Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kłaniam się z Gdyni. W temacie fotografii z uwagi na lata praktyki coś już wiem, o astrofoto nieco mniej, ale szybko się uczę. Efekty postaram się pokazywać co jakiś czas. Jako, że jestem tu nowy (na forum i w temacie astro) z pokorą wysłucham ewentualnych uwag, porad, nagan :)

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Na imię mam Wojciech, od jakiegoś czasu czytam posty na forum oraz korzystam z waszych porad. Astronomią interesuję się tylko rozrywkowo - czyli od czasu oglądam z rodziną, przy wieczornej kawie, jakieś gwiazdy / księżyc przez Cometrona 12x70, w asyście StarChart'a uruchomionego na telefonie. Od niedawna dysponuję miejscówką na wzgórzach, na obrzeżach miasta (ROD). Stąd mam ładne widoki na wschód (w dole jezioro, lasy, rzeka), zachód (w dole lasy) oraz na południe (wzgórza na mojej wysokości, za nimi Szczecin).

 

Przymierzałem się zatem do solidniejszej lornetki TS 20x85 albo 25x100, ale trafił się bojler DO-GSO 10" na gwarancji. Grzech było nie kupić.

 

Będę miał trochę pytań związanych z eksploatacją tego sprzętu, więc z góry proszę o cierpliwość :-)

 

pozdrawiam,

/WS

 

 

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako nowy użytkownik i zarazem początkujący w tematycznym zainteresowaniu chciałem się przywitać. Mam na imię Grzesiek. Mieszkam na Podhalu.

Zdecydowałem się dołączyć do forum, które obserwowałem od pewnego czasu. Forum wydaje się konkretne. Jako początkujący będę potrzebował pewnie porad w doborze sprzętu obserwacyjnego.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

Jestem tutaj nowy, ogólnie astronomią a wcześniej ogólnie fizyką, niebem itp interesuje się od wielu lat, Ogólnie jestem biologiem, jeżdze troche też na motocyklach, gram na basówce i lubię czasami łowic ryby na muchę ;) Niedawno, bo po przeprowadzce do mieszkania za miastem z fajnym tarasem na południe powziąłem decyzję i kupiłem pierwszy tele. Jest to Celestron EVOLUTION 6 (SCT) na montażu z GoTo (Nexstar), wybrałem taki, ponieważ będzie to w wiekszości sprzet na balkon i wyjazdy na wieś do rodziców (a tam jest już naprawdę niezłe niebo i bez większego LP). Nie chciałem tez aby sprzęt ważył tonę i zajmował pół mieszkania. Ogólnei jestem bardzo zadowolony, pierwsze oberwacjje juz za mną. Na razie uzywam okularów 9 i 25mm na 1.25 - tych najprostszych ale z biegiem czasu coś tam powymieniam i pewnie bede tez prosił w tym temacie o porady. Na razie kupiłem 8mm TMB planetary II ale chce tez coś jasnego i w miarę porządnego w okolicach 30-40mm.

 

Pozwólcie ze czasem zaspamuje Was jakimś zapytaniem nowicjusza ;)

 

pozdrawiam

przemek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Chodzi tylko o nazwę Celetron Evolution ;) W Polsce raczej się jej nie używa, a np w Anglii gdzie mieszkam jest to dosyć powszechnie używana nazwa. Dlatego moje przypuszczenie, że niekoniecznie mieszkasz w Polsce. Mylę się?

 

Nieee - ;) mieszkam w PL (Piekary Śląskie) nazywam go tak bo... tak mam napisane na tubie ;)

 

W sumie to bardziej powinienem napisac Celestron NexStar Evolution 6'' jakoś nie przywiązałem do tego wagi. Ot taki srebrny - troche inna seria niż ta SE ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem Wojtek i mieszkam w Niegoszowicach - niedaleko Krakowa.

Po przeprowadzce poza miasto spełniłem swoje marzenie - niczym nie skrępowane patrzenie w gwiazdy. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem SW 150/750. I choć pogoda nas nie rozpieszcza to już w kilka nocy pozwolił cieszyć się wspaniałymi widokami nieboskłonu.

Czy coś zastąpi emocje gdy pierwszy raz na oczy własne człek zobaczy Jowisza? Jak się micha cieszy gdy położenie księżyców tego giganta uświadamia Ci że... tak zdradza Ci swoje tajemnice.

Astronomia - taka amatorska to po prostu czysta frajda, a że przy okazji człek łyknie sporo wiedzy - same plusy. Kolimacja, światłosiła, kąty, przeciwwagi, azymuty, długości, szumy.... no to będzie się działo.

Tylko żeby jeszcze od czasu do czasu nie zapomnieć się wyspać ;)

 

Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieje garściami czerpać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Jestem Kamil i mieszkam w Raszczycach, niedaleko Raciborza i Rybnika.

astronomią na poważnie zacząłem się interesować po poznaniu kanału "Astrofaza". Jestem świeżo po zakupie Synty 8", mojego wymarzonego teleskopu. Wczoraj pierwszy raz obserwowałem nim niebo, dokładnie Księżyc i Jowisz. Oba te ciała niebieskie prezentowały się naprawdę świetnie. W obserwacji towarzyszył mi mój kuzyn, który mieszka obok mnie i kto wie, może on sam zacznie się interesować astronomią. Poza astronomią interesuję się historią, szczególnie tą po II wojnie światowej oraz speedcubingiem, czyli jak najszybszym ułożeniem Kostki Rubika. Mój oficjalny rekord to 9.83s, więc chyba nie jest źle :D.

 

Pozdrawiam Wszystkich i życzę udanych obserwacji.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jestem Wojtek i mieszkam w Niegoszowicach - niedaleko Krakowa.

Po przeprowadzce poza miasto spełniłem swoje marzenie - niczym nie skrępowane patrzenie w gwiazdy. Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem SW 150/750. I choć pogoda nas nie rozpieszcza to już w kilka nocy pozwolił cieszyć się wspaniałymi widokami nieboskłonu.

Czy coś zastąpi emocje gdy pierwszy raz na oczy własne człek zobaczy Jowisza? Jak się micha cieszy gdy położenie księżyców tego giganta uświadamia Ci że... tak zdradza Ci swoje tajemnice.

Astronomia - taka amatorska to po prostu czysta frajda, a że przy okazji człek łyknie sporo wiedzy - same plusy. Kolimacja, światłosiła, kąty, przeciwwagi, azymuty, długości, szumy.... no to będzie się działo.

Tylko żeby jeszcze od czasu do czasu nie zapomnieć się wyspać ;)

 

Pozdrawiam Wszystkich i mam nadzieje garściami czerpać z Waszej wiedzy i doświadczenia.

Witaj Wojtku, pozdrówki od krakusa dla krakusa!

Emocje związane z Jowiszem zastąpi Saturn i kratery na Księżycu :icon_eek: na tego pierwszego trzeba poczekać do 3-4 nad ranem, gdzie wznosi się 17 stopni ponad horyzontem, a Księżyc można obserwować już teraz do północy (zachodzi o 1:34, ale po północy atmosfera będzie psuła obraz.

Zazdroszczę Ci trochę ciemniejszego nieba, niż u mnie, bo wczoraj dostrzec kometę 41P to trzeba było się nazerkać w okular :D

Witaj na forum, może kiedyś jakieś obserwacje uczynimy, jest tu kilku aktywnych krakusów :brawo:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisz juz sie dzis do mnie uśmiecha a i księżyc zdradził pierwsze zakamarki... niech No sie tylko trochę ciemniej zrobi to i widoki bedą zacniejsze.

Wspólne obserwacje - zawsze mile widziane bo najlepsze forum nie zastąpi realnej wymiany doświadczeń...

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. A więc parę słów o mnie. :D Teraz mam 25 lat oraz kończę magisterkę z Biologii choć moją wielką pasją i życiową miłością już od 5 lat jest szeroko pojęta Kosmologia. Z tą cudowną nauką przyrodniczą jak i z całą fizyką zetknąłem się na wcześniejszych studiach licencjackich z interdyscyplinarnego o nazwie Przyroda. Jeśli miał bym wskazać swoje specjalizacje to będą to za pewno Mechanika Kwantowa, Astrobiologia oraz koncepcje Wieloświata, którego nasz Wszechświat jest częścią.

 

W przyszłości chciał bym zając się zawodowo kosmologią oraz poznawaniem kosmosu. Przy tym inspirować innych do zadawania sobie głębokich pytań. :D

I to chyba tyle o mojej skromnej i na razie nic nie znaczącej w szerszym świecie osobie :D

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witamy,

 

Napisz kilka słów o sobie, skąd taka pasja, skąd dowiedziałeś się o naszej społeczności? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się u nas i pozostaniesz z nami na dłużej.

 

Więcej informacji o Astro-Forum.org znajdziesz tu:

 

INFORMACJE O ASTRO-FORUM.ORG

Witam i Dziękuję za przyjęcie mnie do Waszej społeczności :)

Na wasza grupę trafiłam poprzez wyszukiwanie informacji na temat obiektów astronomicznych w Irlandii. Jestem z Podkarpacia, a dokladniej z Ulanowa. Obecnie mieszkam w Dublinie. Astronomią zainteresowałam się po tym jak mój tato wykonał przyrząd do odwzorowywania na powierzchni Ziemi ruchu obrotowego gwiazd.

 

 

Pozdrawiamy,

Rada Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam na imię Stanisław, mieszkam w Lublińcu. Forum to znam już od dawna (jak pamięć mnie nie myli od 2008 roku - pierwszy zakup teleskopu), ale miałem kilkuletnią przerwę, stare konto i passy gdzieś przepadły. Generalnie na bieżąco śledzę tematy, czasami "udzielę się" w zaprzyjaźnionych Dalekich Obserwacjach (mam lekkiego świra na ten temat ;). Oprócz astro śmigam na rowerze po lasach wokół mojego miasta, czasami wskocze na motocykl ale praktycznie każdą wolną chwilę staram się spędzać na łazikowaniu po naszych górach i naszych pd sąsiadów. Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Od dwóch lat obserwuję niebo, od roku to forum. Jak dotąd byłem kompletnie nieaktywny, czas to zmienić, tym bardziej, że planuję rozbudowę sprzętu i potrzebuję wsparcia...

Mieszkam od 8 lat w Bydgoszczy, na skraju Fordonu, więc warunki do obserwacji z tarasu nie są takie złe (oczywiście jak na miasto)... Zaczynałem od Astromaster 90eq, ale dość szybko przesiadłem się na Sky-Watcher N-200 200/1000 na montażu NEQ-5.

Przede wszystkim interesuje mnie astrofotografia. Wiem po dotychczasowych doświadczeniach, że do dobrych zdjęć to mi bardzo daleko, ale coś tam już mam na koncie i czerpię z tego przyjemność. Zdjęcia rejestruję Canonem 70D wpiętym w wyciąg, czasami też "na barana" obiektywem 50mm f1.4.

Chętnych na "astrobazy" poznam, opinie i doświadczenia wymienię.

 

Pozdrawiam

Marek

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Nie wiem jeszcze czy tu jest moje miejsce, ale najpierw po-doświadczam, a dopiero później będę się określać co i jak. Zostałam tu zaproszona i ciekawi mnie, co mnie tu ciekawego spotka :)

 

Moim obszarem ewentualnych zainteresowań jest raczej astro-foto niż astro-lukanie, choć nie powiem, że popatrzyć też jest czasem fajnie (jak jest ciepło).

 

Pozdrawiam
Gosia po Europie

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.