Skocz do zawartości

M42 - mam i ja.


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, mack_mnk napisał:

@warpal Mam nadzieję, że się nie obrazisz za wykorzystanie materiału, tutaj próbowałem nieco trochę saturacji w lab na Twoim jpgu dodać i wyszło mi to co poniżej. Co sądzisz o takim kierunku? 

Oczywiście, że nie :). 

Nie jestem fanem zbytniej saturacji, ale jak powiedziałem - sprawa indywidualna.

W wypadku tego zdjęcia - ograniczona ilość materiału powoduje powstanie kolorowego szumu. Dodatkowo jeszcze gwiazdy nabierają za intensywny, pomarańczowy kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze zdjęcie od dawna, które wygląda świetnie na moim "oczojebnym" telewizorze :flirt: 

To duża sztuka poskromić mojego SHARP'a, który oczywiście nie służy do przeglądania astrofotek ale jest na stałe podłączony kablem do laptopa, więc często sprawdzam te nasycone kolorki :D 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja  - bez urazy warpal - nie rozumiem tych waszych zachwytów. Kolory ok, delikatne, ale fotka ma masę problemów technicznych, co jak na FSQ bardzo zaskakuje.

Koma, koszmarna aberracja, halo wokół gwiazd i przepalony trapez.

 

W sensie - fajne, ale jednak z wadami..

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kubaman napisał:

a ja  - bez urazy warpal - nie rozumiem tych waszych zachwytów. Kolory ok, delikatne, ale fotka ma masę problemów technicznych, co jak na FSQ bardzo zaskakuje.

Koma, koszmarna aberracja, halo wokół gwiazd i przepalony trapez.

 

W sensie - fajne, ale jednak z wadami..

Nie żywię żadnej urazy ;), jestem świadom wszystkich wad i nie aspiruję od żadnych wyróżnień.

A jak komuś się podoba - to miłe.

Edytowane przez warpal
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, warpal napisał:

Oczywiście, że nie :). 

Nie jestem fanem zbytniej saturacji, ale jak powiedziałem - sprawa indywidualna.

W wypadku tego zdjęcia - ograniczona ilość materiału powoduje powstanie kolorowego szumu. Dodatkowo jeszcze gwiazdy nabierają za intensywny, pomarańczowy kolor.

Z szumem to prawda, jeżeli masz w planach dozbierać jeszcze trochę materiału to potencjał do wyciągnięcia pyłów i delikatnie zwiększonej saturacji wciąż jest. Warstwę gwiazd można wyłączyć :)
Chętnie jeszcze popatrzę co Ci wyjdzie z ASI 294MC bo mam ją na oku od jakiegoś czasu :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mack_mnk napisał:

Z szumem to prawda, jeżeli masz w planach dozbierać jeszcze trochę materiału to potencjał do wyciągnięcia pyłów i delikatnie zwiększonej saturacji wciąż jest. Warstwę gwiazd można wyłączyć :)
Chętnie jeszcze popatrzę co Ci wyjdzie z ASI 294MC bo mam ją na oku od jakiegoś czasu :) 

Zobaczymy. Na razie prognozy kiepskie :/

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakaś  stara i zardzewiała ta mgławica. :D

 

Szczególowo  wygląda lepiej, bez niebieskiego gwiazdy też są bardzie punktami.

 

Ale ogólnie poprzednia wersja była o wiele przyjemniejasza, naturalniejsza...  ale to kwestia gustu.

M.

Edytowane przez mirek01
.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirek01 napisał:

Jakaś  stara i zardzewiała ta mgławica. :D

 

Szczególowo  wygląda lepiej, bez niebieskiego gwiazdy też są bardzie punktami.

 

Ale ogólnie poprzednia wersja była o wiele przyjemniejasza, naturalniejsza...  ale to kwestia gustu.

M.

Ta wersja to bardziej "ćwiczenia z obróbki" na zamknięcie tematu w tym sezonie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.