Skocz do zawartości

IC1396 i VdB 142 SHO Trąba Słonia


Tayson

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak myślę, że gdybyś miał 15h na kanał, wtedy może byłoby 3D. To jest stosunkowo ciemny obiekt i  masz w dodatku wąskie filtry, co zresztą widać na załączonym gifie. Wydaje mi się, że to trochę zdjęcie "na skróty".

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc duży szacunek za tę fotkę, jak tak patrzę co on piszę że było tak ciężko z jego sprzętem i doświadczeniem to swoją trąbę to sobie chyba odpuszczę na kolejne 5 lat ;-P Hmm coś ci się stało z gwiazdami jak na twoje pedantyczne podejście do astrofoto zadziwające że coś takiego tu widzę. (prawa strona).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Tomek poziomem swoich prac zawiesił sobie bardzo wysoko poprzeczkę , ale czasem tak ci obrzydnie zdjęcie że już nie masz ochoty go dopieszczać więc może to jest powodem jakichś małych niedociągnięć .

Zbierając swój materiał zauważyłem że wbrew pozorom nie jest to jasny obiekt, przy okazji będę miał jakiś punkt odniesienia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zdaje sobie z pewnych nie tyle niedoróbek, co niedoskonałości tej pracy. Na razie zostawiam jak jest. Moze za jakis czas wróce z dłuższa ogniskową :)

 

Zbierane ode mnie z domu.

Siarka i tlen w czasie ostatniej pelni, natomiast wodór przez cirrus kiedy tylko sie dało.

Bez kalibracji, bo mi synek poruszyl kamerę przed flatami :(

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobają mi się kolory w tym zdjęciu.

Rdzawy z tym odcieniem niebieskiego fajnie się komponują zwłaszcza w przenikaniu się po przekątnej kadru.

Widać u Tomka w pracach, że oprócz dopracowania technicznego zdjęcia pracuje mocno nad przemyślanym ułożeniem kadru.
 

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Nowok76 napisał:

Kolrorki ładne, ale doczepiłbym się pixelowych ciap w tle.

Łatwo się tego pozbyć w Pixie.

 

Zrzut ekranu z 2020-09-06 15-33-53.png

Czy przypadkiem nie pozbyłeś się sygnału, to właśnie te drobne struktury których się pozbyłeś wyróżniały zdjęcie ?

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym tym materiale najbardziej problemtyczna była siarka (red). 

Ona chyba wszędzie jest problemem. Trzeba ją palić co najmniej 2x więcej niż wodor. Mój workflow również dość agresywnie traktuje wszystkie kanały, aby wyciągnąć z nich maksimum możliwości. 

 

@Nowok76 jakoś nie przepadam za redukcja szumów chrominancji w pixie. Zbyt mocno wypiera całość z dynamiki kolorow. Zerknij sobie bezpośrednio na R jakie jest ta szaleństwo. 

 

Tak jak wcześniej napisałem: zdjęcie to kompromis pomiędzy tym co chciałbym uzyskac, a co wyszło. Jest akceptowalne, ale nie perfekcyjnie. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

W całym tym materiale najbardziej problemtyczna była siarka (red). 

Ona chyba wszędzie jest problemem. Trzeba ją palić co najmniej 2x więcej niż wodor. Mój workflow również dość agresywnie traktuje wszystkie kanały, aby wyciągnąć z nich maksimum możliwości. 

 

@Nowok76 jakoś nie przepadam za redukcja szumów chrominancji w pixie. Zbyt mocno wypiera całość z dynamiki kolorow. Zerknij sobie bezpośrednio na R jakie jest ta szaleństwo. 

 

Tak jak wcześniej napisałem: zdjęcie to kompromis pomiędzy tym co chciałbym uzyskac, a co wyszło. Jest akceptowalne, ale nie perfekcyjnie. 

Nie odszumiałem zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.