Skocz do zawartości

Był sobie balkon...


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Balkon jak to balkon, zbudowany razem z domem 1999 roku sobie był. Generalnie służył wietrzeniu pościeli, w lecie dokładał roboty właścicielom bo trzeba było pelargonie albo surfinie wsadzać do skrzynek, potem podlewać, no a w zimie stroił się w girlandę światełek na Święta. No i nadszedł rok 2020- rok COVID-19, ale też rok wymuszonego siedzenia w domu a co za tym idzie - idiotycznych pomysłów " z nudów". Jaki to ma wpływ na balkon? Ano ma - balkon stał się OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNYM - taka nobilitacja !!! Jakby tego było mało na balkonie - o przepraszam- w obserwatorium ! zagościł leciwy Japończyk pan Takahashi i to od razu w towarzystwie Świętej Barbary ( STL to produkt Santa Barbara Instruments Group  stąd nazwa SBIG). Japończyk razem z Baśką sobie spokojnie leżakowali w ciepłym i suchym pod schodami a tu masz- zimno, mokro i niesympatycznie. Ta folia to niewiele daje, zatrzymuje wilgoć i jest źródłem nieporozumień pomiędzy właścicielami, bo taki hurgot przy jej zakładaniu o 3 nad ranem nie jest mile widziany, a właściwie mile słyszany. No to powstał pomysł zabudowy. Ciąg dalszy przygód pana Takahashi za zsyłce - wkrótce .

IMG_1212.thumb.JPG.9dd851bac4dad0e19ffa7689383640f6.JPG

IMG_1211.thumb.JPG.7786a89fd032489f4b467df9955a2994.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy Twój samuraj ogląda z balkonu Polaris czy też musisz zadowolić go dryfowaniem? Jakieś szczegóły tego zagadnienia? Będę wdzięczny :-) (pytam bo jestem balkonowcem-południowcem).

Edytowane przez Tuvoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tuvoc napisał:

Twój samuraj ogląda z balkonu Polaris czy też musisz zadowolić go dryfowaniem

 

Sądząc po cieniu, Polaris jest schowany za dachem/ścianą.

 

P.S. Sąsiadki na widok tego działka laserowego na balkonie nerwowo zasłaniają okna :D 

 

 

Edytowane przez isset
  • Lubię 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tayson napisał:

wiosna/lato 2021 rozbudowa balkonu pod dwa piery :) 

Się nie ma co śmiać, mam balkon podobnej szerokości co u Maćka, tylko wychodzący na zachód - i się poważnie zastanawiam nad jakimś takim rozwiązaniem (no, może nie od razu dwa piery). Bo teraz to muszę się mocno nagimnastykować, żeby móc coś zobaczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, orlen napisał:

Bezdomny to nie, ale warunki skazały mnie na bycie astronomadem. Ze wszystkimi tego wadami (i nielicznymi zaletami) 

Spoko, śmieje się.

Sam tak kiedyś robiłem,sprzęt na okrągło w bagażniku i tu i tam się jeździło po lasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek i taras powstał w 1998. Taras został 1,5 roku temu odbudowany z powodu postępującej "próchnicy". Teraz jest nowy i mogę po nim śmiało stąpać. ;)

Znacie go już pewnie z innych fotek na tym forum.

 

DSC07266.JPG.a45b23facaba03e2c2bf3fecc3195860.JPG

 

Z wystawy tarasu jestem zadowolony, ogarniam trochę więcej niż wschodnią półkulę. Niestety light pollution SQM 19,58, a przede wszystkim sodowe lampy uliczne skutecznie studzą mój zapał. Taki stan rzeczy między innymi był powodem do podjęcia kolejnej życiowej decyzji. Mój kolejny dom buduje się właśnie ok. 10 km od Koszalina, gdzie będzie SQM 21,27 i nie ma tam ulicznych lamp sodowych świecących prosto w tubę.

Tam też będzie taras, ale z porządnym betonowym fundamentem dla piera. W projekcie domu uwzględniłem więc aspekt związany z astropasją.

Jak dobrze pójdzie, za rok może półtora będę mógł w końcu komfortowo zbierać materiał pod znacznie lepszym niebem. :)

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wessel napisał:

Nie widzę Polaris. Ustawiałem metodą dryfu. To jest balkon na południowej ścianie domu.

To można dokładnie ustawić ? Ja ustawialem montaż wg kompasu ale to niedokładne. Potem już w zasadzie na pamięć. Do avikowania planet wystarcza, ale co innego DSy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Charon_X napisał:

To można dokładnie ustawić ? Ja ustawialem montaż wg kompasu ale to niedokładne. Potem już w zasadzie na pamięć. Do avikowania planet wystarcza, ale co innego DSy.

Zamiast kompasu użyj Słońca, pionu, dokładnego zegarka i efemeryd słonecznych za ich pomocą wykreśl na balkonie linię północ południe, będzie znacznie dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.