Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, Tuvoc napisał:

Ciekawe czy ktoś podejmie się tego tematu: https://drive.google.com/drive/folders/147l-2Pzm0FKGG0iKN3GYFMugtY_7gK6C?usp=sharing

 

Tam jest po 20 (sic!) minut na każdy kanał :D ale warto spróbować - będzie niespodzianka.

@Selmak

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, HAMAL napisał:

Nie wiem ile osób widziało Wasz wspólny wysiłek powyżej, ale chyba mało, nie warto założyć dla tego kooperacyjnego foto tematu ?

Dobry pomysł, a najlepiej zbierać linki do tych stacków i niech każdy może się pobawić. Nie ukrywam, że pozytywnie zaskoczyło mnie to jak bardzo się rozrósł ten wątek. Dzięki tym ciekawym wskazówkom i przykładom moja krzywa uczenia zaczęła pikować w górę :D Bardzo Wam dziękuję Panowie.

 

24 minuty temu, Selmak napisał:

Wygląda jak materiał Janoweta, skąd to masz? Można pogrzebać?

Jeśli mnie oczy nie mylą to fli pro line.

Bierz :D jak pisał @_Spirit_ dalej, materiał ode mnie. Możesz maltretować do woli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _Spirit_ napisał:

A masz coś do obrobienia? Wiem że masz. Taką skalę to bym chętnie poklikał.

U mnie znalazłby się pewnie jakiś avik z którąś z planetarek, albo ostatnio popełniona M 27 :D

 

3 godziny temu, _Spirit_ napisał:

Dopaliłbyś drugie 4x300 na kanał? Brakuje trochę sygnału.

Wiesz, nie traktowałem tego zdalnego fotografowania poważnie i wykorzystałem po prostu możliwość wykonania czegoś z południa za darmo. Ot taka zabawa. To nie jest zasadniczo typ astrofotografii, który jest mi bliski. Lubię sam zbierać materiał, zarywać noce i obrabiać.

 

Miałbym tam jeszcze możliwość wykonać mniej więcej podobną liczbę klatek w SHO, więc może ktoś zaproponuje jeszcze inny obiekt? Myślałem np. o Mgławicy Statua Wolności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będzie walka sezonu - moja skopana po całości M33. Obstawiajcie kto kogo pokona.

 

To był jeden z moich pierwszych DS-ów. Całe moje doświadczenie z astrofotografią to dopiero rok i logiczne wydawałoby się po prostu zrobić to od nowa. Zebrać lepiej materiał, porządnie obrobić no ale niestety aura nie jest łaskawa.

 

Jeśli ktoś też będzie chcieć się zmierzyć z tą małą katastrofą to zapraszam. Wrzucę stacki i suby.

 

EDIT: O proszę, już wcześniej z tym się mocowałem -

Teraz zrobię to jeszcze raz i po swojemu :-) Stacki będą za kilka godzin.

Edytowane przez Tuvoc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przyłączając się do sugestii @Selmak. Fajnie by było aby pojawiło się w tym wątku więcej opisów Tańca z Gwiazdami poza samą dokumentacją w formie zdjęć. Nieraz jedno zdanie komentarza więcej pomaga niż dłubanie samemu na chybił trafił pół dnia nad jakimś problemem.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ to była masakra... To będzie zabawa na cały pochmurny wieczór.

 

Pixinsight sobie nie poradził z zestackowaniem M 33 i wyszło to tak: https://drive.google.com/file/d/1w_JZAiUL-NVeRKEdXpDPqnCqTfib2P4S/view?usp=sharing

 

DSS nieco lepiej. Jeden stack dla klatek z DSLR (tak, kto otworzy zobaczy, że były ewidentnie dwie sesje...), a drugi to pseudo h-alpha (odrobina materiału z niemodowanego DSLR i z filtrem L-enhance Optolonga):

https://drive.google.com/file/d/1sqJOh_qJYQqeptUHTMM0XEBJUTbdsXaH/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1OMogkt36dXIQFIqGdp7ErCNWDP9eItUu/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Selmak napisał:

Nie przejmuj się to jest trudny obiekt tym bardziej jeśli chodzi o kolor. I tak sporo zrobiłeś. Mi wyszło podobnie.

Nieźle. Usunąłeś fajnie z tła tą seperację dwóch sesji (część tła była jaśniejsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szum się wahał, ale nie przekraczał ok. 0.08. Były widoczne krawędzie po klatkach i na nich skok był o około 0.02. Wpisałem w PixelMath formułę

 

iif($T>0.07,$T,rnd()*0.1)

 

czyli jeśli wartość pixela jest powyżej 0.07, to zostaje bez zmian, a jeśli nie, to zostaje zastąpiona wartością losową w przedziale 0 - 0.1. Trochę taki oszukany sztuczny szum jednolity na całej klatce :emotion-5:  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.