Skocz do zawartości
  • 0

Teleskop do 2 , 2,5 tyś. Zł


Mateusz.G

Pytanie

Hej myślę nad zakupem teleskopu do 2 2,5 tyś złotych , najlepiej było by jakby był do ds-ów. Zależy mi żeby był bardziej mobilny od 8 calowego Newtona. Mówiac mobilny Man na myśli żeby teleskop był w miarę krótki

Edytowane przez M4teusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
12 minut temu, astrokarol napisał:

A miałeś już coś ? 

 

Polecam wersje nierozsuwaną. Mniej problemów z kolimacja ;) tuba 250/1200 spokojńie mieści sie na tylne siedzenie samochodu, wiec nawet na wyjazd tez sie nadaje. Oczywiscie każdy ma własną definicje „mobilności” :) 

Edit: przepraszam doczytałem, ze ma byc bardziej mobilny od 8”. Do DS to bedzie cieżko bez odpowiedniego lustra. Popatrz może na:

https://www.taurustelescopes.com/pl/strona-glowna/

 

Tylko ze tu tanio nie bedzie ;)

 

pozdr

 

Edytowane przez TUR
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 Aktualnie źle się dzieje - ceny astro sprzętu idą w górę, co niestety boli :( jeśli masz okazję to bierz 10, pokaże pewnie znacznie więcej niż 8" i nie będzie taką "krową" jak 16 :P Dlatego jeśli masz kasę to bierz, dopóki ceny jeszcze bardziej nie skoczą (a coś czuję że tak się stanie). Chociaż pytanie czy nie lepiej kupić lepsze okulary do 8" niż mieć 10 z kitowcami. Ale tutaj wybór należy do Ciebie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, Bezel napisał:

 Aktualnie źle się dzieje - ceny astro sprzętu idą w górę, co niestety boli :( jeśli masz okazję to bierz 10, pokaże pewnie znacznie więcej niż 8" i nie będzie taką "krową" jak 16 :P Dlatego jeśli masz kasę to bierz, dopóki ceny jeszcze bardziej nie skoczą (a coś czuję że tak się stanie). Chociaż pytanie czy nie lepiej kupić lepsze okulary do 8" niż mieć 10 z kitowcami. Ale tutaj wybór należy do Ciebie.

Okulary i tak musi dokupić z czasem. Chyba lepiej do tych dwóch cali więcej:movingtongue:

Moim zdaniem różnica w cenie nie jest warta zmniejszania apertury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, M4teusz napisał:

Hej myślę nad zakupem teleskopu do 2 2,5 tyś złotych , najlepiej było by jakby był do ds-ów. Zależy mi żeby był bardziej mobilny od 8 calowego Newtona.

Jakie masz warunki obserwacyjne? 

Co miałeś do tej pory? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, kjacek napisał:

Pozazdrościć warunków... 

Chcesz mobilnie. To albo Newtona 8" F5, ale to nie będzie specjalnie się różnić od F6, albo np SCT8 na EQ3-2. To jednak poza budżetem. 

Wszystko mniejsze pokaże mniej... 

 

Tylko niewiem czy się zmieści do samochodu , zawsze jeżdżę w 3 osoby a jak jeżdżę pod niebo 21 80 to trochę więcej rzeczy się bierze a kia soul bagażnik ma mały więc tuba musiała by być na tylnim siedzeniu więc będę musiał zmierzyć czy się zmieści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, kjacek napisał:

Pozazdrościć warunków... 

Chcesz mobilnie. To albo Newtona 8" F5, ale to nie będzie specjalnie się różnić od F6, albo np SCT8 na EQ3-2. To jednak poza budżetem. 

Wszystko mniejsze pokaże mniej... 

 

A nie będzie jakiegoś refraktora w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, M4teusz napisał:

Tylko niewiem czy się zmieści do samochodu , zawsze jeżdżę w 3 osoby a jak jeżdżę pod niebo 21 80 to trochę więcej rzeczy się bierze a kia soul bagażnik ma mały więc tuba musiała by być na tylnim siedzeniu więc będę musiał zmierzyć czy się zmieści

10"+3 osoby w Golfie 4.

Tuba na tylnym siedzeniu,ja przycupnięty z nią,Dobson i graty w bagażniku:neat:.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, M4teusz napisał:

Tylko niewiem czy się zmieści do samochodu , zawsze jeżdżę w 3 osoby a jak jeżdżę pod niebo 21 80 to trochę więcej rzeczy się bierze a kia soul bagażnik ma mały więc tuba musiała by być na tylnim siedzeniu więc będę musiał zmierzyć czy się zmieści

Wyciagaj na takie wyjazdy siedzenie pasażera z przodu, dwie osoby do tyłu i tuba wzdłuż samochodu ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, astrokarol napisał:

Wiem. Ale mówimy o DSach, to raz a dwa o detalu DS jak z 8" a refraktor 150 mm jest blisko tego. 

To prawda. Blisko to nie to słowo. Miałem oba i Newtona 8" i refraktor 150/750. Refraktor pokazywał jednak mniej. Nie było tu jednak rażącej różnicy. 

Jednak refraktor był o niebo wygodniejszy w użytkowaniu od Newtona. 

AC mi specjalnie nie przeszkadzała, a na DSach jej nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
50 minut temu, kjacek napisał:

To prawda. Blisko to nie to słowo. Miałem oba i Newtona 8" i refraktor 150/750. Refraktor pokazywał jednak mniej. Nie było tu jednak rażącej różnicy. 

Jednak refraktor był o niebo wygodniejszy w użytkowaniu od Newtona. 

AC mi specjalnie nie przeszkadzała, a na DSach jej nie widać. 

Opieram się tylko na relacjach z internetu a z nich wynika, że refraktor 150 mm pokazuje nie wiele mniej niż Newton 8". 

 

PS. Z góry wiem, że dla mnie Newton wygodniejszy :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
40 minut temu, astrokarol napisał:

Opieram się tylko na relacjach z internetu a z nich wynika, że refraktor 150 mm pokazuje nie wiele mniej niż Newton 8". 

 

PS. Z góry wiem, że dla mnie Newton wygodniejszy :P

Co kto lubi, nie jestem rasistą :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.