Jump to content
wessel

W głębi Duszy - IC 1848 blisko

Recommended Posts

Świetny kadr, uwielbiam takie szlachetne obrazy.

Z pewnością kolor uatrakcyjni ogólny odbiór pracy, ale dla mnie to co powyżej pokazałeś to creme de la creme astrofotografii.

7 minut temu, Grzędziel napisał:

creme de la creme astrofotografii.

Dlatego pokazałem :)

I zobacz Piotr, to tubka za relatywnie niewielkie pieniądze BEZ KOREKTORA !!!

Edited by wessel

Hej, kiedy ten materiał zbierałeś? Jakieś dobre warunki się trafiały ? chyba nie z Warszawy ?

Jak na obecnie warunki pogodowe to wygląda to znakomicie, jeszcze w tej skali.

Chyba najlepsze H-alpha z tego setupu w twoim wykonaniu jakie tu widziałem ;-)

Naprawdę bomba ;-).

Dziękuję. Ja niezbyt często pokazuję samo Ha więc pewnie masz rację. Materiał zbierany z Warszawy ostatnie 4 godziny wczoraj 30 listopada.

7 godzin temu, wessel napisał:

Nie guidowane

Jednak ASA to prawdziwy rekin wśród montaży :)

• Like 1

Szkoda że ASA już nie produkuje tego modelu. Jest wart pieniędzy które się za niego płaci. Ani waga ani ogniskowa nie robią temu montażowi większej różnicy - prowadzi w punkt zawsze, no chyba że ma kiepskiego operatora  :)

Wczorajszy wieczór dał mi szansę na 4 godziny tlenu- sporo za mało ale co szkodzi pobawić się obróbką. Mając tylko dwa sygnały można uzyskać baaaaardzo fajny efekt.

Tak wiem, gwiazdki są zielone - to celowy zabieg dla zmylenia przeciwnika :) Tak wiem, tlen jest plamiasty - to też zabieg celowy - mogłem poczekać ale nie chce mi się.  

2142621532_F2demo.thumb.jpg.d1c6a66d3f33548df9ee8a3c1b082308.jpg

Edited by wessel
  • Like 7

Jutro w Warszawie będzie całkiem ładnie i to przez całą noc :) 

W dniu 1.12.2019 o 14:15, wessel napisał:

to tubka za relatywnie niewielkie pieniądze BEZ KOREKTORA !!!

Tubka może i tak (za relatywnie niewielkie pieniądze). Ale montaż to raczej półka wysoko-budżetowa. ;) Choć jednego i drugiego już nie produkują. Ponieważ wydaje mi się dość często poruszasz temat "budżetu" zapytam z ciekawości, czy brałeś nówki?

W dniu 1.12.2019 o 14:07, Grzędziel napisał:

Z pewnością kolor uatrakcyjni ogólny odbiór pracy, ale dla mnie to co powyżej pokazałeś to creme de la creme astrofotografii.

Jak to ładnie i super kulturalnie napisał Grzędziel. :)

Podzielam Jego opinię. Obiektywna ocena jakości zebranego materiału i staranności podstawowej obróbki najlepiej wychodzi na materiale cz-b. Nie ma dylematu "prawdziwości" kolorów. ;)

Montaż kupowałem nowy a FS 128 to sprzęt z drugiej ręki która też nie była pierwszą. Dlaczego ASA i dlaczego montaż tej klasy - poczytaj

Edited by wessel
  • Thanks 1

Wodorek i tlenik już w komplecie czekają na siarę. Dla wielbicieli "bi" jakkolwiek to brzmi   :)   Poniżej takżewersja Ha dla fanów nieba bez gwiazd ( tak,tak - są tacy!!!)

384997234_F2bidemo.thumb.jpg.5fb3110e0a282e3967a193f0055e240a.jpg

2089617362_Hastarlessdemo.thumb.jpg.a5559cee3e6f8a85505eae1926e3134e.jpg

• Like 3

Inna wersję sobie zrobiłem wieczorkiem,taka bardziej "Jesionowa"  :)

nW8W56-H_byZ_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edited by wessel
  • Like 3

Fajne efekty (przed wywaleniem zielonego) w BI daje podkręcanie G (np w PS levelsy poltony 1.2), a potem SCNR w płatnym Pixie. 

Mam dziwne odczucie, że gwiazdki są leciutko pojechane jakby w lewo/gora. 

Przy śniadaniu pyknąłem jeszcze taką spokojną wersję tego bikoloru. Ciekawe ile wniesie siarka do tego obrazka.

dAXHVNLaUT4__16536x16536_wmhqkGbg.jpg

• Like 6

Tak sobie myślę , że to jest świetny kadr. Dużo procesów dynamicznych z tym pyłem i gazem tu widać. Dla mnie to jest jedno z najlepszych amatorskich zdjęć nieba jakie widziałem, właśnie ze względu na pokazaną tu wiedzę autora. Dzięki!

Oczywiście wersja b&w przemawia do mnie najbardziej, ale estetyka tego bicoloru budzi respekt.

Dzięki Ryszard! Dla mnie taka kolorystyka jak tej ostatniej wersji kojarzy się z opisami Lema z „Obłoku Magellana” - te zimne , olbrzymie przestrzenie , groza rodzących się gwiazd itp itd

Ostatnia wersja (poza 'szlachetnym' ha) zdecydowanie najlepsza kolorystycznie, tak właśnie widziałbym idealny bikolor :)

Super! 

Projekt zakończony. Dołożyłem 24x1200 sekund SII co jednak wbrew moim obawom ożywiło dynamikę obrazka.

3QqurWLtCUBX_16536x16536_wmhqkGbg.jpg

Edited by wessel
  • Like 7