Skocz do zawartości

M42 - Wszyscy pokazują swojego Oriona, pokażę i ja :)


OnlyAfc

Rekomendowane odpowiedzi

No i całkiem fajna M42 :) Zastanawiam się tylko po co te klatki po 120 sek , na środek M42 wystarczą te po 25 sek.

Uwagi to sporo szumu kolorowego w tle który jednak nie psuje specjalnie odbioru zdjęcia . Druga uwaga subiektywna to sprawdź  selective color na czerwonym , może podbije to czerwień wewnątrz mgławicy.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zrobiłeś klatki 25 sek. to gdzie one są tutaj widoczne? Zakładam, że w celu pokazania przepalonego centrum. Spróbuj w PS dołożyć jako warstwę oddzielny stack z tych krókich ekspozycji, a następnie za pomocą masek dołączyć do głównego zdjęcia. Tutaj jest o tym dobrze napisane: https://stargazerslounge.com/topic/286826-blowing-out-the-core-of-m42/

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mirekk napisał:

Troszkę szumi. 

Bałem się za mocno odszumiać, żeby mydło nie wyszło.

 

11 minut temu, Tuvoc napisał:

Spróbuj w PS dołożyć jako warstwę oddzielny stack z tych krókich ekspozycji, a następnie za pomocą masek dołączyć do głównego zdjęcia. Tutaj jest o tym dobrze napisane: https://stargazerslounge.com/topic/286826-blowing-out-the-core-of-m42/

Dzięki, tego sposobu nie znałem. Spróbuję dziś tak poskładać.

 

12 minut temu, gryf188 napisał:

Druga uwaga subiektywna to sprawdź  selective color na czerwonym , może podbije to czerwień wewnątrz mgławicy.

Troszkę podbiłem, ale jak robiłem to za mocno, to wręcz róż wychodził, przez co odpuściłem sobie ciągnięcie tego fragmentu za uszy. Możliwe, że za mało klatek, żeby ładnie centrum wyciągnąć.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Igor Wierzbowski napisał:

Kurczaczki i wywołaliście tego wilka... A miałem najlepszą mgławicę :haha:

 

To ciągle Twoja najlepsza mgławica ;) Parafrazując znane powiedzenie - jesteś tak dobry, jak Twój ostatni Orion :D 

Potraktuj to jako motywację do ciężkiej pracy nad swoimi imiejętnościami. Jak widać, da się :)

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, OnlyAfc napisał:

Troszkę podbiłem, ale jak robiłem to za mocno, to wręcz róż wychodził, przez co odpuściłem sobie ciągnięcie tego fragmentu za uszy. Możliwe, że za mało klatek, żeby ładnie centrum wyciągnąć.

 

Selective color na czerwonym to takie  moje widzi mi się i nie musi ci się to w ogóle podobać ale mi bardziej taki czerwony środek pasuje, dodatkowo chyba za dużo niebieskiego po całości zdjęcia co też lekko zmieniłem.

M42.thumb.jpg.5537c67cc2eebbd3aaa69d268a4888fa.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, gryf188 napisał:

Selective color na czerwonym to takie  moje widzi mi się i nie musi ci się to w ogóle podobać ale mi bardziej taki czerwony środek pasuje, dodatkowo chyba za dużo niebieskiego po całości zdjęcia co też lekko zmieniłem.

M42.thumb.jpg.5537c67cc2eebbd3aaa69d268a4888fa.jpg

 

HLVG by się przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, karp_killer napisał:

Wrzuć nieobrobionego stacka jak możesz. Ktoś się pewnie pobawi, bo jest z czego pociągać. 

 

https://drive.google.com/file/d/1WXzdca9LmNDJaHeIevB2FQuQT1f_nNSt/view?usp=sharing

Dodałem jeszcze wszystko, co dopaliłem z Ha

 

A tutaj moja raczej średnio udana próba HaRGB

M42-RGB-full.thumb.jpg.186026df9e2ca432b1040c6e7a79d7bd.jpg

Ogólnie zauważyłem że mocno mi wyłazi kolorowy szum i nie mogę sie go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, OnlyAfc napisał:

To z APP delikatnie podbite są. 

Nie powinno problemu przy obróbce robić, ale jak coś, to mogę bez stretcha zrobić 

Oczywiście, że robi. To co wypluwa Ci program do stackowania powinno być obrabianie w dedykowanym sofcie czy np. PS. Nie wiem do końca jak z APP ale DSS prawie zawsze coś kaleczy w stackach jeśli się z nimi coś tam robi.

 

Jeśli masz Pixinsight to osobiście polecam korzystać z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tuvoc APP - nie kaleczy ;-) w zasadzie to jest "dedykowanym softem" jak piszesz. Można na nim zakończyć przygodę z materiałem jeśli ktoś ma takie życzenie. Umiejętne zastosowanie "streczu" w APP nie jest niczym złym wrecz przeciwnie - bo opcji jest bez liku i w dodatku ilościowo a nie jakościowo opisany jest sam proces więc można go powtórzyć w razie czego z takimi samymi parametrami... To jest całkiem niezły sposób. DSS - to inna troszkę sytuacja... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delaa napisał:

@Tuvoc APP - nie kaleczy ;-) w zasadzie to jest "dedykowanym softem" jak piszesz. Można na nim zakończyć przygodę z materiałem jeśli ktoś ma takie życzenie. Umiejętne zastosowanie "streczu" w APP nie jest niczym złym wrecz przeciwnie - bo opcji jest bez liku i w dodatku ilościowo a nie jakościowo opisany jest sam proces więc można go powtórzyć w razie czego z takimi samymi parametrami... To jest całkiem niezły sposób. DSS - to inna troszkę sytuacja... 

OK, dzięki za sprostowanie :-) Sam APP nie używałem, ale po kilku potyczkach z DSS przerzuciłem się od razu na Pixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.