Skocz do zawartości

Gwiezdne Obłoki w Galaktyce Andromedy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ma podobne parametry jak mój ATIK 6.0 z ICX 694. Ten sensor ICX 695 ma czułość maksymalną leciutko bardziej przesuniętą w stronę czerwieni ( 600 nm) podczas gdy ICX 694 ma ten pik na 570 nm. No i ICX 694 jest kapeńkę większy 2702x 2228 ( tu zresztą co źródło to nieco inna informacja)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wessel napisał:

tu zresztą co źródło to nieco inna informacja

To akurat wynika z faktu, że jedni podają cały format brutto matrycy (razem z marginesem kalibracyjnym), a inni bez niego. W QHY i tej matrycy jest on w ogóle ogromny (można ściągać go w całości). Prawda jest jednak taka, że w kontekście użytkowych parametrów nie powinno go się w ogóle uwzględniać, ale... czego nie robi się dla pieniędzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa. 

Ja swoją kamerę okrecilem czarna izolacja. Po co? Chińczycy skopali jedna sprawę. Zdejmując dekiel od filtrów na brzegu jest rant zapobiegający wpadaniu lewego świata to środka.... Niestety jest on usunięty w kilku miejscach, ponieważ przez niego przechodzą śruby. Jak to wykryłem? Kiedyś tak się ustawił setup, że światło Księżyca właśnie przez tą szczelinę wpadało do środka i przepalało mi klatki. 

Inna przypadłość to od święta (może 3x w roku) koło nie przestawania się na 7 pozycje, stoi poprostu w miejscu na nr1. Czemu? Nie ma pojęcia. Zmiana sterownika na jakiś starszy nie rozwiązuje sprawy. 

 

Ostatnie niedociagniecie to syf w komorze matrycy. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest kilkanaście paprochów. 

 

Jako użytkownik jej od 2 lat mogę śmiało powiedzieć, że nie lubię obrabiać materiału z bin2. Poza tym koniecznie darki w szczególności jeśli wyciagasz słabiutkie mgławice - świecą brzegi matrycy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Adam_Jesion napisał:

Nie ukrywam, że mocno mnie ona zaskoczyła. Trudno pogodzić się z efektywnością tak małych pikseli, ale jest naprawdę bardzo dobrze. Ideał byłby wtedy, gdyby była w formacie APS-h.

Nie chcę się tutaj chwalić ale już 6 lat temu zwróciłem uwagę na tą kamerę. Zacząłem fotografować  ATIK 6.0, która jest praktycznie tą samą kamerą co QHY695A.

Gdyby nie chłodzenie pewnie pozostał bym przy Atiku ale QHY bije ją tym na głowę. Z powodzeniem wykonywałem wiele udanych fotografii jedną i druga kamera aż kilka osób postanowiło mi tego pozazdrościć :emotion-5: Jedyny mankament kamery to stosunkowo mały chip porównywalny  z legendarną ST10 Sbiga. Nigdy nie dałem szans żadnemu cemosowi w porównaniu z tą właśnie kamerą. Gdyby producenci stworzyli chip Sony ICX695 wielkości chociaż by 8300 był by to hit nie do obalenia na długie lata :icon_exclaim:

Powodzenia z kamerą Adam!

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tayson napisał:

 Poza tym koniecznie darki w szczególności jeśli wyciagasz słabiutkie mgławice - świecą brzegi matrycy. 

Tomek, ja tez to zauważyłem. I niestety jest to trudno usuwalne, bo ani darki ani biasy nie do końca usuwają ten efekt...najskuteczniej zadziałał flat.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wessel napisał:

Tomek, ja tez to zauważyłem. I niestety jest to trudno usuwalne, bo ani darki ani biasy nie do końca usuwają ten efekt...najskuteczniej zadziałał flat.

Oczywiście pozostaje jeszcze jeden, najbardziej drastyczny sposób - crop.

Niestety w tej matrycy jest tak mało pixeli, ze nawet resize ktore stosuje 1920px dluzszy bok najczęściej nie wnosi zadnych korzyści na rzecz redukcji szumu.

 

Maciek testowałes może drizzle w finalnym stacku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pożyczona kamera i z tego co widzę, jest już dookoła zaplastrowana (nawet zastanawiałem się, po co). Więc ja już nie mam co zaklejać ;)

Dla mnie taka matryca ma sens jedynie w mozaikach (nie robię już zdjęć, które nie nadają się do druku). 

 

8 godzin temu, Jarzyna B. napisał:

Z powodzeniem wykonywałem wiele udanych fotografii jedną i druga kamera aż kilka osób postanowiło mi tego pozazdrościć

Ale oczywiście, że moją główną motywacją do poklikania tą kamerą były twoje zdjęcia :D Mam nadzieję, że ci to nie przeszkadza :P Ja tam lubię, jak ze mnie "ściągają" :D

 

2 godziny temu, Tayson napisał:

Oczywiście pozostaje jeszcze jeden, najbardziej drastyczny sposób - crop.

Photoshopem wszystko wyrównasz :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miedziak napisał:

Śliczny detal, ale patrząc na ceny sprzętu z posta nie ma się co dziwić  :laughing: Ile godzin materiału tu widać?

To prawda, przyjemnie się robi zdjęcia, jak wszystko działa... Ale dla jasności, nie zawsze tak jest, nawet super wypasionym sprzętem. W zasadzie to rzadko tak bywa, jak ostatniej nocy, że wszystko zadziałało bez żadnych komplikacji. To oczywiście zasługa wielkości (maleńkości) matrycy. Z Full Frame+ już nie jest tak miło, trzeba się mocno nakombinować z kolimacją. Materiału w tym zdjęciu jest ok 30-40 klatek po 200 sek. (nie licząc starego koloru).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, o czym bardziej chciałeś opowiedzieć: o asocjacjach czy może jednak o nowej kamerze?... ;)

Zawsze doceniam tych, którzy w kliku słowach chociaż chcą i potrafią opowiedzieć o tym, co uwieczniają na swoich obrazkach. Brawo oczywiście za piękny szczegół na fotce. Ale równie wielkie brawo za to, że chciało Ci się kilka zadań na temat obiektu. :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.