Skocz do zawartości

Filtr HA 36mm bez oprawy


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chętnie kupię jakiś fajny filtr HA 36mm, do chłodzonej kamery mono.

Foto w rejonach o Bortle 3-5.

Zaangażowanie średnie, tzn nie będę non stop wystawiał sprzętu w każdą pogodną noc, tylko jak mi się zechce i będę czuł zapał.

Zimowe astrofoto raczej w ogóle odpada, bo mam CEM25P, więc nie wiem, czy taki sprzęt z jego kablami da radę w mroźne nocki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robson_g napisał:

Cześć,

chętnie kupię jakiś fajny filtr HA 36mm, do chłodzonej kamery mono.

Foto w rejonach o Bortle 3-5.

Zaangażowanie średnie, tzn nie będę non stop wystawiał sprzętu w każdą pogodną noc, tylko jak mi się zechce i będę czuł zapał.

Zimowe astrofoto raczej w ogóle odpada, bo mam CEM25P, więc nie wiem, czy taki sprzęt z jego kablami da radę w mroźne nocki.

 

 

CEM25 daje radę przy -15* :) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 19:11, Robson_g napisał:

Zimowe astrofoto raczej w ogóle odpada, bo mam CEM25P, więc nie wiem, czy taki sprzęt z jego kablami da radę w mroźne nocki.

 

Trochę więcej wiary w iOptrona :) Tutaj było jakieś minus 10 st. i szło bez problemu ;) Okablowanie osprzętu polecam na silikonowych przewodach, nie zamarzają i nie łamią się :)

 

Screenshot 2021-03-02 at 18.00.00.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robson_g napisał:

Nikt nie sprzedaje? 

Jak tak dalej pójdzie, to zostanie Astrodon, ale wtedy będę musiał częściej robić zdjęcia. 

Polecam kontakt z Teleskopy.pl. Myślę, że mogą dopisać taki filtr/filtry do następnego zamówienia z ZWO jeśli Ci ich jakość wystarcza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na kupnie :/ ... ale h-alpha strasznie słabo z rynkiem wtórnym ... ja będę "ryzykować" i zamówie chyba SVBONY od chińczyków .. koszt 500zł za 7nm ale 2 calowy,  z OPTOLONGA jest 36mm za 600zl oba cieszą się dobrą opinią więc ... dlatego zaryzykuję :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, komprez napisał:

z OPTOLONGA jest 36mm za 600zl oba cieszą się dobrą opinią

Ja mam Optolonga Ha 7nm, wersję 1,25" i moim zdaniem jest ok. Mogę podesłać pojedyncze, surowe zdjęcia z kamery mono i jakieś surowe stacki jak by trzeba było ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, beny napisał:

Ja mam Optolonga Ha 7nm, wersję 1,25" i moim zdaniem jest ok. Mogę podesłać pojedyncze, surowe zdjęcia z kamery mono i jakieś surowe stacki jak by trzeba było ;)

Wow, to ja poproszę jeśli można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tutaj możesz znaleźć surowe klatki jak i nieobrobione (ale skalibrowane) stacki z kilku obiektów. 

Filtr Optolong Ha 7nm, wersja CCD, 1,25". Kamera ASI 1600MM-Pro.

https://www.dropbox.com/sh/dwug7utctodu19o/AAD1vMAveQP-ICztZztb8749a?dl=0

 

Pliki z "master" to stacki, reszta to pojedyncze ekspozycje. 

Wszystko tylko po rozciągnięciu STF w Pixie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.