Skocz do zawartości

NGC 891


Grzędziel

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Grzędziel napisał:

NGC 891 to jedna z najpiękniejszych galaktyk

Podzielam ten pogląd.

 

1 minutę temu, ryszardo napisał:

Bardzo dobrze wyszło. A biorąc pod uwagę warunki to wręcz rewelacyjnie.

Ten pogląd też podzielam.

 

Mam tylko jedno malutkie ale. Uważam, że niebieski na gwiazdach jest zbyt mocno wyciągnięty. Przejrzałem ten obszar nieba i zdecydowana większość gwiazdek ma wskaźnik barwy B-V powyżej zera. Dla przykładu oznaczyłem dwie gwiazdki, które są na Twojej fotce intensywnie niebieskie. Ich B-V nie wskazuje raczej na aż taką "niebieskość".

NGC891_my.thumb.jpg.a87419545194726870bea726d1b361cc.jpg

 

Pewnie mam trochę pierd...ca na punkcie barw gwiazdek, więc przepraszam Cię @Grzędziel za tę uwagę. A może się ze mną zgodzisz?... ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trochę lamerskie i nie na temat :-)

Rozumiem, że skoro połączyłeś zdjęcia z dwóch różnych setupow, to znaczy że oba miały identyczną skalę? Tego trochę nie kumam jeszcze, przecież jeden setup daje inną rozdzielczość, inną skalę itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, isset napisał:

Ale robisz resize "na oko"? Czy są do tego algorytmy? Gdzie można o tym poczytać? Sorry za offtop. 

wiadomo, ze maxio dala ciut gorze, ale lepsze to niz nic.

 

info z mojej strony.

Alignacja klatek MaximDL

 

Na filmie pokazuje jak wyrównać materiał otrzymany w przeciągu 3lat. Wyrównanie klatek w tym przypadku służy ukazaniu ruchu gwiazdy Barnarda. Autorem zdjęć jest Piotr Grzędzielski. Dla zdjęć posiadających różne skale, tj. wykonanych z różnych setupów polecam używać ALIGN MODE: MANUAL 2 STARS. Otwieramy interesujące nas zdjęcia, następnie wybieramy REFERENCE IMAGE, wybieramy gwiazdki znajdujące się w miarę przeciwległych rogach. Następnie klikamy na tą samą gwiazdą dla każdego zdjęcia (STAR1), po czym zaznaczamy gwiazdę numer dwa (STAR 2). Drugim wykorzystanym programem jest PhotoScape. W nim na szybko tworzymy animowany gif, który bezproblemowo można opublikować w sieci.

 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 3
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, diver said:

Hmm... Nie widzę takiego zjawiska. Możesz wskazać, które?

Hmm.. to jakiś hokus-pokus z displayem - efekt jest bardziej widoczny na jednym moim monitorze, mniej na drugim, a w powiększeniu (lanczos) - zanika.

Z resztą - to nic ważnego, zdjęcie świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.