Skocz do zawartości

Bawimy się materiałem.


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Tuvoc napisał:

Klatki po 1 sek. czyli Lucky Imaging lub przynajmniej astrofotografia krótkoczasowa :D To dlaczego ich tak mało? Robiąc M 27 natrzaskałem 5000 klatek.

To testowe ujęcia. Cały sierpień poświęciłem na NGC6888 i poniosłem klęskę.

W sumie to uzbierałem NGC6888 około 3k klatek w granicach 3-20 sekund. Ale 2,5k z nich to klatki palone bez żadnego filtra kamerą mono z centrum miasta.

Jedyne co mi przyniosło NGC6888 to decyzja o zakupie filtra Ha.

Zima pójdzie na planetarki :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, _Spirit_ napisał:

Nie udało mi się w Pixie dojść do takiego rezultatu. Jakiego programu użyłeś do odszumienia i wyciągnięcia detali? 

Myślę o dokupieniu jakiegoś pluginu do PS żeby wspomagać Pixa w takich sytuacjach i każda sugestia jest cenna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, apolkowski napisał:

Nie udało mi się w Pixie dojść do takiego rezultatu. Jakiego programu użyłeś do odszumienia i wyciągnięcia detali? 

Myślę o dokupieniu jakiegoś pluginu do PS żeby wspomagać Pixa w takich sytuacjach i każda sugestia jest cenna.

Do PS polecam Astronomy Tools.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, apolkowski napisał:

Nie udało mi się w Pixie dojść do takiego rezultatu. Jakiego programu użyłeś do odszumienia i wyciągnięcia detali? 

Myślę o dokupieniu jakiegoś pluginu do PS żeby wspomagać Pixa w takich sytuacjach i każda sugestia jest cenna.

Wszystko w PSie. Odszumianie - Topaz Denoize na maskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, HAMAL napisał:

Moja wersja a TU referencyjne moje, też mam z nią problem i nie dopadłem jej jak należy :uhm:

NGC6888_stack_410x10s_Ha_gain600_darki_140x10s.thumb.jpg.15424d2db492bab407329b7b76626091.jpg

A dlaczego ty tak zawsze dziwnie te gwiazdy wyciągasz ? Jakoś tak zaburzasz ich balans. Zawsze się zastanawiałem, przecież nie zyskujesz tym na ogólnym wyglądzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2020 o 13:02, _Spirit_ napisał:

Kijanki od @Tayson.

Nie wiem czy fajne, ale myślę że nie jakieś tragiczne.

Jak dla mnie trudny materiał.

Tayson_kijanki_v1.thumb.jpg.90bb039a49558de6db347e4506a0103f.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Selmak napisał:

A dlaczego ty tak zawsze dziwnie te gwiazdy wyciągasz ? Jakoś tak zaburzasz ich balans. Zawsze się zastanawiałem, przecież nie zyskujesz tym na ogólnym wyglądzie ;-)

 

To inaczej trochę wygląda :D ja wszystkimi znanymi mi sposobami wydobywam detal obiektów, kompletnie nie zwracając uwagi na gwiazdy, ich wygląd jest pokłosiem zastosowanych narzędzi. Gdybym chciał mieć normalne gwiazdy, bym musiał dany materiał obrabiać drugi raz, skupiony tylko na nich a potem łączyć maskami oba wyniki. Nie jest możliwe, aby obrobić jedno i drugie razem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HAMAL napisał:

 

To inaczej trochę wygląda :D ja wszystkimi znanymi mi sposobami wydobywam detal obiektów, kompletnie nie zwracając uwagi na gwiazdy, ich wygląd jest pokłosiem zastosowanych narzędzi. Gdybym chciał mieć normalne gwiazdy, bym musiał dany materiał obrabiać drugi raz, skupiony tylko na nich a potem łączyć maskami oba wyniki. Nie jest możliwe, aby obrobić jedno i drugie razem.

Pewnie jest możliwe, Jesion by dał radę hehe.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kombinuj-licz napisał:

Pokaż proszę sam tlen i napisz coś o technikaliach tego tlenu :)

To jest master z 6x300 sekund zebranych ASI1600MM Pro z filterm O3 ZWO. GSO 10"F4 na NEQ6. Sporo szumu, bo mało materiału. Po kilku zabiegach udało się zmusić Pixa do zrobienia Star Alignment.

 

image.png.e01e68c3930252ff20dd6da6f3123f63.png

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Strama napisał:

Piękny materiał ten ogonek to zjadanie naszej bohaterki mniejszej galaktyki??  

m51_pio.jpg

Dzięki wielkie :-) CLS trochę zrujnował kolory ale nie jest tragicznie. Tak mniejsza galaktyka jest związana grawitacyjnie i "wchłaniana" przez większą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.