Skocz do zawartości

M 45 - czyli masoński kościół spod beskidzkiego nieba


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, count.neverest napisał:

Jeśli to nie pomyłka, brak biasow jest dużym błędem i ograniczeniem w wyciąganiu.

Były. U mnie jest komplet z darkami i flatami. Już poprawiam w poście.

10 minut temu, dominiksito napisał:

Przy takiej ilości materiału pyłki powinny być znacznie bardziej widoczne wydaje mi się :)

Może zbyt zachowawczo podchodzę do obróbki :) Twoja M45 i jej okolica jest świetna - to jest właśnie taki obraz jakiego szukałem. Tam "dzieje się" wokół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie, ładnie ale kolorystyka tego obszaru w dwóch Waszych propozycjach jest - wyłącznie według mnie oczywiście - zachwiana.

Tam jest kilka mgławic, ale każda z nich ma nieco inną charakterystykę. No i Dominiku - takie ciemnoburaczkowy kolor po lewej stronie i zielony po prawej to zupełnie nie podchodzi mi. Myślę że zmniejszenie gwiazd ( chociażby funkcja liquify)też by nie zaszkodziło.  Moje podejście ( tak, wiem innym sprzętem) w 2012 wyglądało  tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wessel napisał:

Wszystko pięknie, ładnie ale kolorystyka tego obszaru w dwóch Waszych propozycjach jest - wyłącznie według mnie oczywiście - zachwiana.

 

A mówisz to na podstawie jakichś pomiarów spektrometrycznych, czy na podstawie swojego przeczucia? :)

 

Godzinę temu, wessel napisał:

zupełnie nie podchodzi mi

 

I to szanuję :) Ja tam się nie umiem arbitralnie wypowiadać na temat kolorystyki, może podchodzić lub nie. Ja tam spektrometra w oczach zainstalowanego nie mam. Zdecydowanie łatwiej jest ocenić coś gdzie łatwiej o punkt odniesienia, czyli detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o taką kolorystykę, która można pomierzyć spektrometrem ( gwiazdy) ale otoczenia Plejad. I ta- tak jak napisałem - wyłącznie według mnie - jest niewłaściwa biorąc pod uwagę charakter mgławic które tam występują.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wessel napisał:

Nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie chodzi mi o taką kolorystykę, która można pomierzyć spektrometrem ( gwiazdy) ale otoczenia Plejad. I ta- tak jak napisałem - wyłącznie według mnie - jest niewłaściwa biorąc pod uwagę charakter mgławic które tam występują.

Zaraz wrzucę stack to obaj panowie się pobawicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

15 minut temu, Tayson napisał:

wrodzona ciekawosc kazala mi sprawdzic, czy ten zafarb przypadkiem nie jest od wodoru.

@.zombi. / @dominiksito

anigif.gif.3bec80e684102d2a07b8b9f64d38f733.gif

No i niestety... nie jest. Tam po lewej stronie wodór jest w zupełnie innych miejscach. W takim kadrze to tylko mgławica Merope ciutkę jest zabarwiona wodorem. Ja piszę o obszarze w ciemnej okolicy nieco poniżej pomarańczowej gwiazdy. tam tło jest buraczkowe. No i po prawej stronie zdjęcia jest z kolei zielonkawe, a tam nie ma pyłów nawet. Ale to jest do wyrównania w czasie selektywnej obróbki kolorów tła, inaczej tego nie usuniesz bo tu niebieska mgławica jest w zasadzie wszędzie.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wessel napisał:

 

No i niestety... nie jest. Tam po lewej stronie wodór jest w zupełnie innych miejscach. W takim kadrze to tylko mgławica Merope ciutkę jest zabarwiona wodorem. Ja piszę o obszarze w ciemnej okolicy nieco poniżej pomarańczowej gwiazdy. tam tło jest buraczkowe. No i po prawej stronie zdjęcia jest z kolei zielonkawe, a tam nie ma pyłów nawet. Ale to jest do wyrównania w czasie selektywnej obróbki kolorów tła, inaczej tego nie usuniesz bo tu niebieska mgławica jest w zasadzie wszędzie.

Ciekawe, nawet nie miałem świadomości obecności tego wodoru tam. Dlatego też użyłem stockowego Canona zamiast modowanego, nawet nie zakładając wyłapywanie h-alfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, .zombi. napisał:

ADAM BLOCK:

m45astrograph.jpg

 

ekstremalnie trudny region nieba ze względu na brak możliwości neutralizacji tła ;)

No to stracił w moich oczach. Fatalnie obrobione tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mirekk napisał:

Trochę off'a strzelę: Co oznacza nazwa "czyli masoński kościół" ?

Czytałem kiedyś o symbolice wolnomularskiej i jeśli mnie pamięć nie myli to jest to związane z głównymi zasadami tej organizacji, na których ona się opiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.