Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no racja, sory za maniery, ale dziś chciałem wypróbować nowe szkiełka a tu jakieś takie chmury mleczne na niebie. Forum przeglądam od 2 mcy, astronomia teoretyczną interesuję się od dziecka, a teraz przyszła kolej na praktykę. Najpierw chciałem kupić jakiś telep w markiecie, bo zobaczyłem na promocji i pomyślałem, że warto by było w końcu coś zacząć obserwować. Jednak właśnie dzięki forum najpierw nabyłem lornetkę 12x60 no i mi się spodobało i od miesiąca jestem również posiadaczem Synty 8" a od dziś możliwość testowania lvw i się nie mogłem doczekać wieczora a tu taki klops, nawet księżyca nie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astronomią - patrzeniem w niebo interesowałem się kiedyś, dawno temu - książka i lornetka

no i wróciło po parunastu latach jak bumerang :)

znowu dużo czytam, czas na zakup sprzętu (chyba już wiem jakiego) i porządne obserwacje

pozdrawiam z okolic Bydgoszczy

 

To_masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabłysnę jak powiem: witam :) ale i tak to zrobię.

 

Pragnę powitać wszelkich użytkowników tegoż forum i mam nadzieję, że nie jestem tutaj jedyną 14-letnią dziewczyną.

 

Astronomią interesuję się ho-ho! 3 lata? Teleskop posiadam dopiero 2 lata. Czytając wasze posty zaczynam się orientować jak mało na razie zobaczyłam. Cóż, mój teleskop do najlepszych nie należy... Ale miło jest posiedzieć i po prostu wyczekiwać następnych meteorów. :rolleyes:

 

Witam jeszcze raz i mam nadzieję, że długo tu zabawię :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie

Ci, którzy mnie znają i widzieli mnie w Jodłowie 2006 i 2007

pewnie się domyślą, ....już jest Ok :Boink::Boink::Boink:

po 9 mies. odkurzyłem teleskop na zaćmienie

i przez Syntę 200/1000 widać było górki na krawędzi

poza tym :banan:

chciałem się pochwalić

przesiadłem się z 300D na 40D

do tego Sigma 70-200 +T*2

Perkoz przez MTO

wszędzie lekki BF

najbardziej podoba mi się Pustułka

reszta moich wypocin :szczerbaty:

niedługo w dziale foto

 

do zobaczenia w Jodłowie

zayzik :Salut:

 

IMG_0291a.jpg

IMG_9218a.jpg

IMG_9244a.jpg

IMG_9282a.jpg

IMG_9502a.jpg

IMG_9568a.jpg

IMG_9588a.jpg

IMG_9602a.jpg

IMG_9877a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od jakiegoś czasu czytam sobie wasze zacne forum, ostatnio postanowiłem się zarejestrować. Jeśli chodzi o astronomię to zawsze coś mnie do niej przyciągało, niestety to drogie hobby i musiało poczekać na lepsze czasy. Aktualnie jestem na etapie wyboru jakiegoś sprzętu, nie ukrywam że poza obserwacjami wizualnymi chętnie bym spróbował sił w astrofotografii, jak ta sprawa się dalej rozwinie czas pokaże.

 

Myślę że na dobry początek zaopatrzę się w jakiś sensowny refraktor, który później będę mógł wykorzystać do astrofotografii, a na dzień dzisiejszy pozwolił by mi na obserwację księżyca, słońca i ew. planet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,

 

cieszę się, że niedługo się spotkamy i będziemy mieli trochę czasu na "dialogi na cztery nogi".

 

Zdjęcia ptaków świetne :notworthy:

A gdzie zrobiłeś tą kląskawke i pliszkę żółtą???

 

Perkoz z młodymi - rewelka :notworthy:

 

Pozdrawiam,

Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek,

 

cieszę się, że niedługo się spotkamy i będziemy mieli trochę czasu na "dialogi na cztery nogi".

 

Zdjęcia ptaków świetne :notworthy:

A gdzie zrobiłeś tą kląskawke i pliszkę żółtą???

 

Perkoz z młodymi - rewelka :notworthy:

 

Pozdrawiam,

Tomek.

 

Cześć

podaję dane :szczerbaty:

kląskawka azymut 140 odl 5,2 km

pliszka azymut 135 odl. 1,3 km

od mojej firmy wg mapa.szukacz.pl B)

 

wracając do dialogów...

byli jeszcze "Fachowcy"

"Czy to sens ma kląć że ten Świat z kiepskiego zrobiony surowca..."

 

Tomek zostało już tylko 21 dni :banan::helo::Beer:

 

p.s.

widzę że znasz ptice

mam paru zawodników do zidentyfikowania

to tej pory robiła to moja córa

czyżyka widziałem ale sk....syn mi nie chciał pozować :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

To moje pierwsze kroki na forum.

Przeprowadzka do Rudy Slaskiej i nowe - ciekawe widoki z balkonu sprawily, ze zaczalem szukac po necie i tak traiflem do Was. Pierwsze moje (mocno amatorskie) zdjecia juz trafily w odpowiednie watki. Obecnie jestem na etapie wyobru teleskopu :)

 

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imię Marcin, całe niemal życie interesuję się astronomią (bodaj od 5 lub 6 roku, kiedy w czasie rodzinnych wycieczek za miasto zauroczyło mnie gwiaździste niebo, a mój ojciec opowiadał mi o Słońcu, jako ogromnej kuli wrzącego wodoru, o gwiazdach - jako odległych słońcach, kometach, meteorach i meteorytach itd.). Moje zainteresowanie astronomią to głównie literatura, rzadziej obserwacje nieba. Mieszkam w Nowej Hucie (Kraków), mam niewielki balkon i blok naprzeciwko. Graniczna jasność dostrzegalnych obiektów to 5,5 mag. Sprawdziłem doświadczalnie - mam Yukona100x i solidny, drewniany statyw. Bardzo chciałbym zakupić jakiś lepszy sprzęt, ale taki, który nadawałby się do obserwacji balkonowych w środku miasta, i pozwalałby podziwiać pasy na Jowiszu, pierścienie Saturna, szczegóły na powierzchnii Księżyca, czy plamy na Słońcu (z folią Baadera, rzecz jasna). Na wszystko to pozwala w zasadzie mój Yukon, tylko, że czuję niedosyt z powodu ograniczonego powiększenia (100x). Myślałem o czymś, co pozwoliłoby osiągnąć powiększenia rzędu 200-300 razy - przy czym zdaję sobie sprawę z ograniczeń wynikających z ruchów powietrza (nagrzane mury bloków, ulice) i ogólnie seeingu . Myślałem o np "Orion" StarMax 127mm z EQ.

Z przyczyn opisanych powyżej większość moich zainteresowań skupiła się na kosmologii (jak nie można mieć praktyki, to się idzie w teorię :) ), ale bardzo chciałbym kiedyś zobaczyć w pełnej krasie chociaż kilka z licznych galaktyk, których zdjęcia podziwiam na tym forum.

Tak, jak napisano w jednym z pierwszych postów, jestem tym z gości, który podkręca statystyki forum, jednoczenie nie udzielając się aktywnie, zazwyczaj ograniczam się do czytania. Nie mając sprzętu ani warunków, nie bardzo mam o czym tutaj pisać. Ale odwiedzam ten zakątek sieci właściwie codziennie, aby chciwie zczytywać wypowiedzi tych, którym poszczęściło się lepiej - w sensie wyposażenia w ciemne niebo i odludnego miejsca zamieszakania.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich miłośników astronomii ^^.

 

Mam 22 lata i mieszkam w Mysłowicach. Do niedawna czytałem Wasze forum biernie ale postanowiłem założyć konto i popisać razem z Wami :D, niestety nie posiadam jeszcze żadnego porządnego sprzętu do podziwiania nieba z bliska (oprócz lornetki) ale mam zamiar się zaopatrzyć w teleskop - i właśnie dzięki temu trafiłem na to forum. Chciałem podziękować że uchroniliście mój portfel przed wydaniem kasy na "plastikową zabawkę z allegro" gdyż w pośpiechu i w niewiedzy chciałem się w taką wpakować... przemyślałem Wasze opinie o innych, lepszych teleskopach i wybór już padł, mianowicie chcę kupić Syntę Sky-Watcher 8'' Dobson :). Jestem początkującym w tych sprawach ale nie cierpię kupować bubli tak, żebym potem musiał kupować drugi raz.

 

PS. mam jeszcze dwa pytanka które mnie nurtują od dłuższego czasu a nie będę zaśmiecał forum postami, jak wiadomo ciekawość to pierwszy stopień... :D :

 

1. co się stanie gdybym nacelował moją przyszłą :D Syntę 8'' na bloki na osiedlu w mieście obok? Będę widział dokładnie okna ? :D

 

2. mam krótkowzroczność -1.75 i -2.25 i dodatkowo zauważyłem pogorszenie wzroku po zmroku (chyba będę musiał zrobić miesięczną kurację witaminą A i jakimś Klarinem z Luteiną :/ )czy będzie to przeszkadzało w obserwacjach nieba?

 

Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.