Jump to content
wessel

Draco Triplet z miasta

Recommended Posts

Godzinę temu, wessel napisał:

LRGB z miasta to zajęcie dla stukniętych,

Jest nas więcej takich stukniętych :) 

Dlaczego duże gwiazdy w dolnej części mają mniejszego partnera ?

nie tylko w dolnej, a mniejsze są chyba pojechane. Może wiało?

Pewnie że dobre i to ;-) Coś ostatnio widzę że powstaje nowa moda palenia z miasta z kamerami CCD w stylu CMOS, krótkie klatki a dużo. ;-)

Posted (edited)

Nie robiłem żadnej selekcji klatek. Pewnie kilka jest do wyrzucenia z powodu wiatru, ale to nie teraz.

A co do mody palenia krótkich a dużo klatek to była od zawsze. Nie przypisywałbym jej pojawieniu się kamer CMOS.

Edited by wessel

Godzinę temu, Selmak napisał:

Pewnie że dobre i to ;-) Coś ostatnio widzę że powstaje nowa moda palenia z miasta z kamerami CCD w stylu CMOS, krótkie klatki a dużo. ;-)

Hmm... Maciek palił po 300 sek. Nie nazwał bym tego krótkimi klatkami. Ja z miasta luminancję palę zwykle 120 sek.. (CCD),  tak żeby ADU tła nie przekraczało 6000. Oczywiście zależy to od światłosiły. Dla FS 128 to (chyba) jest f/8 więc 300 sek. to na miasto optimum.

Tak to jest F8

Dlaczego nie Brok? 

7 godzin temu, wessel napisał:

Sławek ( diver) pokazał dziś jeden triplecik całkiem smaczny

No dzięki, że zauważyłeś moją robótkę. :)

7 godzin temu, wessel napisał:

120x300 sekund.

Myślałem, że ja jestem stuknięty poświęcając temu tripletowi galaktyk 4 godziny (z miasta). Ale Ty poświęciłeś mu dotychczas już 10 godzin. Podziwiam więc Twój poziom "stuknięcia". ;)

10 godzin temu, wessel napisał:

Kolor będzie pewnie dziś  :)

I jak? Seeing paskudny...

B&W super!

B/W już poprawiłem, nie ma ogonków i jest mniej szumu. Niestety obróbka w dzień to nie jest dobry sposób na dobre wyniki.

No jadę już od 19 równo :)

• Like 1

Posted (edited)

I wymęczona wersja kolorowa. 36x300 sekund każdy kanał. Nie jest super, ale biorąc pod uwagę sytuację ogólną, brak wyjazdów i konieczność robienia LRGB z miasta i tak uważam ją za niezłą. Bortle 6. SQM: 19.34 mag./arc sec2

zW76C8JYbRmD_16536x16536_cczXV3LN.jpg

Edited by wessel
  • Like 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
      Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
      6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 30 replies
    • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
      "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
        • Love
        • Like
      • 29 replies
    • Montaż "Wirus 2020"
      A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
        • Love
        • Like
      • 117 replies
    • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
      Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 17 replies
    • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
      Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 11 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.