Skocz do zawartości

NGC1499 - Pierwsze próby z filtrem Ha 12nm i Canonem 1000d


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, wessel napisał:

Tego cirrusa to chyba miałeś cały czas, bo przy takiej licznie klatek nie powinno być takiego masakrycznego szumu!

Jest duża możliwość, że tak było. 

Kalifornię od 17 focilem do ok 21, potem troszkę innych obiektów focilem, sprawdzę na późniejszych klatkach, czy też tak to wygląda. 

 

BTW. Księżyc nie mógł mieć wpływu na ilość szumu? Świecił już całkiem mocno i niedaleko Kalifornii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, OnlyAfc napisał:

Jest duża możliwość, że tak było. 

Kalifornię od 17 focilem do ok 21, potem troszkę innych obiektów focilem, sprawdzę na późniejszych klatkach, czy też tak to wygląda. 

 

BTW. Księżyc nie mógł mieć wpływu na ilość szumu? Świecił już całkiem mocno i niedaleko Kalifornii 

Oczywiście że miał wpływ na kontrast i do tego jeszcze podświetlał cirrusa. Wiem, bo sam siedziałem do 3 rano :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maro21 napisał:

To jeszcze, czy jak odrabiasz ha to czy obrabiasz tylko kanał czetwony, czy jako całość desaturujesz? 

Z APP dostaję forkę w odcieniu szarości, więc nie mam kanału RGB w Photoshop, tylko kanał „Szary” i ten kanał obrabiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ oki - a w APP (czyli Astro Pixel itd... tak?) co ustawiasz że co to jest to co wrzucasz na wejściu ? Bo tu można się potencjalnie "wykrzaczyć". Skoro klatka była "szara" to nie była debajeryzowana ? A jeśli nie była to materiał będzie "dziurawy" - na mój chłopski rozum powinna być "czerwona" mimo wszystko.

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

10 minut temu, delaa napisał:

a w APP (czyli Astro Pixel itd... tak?) co ustawiasz że co to jest to co wrzucasz na wejściu ? Bo tu można się potencjalnie "wykrzaczyć".

Tak w Astro Pixel Processor

 

Najpierw w sekcji 0) RAW/FITS ustawiam Bayer CFA algorithm na Hydrogen Alpha, Beta, Sulfur II, Oxygen III, Nitrogen II

 

Potem dodaje klatki i wybieram kanał h-alpha i leci stack

Edytowane przez OnlyAfc
cytat
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, delaa napisał:

Spoko - właśnie o to biegało.

Próbowałem też to wgrywać jako warstwę Luminance, ale kompletnie zdjęcie traciło kolor i nie mogłem tego w żaden sposób wyrównać.

Próbowałem też klatki Ha wrzucać jako kanał red i to całkiem się sprawdzało, dostawałem zwykłe rgb i ha jako kanał red i wtedy mogłem sobie z tego HaGB zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.