę rozwijać w sobie tą pasję :)

 

Dzięki uprzejmości Polaris'a zostałem szczęśliwym posiadaczem książki "Atlas nieba" i całą z miłą chęcią przeczytałem. Przyznam że otworzyła mi oczy i bardzo dużo się z niej dowiedziałem, także mogę ją szczerze polecić każdemu kto zaczyna przygodę z astronomią.

 

A teraz pytanko - jak widać sprzęt mam nie za fajny, natomiast tak jak pisałem jest on tylko przejściowy. Kupiony po to żeby sprawdzić czy mnie to jeszcze "kręci" czy już nie... Okazało się że jest super także teraz pytam co dalej.

 

Chciałbym kupić coś porządnego, ale dla amatora. Nie określę za jaką cenę bo jak się okaże że tyle nie mam to po prostu sobie uzbieram i kupię później :) Co mi radzicie? jaki sprzęt? jakie dodatki? soczewki? jakie zestaw byłby dla mnie odpowiedni? :)

 

Ze specjalnym i serdecznym Astropozdrowieniem

Pidzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przestudiowałem :)

 

No więc tak:

jak już pisałem mieszkam w Warszawie, dodam do tego że na obrzeżach Warszawy, w bloku, niedaleko od lasu, mój balkon to trochę ponad metr na około dwa. Raczej interesuje mnie coś na montażu paralaktycznym z napędem.

Mam możliwość wyjechania poza miasto na obserwacje, nie za często ale na pewno będzie się to zdarzać.

 

Co wybrać w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przestudiowałem :)

 

No więc tak:

jak już pisałem mieszkam w Warszawie, dodam do tego że na obrzeżach Warszawy, w bloku, niedaleko od lasu, mój balkon to trochę ponad metr na około dwa. Raczej interesuje mnie coś na montażu paralaktycznym z napędem.

Mam możliwość wyjechania poza miasto na obserwacje, nie za często ale na pewno będzie się to zdarzać.

 

Co wybrać w takim przypadku?

 

 

Jak masz czas w poniedziałki po południu, to zapraszam na spotkania warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Odbywają się one w każdy poniedziałek w CAMK-u na ulicy Bartyckiej 18. Najpierw o godz. 17 jest wykład, a po nim w pogodne noce możliwość popatrzenia przez teleskop.

 

Będziesz mógł się spotkać z doświadczonymi obserwatorami nieba.

Edytowane przez majer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.