Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poślij mi na PW z informacją gdzie ma sie znaleźć, podepnę (jako ja z wyjasnieniem, ze to twoja wypowiedź, nie mam praw do przepinania wątków i postów poza pewnymi prawami redaktorskimi w działach ATM i Niezbednik Astroamatora.) Prawdopodobnie osoba do której pisałeś nie miała czasu zareagować (nie przeczytała jeszcze prośby), najczęściej (codziennie) możesz zastać na forum np. userów Darek_B i Sumas, na pewno nie zignorują żadnego posta i mają możliwość redakcyjnych manipulacji wątków).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moshica, jeżeli masz coś ciekawego do powiedzenia, czy chęci podzielenia się wiedzą,

to zapewne będzie to z przyjemnością czytane, niezależnie od miejsca w którym to zamieścisz,

najwyżej przeniesie się temat do odpowiedniego działu

a puki co, to Twój debiut na forum, to od razu narzekanie na to, że nie możesz pisać wszędzie gdzie byś sobie życzył

kurde, a tu, to nie możesz nic napisać??

bo co, dział Ci się nie podoba? możesz to wyjaśnić?

 

a swoją drogą, to jaki wcześniej nosiłeś nick, skoro twierdzisz, że Ci konto jakichś przyczyn wygasło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym się mylił, ale...

 

Zachowanie trolla

Troll rozpoczyna dyskusję przede wszystkim po to, aby wywołać zamieszanie, wyładować w niej swoje negatywne emocje, oraz aby poczuć się ważnym i zauważonym. Rzadziej spotykanym powodem jest chęć popisania się elokwencją i sztuką erystyki.

Troll zwykle reaguje wrogo zarówno na próby uspokojenia dyskusji, jak i agresywne reagowanie na jego zaczepki, zaś merytoryczna zawartość dyskusji ma dla niego znaczenie tylko o tyle, o ile rozpala w dyskutantach negatywne emocje i przyczynia się do kontynuowania sporu. Sprawia to zazwyczaj takie wrażenie, jakby troll "sycił" się nimi. Najczęściej im więcej osób wpadnie w jego sidła i odpowie na jego post, tym bardziej wydaje się zadowolony. Znużenie dyskutantów objawiające się kończeniem dyskusji (patrz: EOT) lub też wrzuceniem go do killfile'a interpretuje jako odniesienie zwycięstwa.

 

Obrona przed trollingiem

Nie karmić trolla

Najskuteczniejszą obroną przed trollingiem jest całkowite zignorowanie wszelkich zaczepek trolla, w momencie gdy się zorientujemy, że mamy z nim do czynienia. O ile istnieje taka możliwość, administratorzy lub moderatorzy powinni blokować możliwość publikowania wiadomości, które można uznać za trolling i odpowiadania na nie. Kasowanie wiadomości już opublikowanych zwykle roznieca kłótnię, gdyż dostarcza zarzutu cenzurowania wypowiedzi jako dodatkowego argumentu. Zazwyczaj konsekwentne ignorowanie trolla skutkuje jego zniechęceniem i przeniesieniem się w inne miejsce, lub całkowitym zaprzestaniem działalności.

W slangu internetowym często mówi się, że trolla nie należy "karmić" - czyli że nie należy z nim w ogóle wchodzić w jakąkolwiek polemikę.

 

Trolling czasem bywa stosowany przez lamera - osobę, która podkreślając swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie (która w praktyce jest bardzo niewielka) próbuje wypowiedzieć się na temat wad czegoś/kogoś, próbuję "na siłę" pomóc komuś w problemie etc. Kiedy dochodzi do polemiki z osobami bardziej doświadczonymi w temacie, lamer może zareagować śmiesznymi i bezsensownymi argumentami. Wyśmiany i wyszydzony przez innych użytkowników, w wyniku złości i "furii" wywołanej gniewem zaczyna ich obrażać. Kończy się to w wielu przypadkach interwencją ze strony administratora/moderatorów serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem trollem i nie mam zamiaru tego udowadniać.

Chciałem zamieścić w dziale "Recenzje" opis refraktora na optyce od J. Płeszki, który wykonalem dość dawno temu, a teraz go ztuningowałem i w sumie za niewielkie pieniądze można cieszyc się jakością jaką daje.

Chcę wykonać fotki z opisem jak go wykonałem tak aby wzbogacić merytoryczną zawartość tego forum.

Adam_Jesion trochę nie fajnie zrozumiałeś moją intencję, a umieszczanie opisu wraz z fotografiami wykonania teleskopu w tym miejscu jest chyba złym pomysłem, nie uważasz ?

 

Pozdrawiam

Moshica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem trollem i nie mam zamiaru tego udowadniać.

Chciałem zamieścić w dziale "Recenzje" opis refraktora na optyce od J. Płeszki, który wykonalem dość dawno temu, a teraz go ztuningowałem i w sumie za niewielkie pieniądze można cieszyc się jakością jaką daje.

Chcę wykonać fotki z opisem jak go wykonałem tak aby wzbogacić merytoryczną zawartość tego forum.

Adam_Jesion trochę nie fajnie zrozumiałeś moją intencję, a umieszczanie opisu wraz z fotografiami wykonania teleskopu w tym miejscu jest chyba złym pomysłem, nie uważasz ?

 

Pozdrawiam

Moshica

 

Moshica nie nerwujsja. Zredaguj recenzję na dziale do którego masz dostep. Chocby tu. Warościowa recenzja napewno trafi do odpowiedniego działu. To forum ma w swojej historii kilka kompletnie bezsensownych "wojen" wywołanych przez ludzi świerzo zarejestrowanych, wypisujacych róznego rodzaju głupoty, ortodoksyjne poglądy sprzętowe albo po prostu nieprawde na topikach merytorycznych. Jesteśmy wyczuleni/przewrażliwieni. Dzieki tym restrykcjom posty typu "O tym jak fotografowac Słońce" a wsrodku jakies niestworzone opowieści o filtrach z koca NRC w projekcji okularowej itd. przestały się pojawiać, dzięki czemu pare osób nie straciło zdrowia ( w tym przypadku) albo kupy kasy (np.po kompletnie naciąganej recenzji jakiejś całkiem przeciętnej za to cholernie drogiej lornetki lub stwierdzeniu że okular X doskonale pracuje z teleskopem Y gdy jest to po prostu fizycznie niemozliwe).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.....łukasz się kłania.

sytuacja w naszym kraju zmusiła mnie do emigracji do Wielkiej Brytanii....lecz pasia pozostała....rodzi się od nowa.....mam wielką prosbę do Was....może jesteście w stanie przesłać mi namiary na fanatyków astromonii w Londynie??Może macie jakiegoś kolegę tutaj który kocha to co my wszyscy.nie musi to być polak...świetnie be też było poznać jakiegoś "angola"...

 

wieżę że jesteście w stanie to dal mnie zrobić....

 

....pozdrowiemia z Londynu...Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy serdecznie na Astro-Forum :Astrobrać:

Może napisz coś o sobie tzn. czy masz np.jakiś astro sprzęt , skąd obserwujesz , jak długo , bądź też od kiedy interesujesz sie astronomią itd....

 

Pozdrawiam serdecznie :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zważywszy na poziom LP w Anglii nie wysiadaj z samochodu tylko jedź dalej do Irlandii.

 

ps. strzelam, że Paweł Maksym kogos zna... :-)

 

LP - ang. Light Pollution - zanieczyszczenie świetlne.

Czyli chodzi o to, że w Irlandii z pewnością łatwiej będzie o dobra warunki do obserwacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja żyję w londynie.na wieś nie daleko

 

Będzie za jasno na sensowne obserwacje nawet na dalekich przedmieściach. Ja mieszkam 30 km od centrum Warszawy (miasta 4x mniejszego) i łuna LP od miasta morduje i dyskwalifikuje mi ok. 40% nieba.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie za jasno na sensowne obserwacje nawet na dalekich przedmieściach. Ja mieszkam 30 km od centrum Warszawy (miasta 4x mniejszego) i łuna LP od miasta morduje i dyskwalifikuje mi ok. 40% nieba.

 

A co to znaczy sensowne obserwacje? Według mnie prawdziwy miłośnik nieba nawet w dużym mieście znajdzie jakiś obiekt do podziwiania, choćby Księżyc.

 

Czy na przedmieściach dużego miasta nie można oglądać planet, gwiazd podwójnych, gwiazd zmiennych, zakryć gwiazd przez Księżyc, czy nawet prowadzić obserwacji Słońca lub tarczy Księżyca?

Obserwacje nieba to nie tylko obiekty DS, czy komety, które to obiekty wymagają (ale nie zawsze) bardzo ciemnego nieba. Nawet jaśniejsze gromady gwiazd (otwarte, kuliste) i komety mogą być dostępne z przedmieść dużego miasta, o ile poszuka się ciemniejszych okolic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawiła się młoda, miła dziewczyna na forum, i zaraz wielki ruch w topicu

aż trudno się dopchać B)

 

Mario, ja również serdecznie witam na forum

Napisz, co i dlaczego urzekło Cię w astronomii, i jaka dziedzina astronomii najbardziej Cię zajmuje

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy sensowne obserwacje? Według mnie prawdziwy miłośnik nieba nawet w dużym mieście znajdzie jakiś obiekt do podziwiania, choćby Księżyc.

 

Czy na przedmieściach dużego miasta nie można oglądać planet, gwiazd podwójnych, gwiazd zmiennych, zakryć gwiazd przez Księżyc, czy nawet prowadzić obserwacji Słońca lub tarczy Księżyca?

Obserwacje nieba to nie tylko obiekty DS, czy komety, które to obiekty wymagają (ale nie zawsze) bardzo ciemnego nieba. Nawet jaśniejsze gromady gwiazd (otwarte, kuliste) i komety mogą być dostępne z przedmieść dużego miasta, o ile poszuka się ciemniejszych okolic.

 

 

Racja!

 

Wczoraj w Szczecinie był piękny wieczór i widać było mnóstwo ciekawych obiektów... niestety znarnowałam go strasznie bo nawet okularów przy sobie nie miałam :(

 

eh... czekam zatem na następny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.