Skocz do zawartości

dziki

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wessel napisał:

Ten szum tła to oczywiście gratis, w pakiecie?

Tyle się zmieściło bo więcej nie weszło :) Obejrzysz na wydruku, ocenisz :)

 

2 godziny temu, .zombi. napisał:

Czasem mniej znaczy więcej . . . 

Że tak zacytuję Kwintę: a bez metafor? :)

Jest mniej i jest OK czy nie jest mniej i nie jest OK? Wtedy: czego za dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo @dziki

 

Przez moment zastanowiło mnie czemu wszystkie gwiazdy masz podobnego koloru (białe)

ale analiza tej (na grafice) i innych gwiazd prowadzi mnie do konkluzji że akurat w rejonie tej mgławicy gwiazdy są dość podobne do siebie i białawe.

 

Fragmenty z:

"https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/NGC281NBHunterWilson.jpg"

"https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c6/PacMan_Nebula.jpg"

 

To ślij na APOD i EPOD (Earth Picture of the Day)

 

Siema

p.s.

Jak nie zaprotestujesz to będę namawiał moich ludzi by opublikowali Twoje dzieło na gdzieś facebooku z dopiskiem (Dziki Astropolis)

 

 

 

dziki_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ekolog napisał:

Przez moment zastanowiło mnie czemu wszystkie gwiazdy masz podobnego koloru (białe)

Bo to jest HST i gwiazdy zostały celowo odbarwione, tak samo jak i na przykładowym, zdjęciu które załączyłeś.

 

17 godzin temu, ekolog napisał:

Jak nie zaprotestujesz to będę namawiał moich ludzi by opublikowali Twoje dzieło na gdzieś facebooku z dopiskiem (Dziki Astropolis)

Bardzo dziękuję ale dopisek "dziki Astropolis" niepotrzebny (poza tym mój nick jest pisany z małej litery).

Zdjęcie jest podpisane i jak chcesz linkować wątek albo samo zdjęcie na FB to śmiało.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, .zombi. napisał:

Chodzi o artefakty w postaci ciap wnikających z forsownej obróbki.

Tak też je widzę, dziękuję za konkretny odzew. A dla mojej wiedzy - widzisz to u siebie bez żadnych zabiegów czy przeciągnąłeś zdjęcie jakimś equalize?

 

Przez chwilę chciałem je odbarwić, byłyby mniej widoczne, ale zaraz pojawiłoby się stwierdzenie, że mono tło nienaturalnie wygląda.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tła nie widzę bo mam tak ustawiony monitor - mi chodzi o jasne partie:

image.png.1b9b4b239312c31e59ab8fbb0ebb1c29.png

 

oczywiście porównywanie tych fotek to jest nadużycie ale chciałem pokazać o co mi chodzi - w pewnym momencie przestaje być widać przejścia tonalne a zaczyna być widać odznaczające się ciapy.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę o przejściu z ccd na jakąś kamerkę cmos od zwo i takie zdjęcie mnie właśnie od tego powstrzymuje. Z qhy9 miałeś fajne wyniki, a to jest wg mnie lekko mówiąc słabe. Czy mógłbyś mi podesłać stacka w ha, żebym mógł to zobaczyć na własne oczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, patrix napisał:

Cały czas myślę o przejściu z ccd na jakąś kamerkę cmos od zwo i takie zdjęcie mnie właśnie od tego powstrzymuje. Z qhy9 miałeś fajne wyniki, a to jest wg mnie lekko mówiąc słabe. Czy mógłbyś mi podesłać stacka w ha, żebym mógł to zobaczyć na własne oczy?

Kurczę ale że aż słabe? ;)

 

Mam niestety tendencję do przeciągania materiału kosztem szumu czy artefaktów - chętnie zobaczę inne rezultaty tylko proszę... jak będzie lepiej to dajcie znać jak to zrobiliście :D

 

Tylko zaznaczam: materiał palony nad morzem ledów, no i niestety powinno być go więcej - ale tylko tyle czasu miałem:

https://www.dropbox.com/sh/4gtgejikg2zll3p/AACibtLK3GSSGEJUcvxtUh5ca?dl=0

 

Mi największą trudność sprawiło "dziurawe" tło (zobaczysz o czym mówię jak zaczniesz ciągnąć) i niestety te 12 bit trochę ogranicza.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.