Skocz do zawartości

C/2020 F3 (NEOWISE) by Tayson


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe że lekko się zatarły przez stackowaniem. Nie sprawdzałem na ile kometa jest dynamiczna. 

W sumie przydałoby się podejść do tematu inaczej, tj dluzsze exp i ich mniejsza ilość ale większy większe odstępy między klatkami (nawet po 1min).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, to motywuje do cięższej pracy :)

 

Przy okazji obróbki zdjęcia znalazłem fajna formułę do pixel match, która pomaga naprawic tło - redukuje ciemne/czarne plamy

iif($T<0.099,((med($T)-$T)/1.5)+$T,$T)

w zależności od materiału zmieniamy pogrubioną wartość.

$T oznacza docelowe zdjęcie

Bardzo bliski odpowiednik poniższego tutka dla PS.

 

Inne wyrażenie warte zastosowania w kontenerze przed stackowaniem plików pomaga wyrównać gradienty tła. Ala sztuczny flat, ale dający ciut inny wynik.

$T-median($T)+.1

 

 

1 godzinę temu, pablo12311 napisał:

Chodzi o lajki czy co?

O dodatkową wiedze która przekazuje w czasie dyskusji.

Obstawiam, że pewno umknęłaby to w zbiorczym wątku.

 

Poprawa-tła-w-PS.pdf

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tayson napisał:

Proszę moderatorów o nie łączenie zdjęcia do zbiorczego wątku.

Idąc tym tropem to każdy zasłużył z wątku głównego na osobny temat, bo każdy włożył w swoje zdjęcia mnóstwo czasu i pracy. Takie trochę pod lajki? (pytanie retoryczne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maćko8911 napisał:

Idąc tym tropem to każdy zasłużył z wątku głównego na osobny temat, bo każdy włożył w swoje zdjęcia mnóstwo czasu i pracy. Takie trochę pod lajki? (pytanie retoryczne).

Tayson chyba jest ostatnią osobą, która będzie żebrać o lajki. Widać, że się wam dzisiaj nudzi.

Edytowane przez Winter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Winter napisał:

Tayson chyba jest ostatnią osobą, które będzie żebrać o lajki. Widać, że się wam dzisiaj nudzi.

Nie, nie nudzi mi się, starałem się zrozumieć sens założenia nowego wątku w stosunku do innych, ale to tylko moja ciekawość, żeby nie było że odpowiadam za innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tayson napisał:

Bardzo cenie opinie każdego na forum. Daje mi to wgląd w odczucia i oczekiwania "zwykłego Kowalskiego" 

 

Dziękuję. 

Akurat mam na nazwisko Kowalski! :P nie ma za co :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tayson napisał:

Astro Pixel Pocesor(płatny), PixInsight LE (darmowy, kilka razy) i w razie potrzeby Fitswork. 

Gdybyś potrzebował wsparcia daj znać na PW. 

Rozumiem, że Pixel Procesor ma lepsze narzędzie niż DynamicBackgroundExtraction z PixInsight?

 

46 minut temu, BogdanS napisał:

Jeszcze jest IRIS(darmowy)

 

PS. Już kończę pisać poradnik ;)

oo, chętnie przeczytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobny wątek w tym przypadku jest jak najbardziej wskazany z powodu dość obszernych informacji na temat obróbki. W wątku głównym z kometą

wytworzył się wątek poboczny dotyczący obróbki właśnie, jednak te informacje wymieszały się z postami zawierającymi po prostu zdjęcia. Dużo czytelniejsze byłoby przenieść to wszystko do osobnego wątku.

 

Jeśli chodzi o samo zdjęcie, co tu dużo pisać, SZTOS :) 

Edytowane przez Astrobonq
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaciejW napisał:

Rozumiem, że Pixel Procesor ma lepsze narzędzie niż DynamicBackgroundExtraction z PixInsight?

Wg mnie inaczej działające. Zapewne dopracowane DBE i ABE dadzą podobny efekt, ale mi do gustu bardziej przypadł APP. 

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 13:20, Tayson napisał:

Na finalnych stackach nie udało się jedynie pozbyć mankamentów jasnego horyzontu

Wiem jak trudne i pracochłonne jest uzyskanie ładnego obrazu komety. Szczególnie tej, chodzącej nisko nad horyzontem i niedaleko od Słońca komety - ostatnio ćwiczę to niemal na co dzień. Więc gratuluję tak fajnie obrobionego materiału. Warkocz jonowy jest piękny. :)

Zaskoczony jestem nieco tak wielką ilością utrwalonych gwiazdek przy czasie ekspozycji 10 s - kometa chodzi w obszarach raczej mało gwiazdowych. Kiedy dokładnie zebrałeś ten materiał?

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, diver napisał:

Zaskoczony jestem nieco tak wielką ilością utrwalonych gwiazdek przy czasie ekspozycji 10 s - kometa chodzi w obszarach raczej mało gwiazdowych. Kiedy dokładnie zebrałeś ten materiał?

Chyba nie posądzasz mnie o to o czym obaj myslimy :)

noc 13/14lipca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tayson napisał:

Chyba nie posądzasz mnie o to o czym obaj myslimy :)

No coś Ty! :) Masz po prostu małą skalę, więc i gwiazdek więcej! ;)

13/14 lipca. Kometa była wtedy w Rysiu. A tam jest chyba nieco więcej widocznych gwiazdek niż w Wielkiej Niedźwiedzicy, gdzie zbierałem ją ostatnio.

Zastanawia mnie jeszcze comet stack. Czy kometa nie porusza się przypadkiem?

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.07.2020 o 13:20, Tayson napisał:

Na finalnych stackach nie udało się jedynie pozbyć mankamentów jasnego horyzontu i lekkiej mgły podczas sesji. Z tym walczyłem podczas obróbki. Poniżej materiał jedynie po STF w Pixie

Szacun - niesamowite co wyciągnąłeś z takiego materiału.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.