Skocz do zawartości

16 Bieszczadzki Zlot Miłośników Astronomii - Relacje


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Ursula napisał:

- i drużyna, która nie oddała testu po oglądaniu, więc nie podam ich nazwy.

To my: Szczupłe Jowisze. Piotrek najwidoczniej wziął sobie kartki na pamiątkę lub (co jest bardziej prawdopodobne) nie skumaliśmy, że trzeba oddać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wimmer napisał:

To my: Szczupłe Jowisze. Piotrek najwidoczniej wziął sobie kartki na pamiątkę lub (co jest bardziej prawdopodobne) nie skumaliśmy, że trzeba oddać... :)

Biorę całą winę na siebie, bo dopiero teraz dowiedziałem się, że coś trzeba było oddawać :D

Mimo tego że jesteśmy z Wimmerem nieco zakręceni, przypominam sobie, że Ula tuż przed rozpoczęciem konkursu była dużo bardziej zakręcona/roztargniona ;)

Jak dostane adres to wyśle nasz "pakiet odpowiedzi" pocztą :Beer:

Poza tym zlot był cudowny, a atmosfera jeszcze lepsza.

Wielkie podziękowania dla organizatorów jak i dla uczestników za wspaniały czas :Beer:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Iluvatar napisał:

Kilka lat temu postawiłem sobie za cel, żeby nie opuścić przez 10 lat zlotów wiosennych i w tym roku cel udało się zrealizować. 

 

Nieprawda, na trzech zlotach byłeś Ty, a na siedmiu ostatnich jakiś "Iluwatar" :read:

  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak dzisiaj pusto??? Dlaczego nikogo nie ma :huh:

Zlot już się skończył?? :g:

20190429_175326.thumb.jpg.cb8e6154b85165f619de73c69b9f6758.jpg

PS: Dzięki za kolejne świetne spotkanie. Byliście wspaniali, jak zawsze.

 Czasu było zdecydowanie za mało żeby ze wszystkimi spędzić go tyle ile by się chciało  :)

Do zobaczenia jesienią!!

 

PPS: Podziękowania i gratulacje dla organizatora/organizatorów :notworthy:

  • Lubię 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie poglądowe. Spore problemy z ustawieniem ostrości chyba przez seeing - co chwile ją traciłem. Stwierdziłem w pewnym momencie, że zostawiam i co ma być to będzie. Do użytku nadaje się tylko 15x600s - C8N, SBIG 8300C.

M82.thumb.jpg.85a6a76d9dc15ee8102ae63108c98ce6.jpg

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/29/2019 at 12:07 PM, ax said:

Czarna dziura wchłonęła 3 książki Wimmera?

Konkurs jest coraz bardziej trudny - coraz mniejsza ilość zdobywanych punktów świadczy o coraz większym poziomie konkursu :D

Wchłonęliśmy książki i to z dedykacją autora :D Dziękuję!
Konkurs, jak pisze ax, trudny, ale wiedza Andrzeja i Piotra (angelscorpion) pomogła :laugh:

Edytowane przez M.K.
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowaliśmy w drugie miejsce, w końcu nie zawsze jest okazja zdobyć książkę wraz z autografem autora w jednym miejscu. A konkurs arcytrudny, ale rozruszał szare komórki :emotion-5: za rok, jak Wimmer napisze kolejną książkę, to również celujemy w drugie miejsce. Dzięki za miłe spędzenie czasu:Astrobrać: 

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka niezapomnianych dni spędzonych wśród ludzi, którzy mają piękną pasję i w otoczeniu piękna przyrody (na zdjęciach parę fotek komórkowych z wyprawy na Połoninę Wetlińską).

 

Podczas pierwszej nocy, spędzonej w Otaczarni (dokładnie na parkingu, który jest początkiem ścieżki przyrodniczej, około 500 m od ośrodka), mimo średnich warunków chrzest bojowy przeszła moja prawie 80-letnia, wojenna lornetka SARD 6x42 z polem 12 stopni. Mimo jej sporej wagi (ok. 1,7 kg), przemierzałem Drogę Mleczną od Łabędzia do Strzelca z lornetką w dłoniach. To były obserwacje na nowo, dzięki doskonałemu obrazowi jaki dawała ta niesamowita staruszka z demobilu. Podziwiałem widoki jaśniejących obłoków zbudowanych z odległych gwiazd i przesłaniającego je rozległego kompleksu ciemnych mgławic zwanych Wielką Szczeliną. Prawdziwe poczucie „Bycia w Galaktyce”: dalekie mrowia gwiazd przesłonięte ciemnymi pyłami. Obserwowałem ten kosmiczny pejzaż także oczami nieuzbrojonymi a w tle szumiała Solinka. Szykuje się teraz na wyprawę pod teneryfskie niebo na spotkanie Galaktyki. Szkoda, że bez Was!

0.jpg

1 (2).jpg

 

3 (2).jpg

 

Edytowane przez robi
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Winter napisał:

Zdjęcie poglądowe. Spore problemy z ustawieniem ostrości chyba przez seeing - co chwile ją traciłem. Stwierdziłem w pewnym momencie, że zostawiam i co ma być to będzie. 

To seeing. Rzeźnia jakaś była. W wizualu już przy 83x ciężko było wyostrzyć gwiazdę. W 166x Wega się po prostu "gotowała".

 

8 godzin temu, M.K. napisał:

Wchłonęliśmy książki i to z dedykacją autora :D Dziękuję!
Konkurs, jak pisze ax, trudny, ale z wiedza Andrzeja i Piotra (angelscorpion) pomogła :laugh:

 

8 godzin temu, angelscorpion napisał:

Celowaliśmy w drugie miejsce, w końcu nie zawsze jest okazja zdobyć książkę wraz z autografem autora w jednym miejscu. A konkurs arcytrudny, ale rozruszał szare komórki :emotion-5: za rok, jak Wimmer napisze kolejną książkę, to również celujemy w drugie miejsce. Dzięki za miłe spędzenie czasu:Astrobrać: 

Dzięki za dobre słowa Panowie! Jesteście jedynymi osobami, które ze zlotu wywiozły moją nową książkę w wersji autorskiej, która odróżnia się od księgarnianej matową okładką (w dystrybucji jest błyszcząca).
Mam nadzieję, że powieść się podobała. Jeśli macie konto na Lubimyczytac, to ocena i recenzja zawsze mile widziana! :)
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4883615/psy-i-ludzie

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.