Skocz do zawartości

Był sobie balkon...


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Hm...A co z  samochodem zaparkowanym na ulicy ? Też drogi i na zewnątrz. Jak ktoś będzie chciał, to i tak znajdzie sposób by ukraść. Nawet z zamkniętego na "cztery spusty" garażu, czy domu. Chyba że Maciek zamontuje alarm, postawi zasieki, pole minowe i działa laserowe, co będą walić do wszystkiego co się  poruszy w  chronionej strefie. :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze cały czas ktoś jest w domu. Po drugie alarm ma wbudowane czujki perymetru i zawsze wiem, gdy coś większego od psa wchodzi na taras. Po trzecie- jak pisałem, teren jest rzęsiście oświetlony...po czwarte wreszcie jak złodziej będzie chciał cos ukraść to i tak da radę.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2020 o 08:43, wessel napisał:

Tak. Można ustawić bardzo dokładnie. Na tyle dokładnie, że wykres guidera jest gładki, a ujęcia po 120 sekund przy skali 3 arcsec/piksel mogę robić bez guidera.

Ciekaw jestem, czy musisz korygować ustawienie na GP przed każdą sesją i ile czasu taka operacja zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie muszę. Przecież ten mini pier stoi na trzech nóżkach, nawet nie drgnie. Powiem Ci coś jeszcze- nie kalibruje guidera :) Ostatnią kalibrację robiłem w lecie :)  Tak że mam wychłodzony teleskop, synchronizuje go na 1 gwiazdę i jazda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, apolkowski napisał:

Ciekaw jestem, czy musisz korygować ustawienie na GP przed każdą sesją i ile czasu taka operacja zajmuje.

Ja przy podbnym rozwiązaniu poprawiam sobie raz na 3 miesiące.

I przez te 3 miesiące mi rozstraja się jedynie 30s-1 minuta. Ruszając (bo niestety często grzebie) sporadycznie montaż i sprzęgła myślę że i pół roku by dało radę bez korekty.

Ustawiam SharpCap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziś były na tyle sympatyczne okoliczności przyrody, że skojarzyłem wreszcie pana Lunta z panem Takahashi. Ciepło, fajnie - polubię fotografowanie Słońca chyba :) Fajnie się to robi na montażu , bo nie trzeba się skupiać na ściganiu obrazka po matrycy kamery :)

 

IMG_1406.thumb.JPG.7609ccd68da19e2b4669fbe42c030492.JPG

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To jak się tak chwalimy, to ja też się pochwalę, że poczyniłem - czy raczej póki co majstry poczynili (bo ja za robotę się wezmę od jutra, znaczy właściwie dzisiaj) - pierwsze kroki w kierunku własnego obserwatorium. Co prawda nie na balkonie, tylko na poddaszu, ale zawsze :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mój nowy taras już gotowy. Dłubałem go samodzielnie przez 2 tygodnie urlopu, dziś właśnie skończyłem balustradę. :)

Narożnik tarasu z tej perspektywy wskazuje prawie dokładnie południe. Taras jest duży, a wokół fundamentu na piera spokojnie zmieści się jakaś budka albo kopułka. Nie wiem jeszcze, czy będę szedł w tę stronę. Na razie czekam na koniec budowy i przeprowadzkę.

 

20210918_172107.jpg.3c489d4ee9d95542be9609c7bc61ed18.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.