Skocz do zawartości

Nowe jasne tanie APO 4 cale


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Łoj ludzie, ludziska! co to się narobiło!

Na rynku mamy nowe małe tanie jasne APO. Firma BURGESS oferuje refraktor z obiektywem 101 mm, dublet ED, światłosiła f/5,5,obracalny wyciąg okularowy 2 cale itd... Do tego plecak!

A to wszystko ma kosztować :helo: 799 $ :helo:

Wygląda na to, że 100-tka ED Oriona to nie jedyny przebój tego sezonu.

Szczegóły o nowym telepie są tu: http://www.astronomics.com

Oby więcej takich produktów :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to istotnie jest tuba z WO bo pare miesięcy temu WO zapowiedział że będzie rozwijał z nimi współpracę. Na dniach ma być Megrez 105 f7 triplet ED- dużo mniej pakowny no i cena wysoka - poniżej 2000 USD (dokładnie niewiadomo), szkło ma być ED ale "2X" lepsze niż poprzedni Megrez 80 mm ED (szkło FK coś tam) - więc chyba nasze ulubione FPL-53 . Nie sądzę żeby WO pozwolił aby Burgess konkurował z nim bliskim jakościowo i wielokrotnie tańszym produktem, pewnie zatem ten Burgess f5.5 jest podobny do Megrezów 80 SD czyli bardzo dobry ale nie apo za to superpakowny i niedrogi.

 

Ja czekam na coś większego na FPL-53 :D , kiedyś na pewno będzie.

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję obejrzeć jeden sprzęt i nie podobał mi się.

Napisz Okar co masz im do zarzucenia?

 

A tak swoją drogą, to naszła mnie taka myśl (nie wiem czy słuszna): Coraz więcej Chińczyków bierze się za produkcję refraktorów na coraz wyższym poziomie. Nie wszystkim to wychodzi, ale zapewne nie pozostanie to bez wpływu na rynek - część osób mimo wszystko zwabionych ceną kupi Burgessa czy Oriona. A to odbiera klientów takim producentom jak TMB, TeleVue czy Takahashi. Może w ten sposób chinole będą się uczyli od "mistrzów gatunku" jak robić dobre APO, a z kolei producenci "elitarni" nieco spuszczą z cen, by być bardziej konkurecyjni.

Wyjdzie to wszystkim na korzyść :helo:

Chyba tylko najwięksi konserwatyści i koneserzy High-endowej optyki pozostaną tylko przy markowych refraktorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanika jest robiona przez WO, to chyba nie ma się o co martwić. Problem z optyką. Doświadczenia

Andrzeja Łysego pokazują, że szkło w Celestronie 80ED było lepsze niż Megrezowe 80ED. Ten 101SD ma

f/5.5 więc kolorek może być widoczny. Nadal jednak uważam, ze 800USD za zestaw, w którym jest mechanika

WO (tuba + diagonal + rings), dodatkowy okular szerokokątny i obiektyw, który jest powiedzmy na poziomie

pośrednim pomiędzy semi-apo a full-apo to dobra cena. Orion 100ED, nie dość że koszmarnie długi, to jeszcze wyposażony w średniej jakości wyciąg jest w cenie 1000 USD za samą tubę.

 

Jeśli zaś chodzi o samego Bugressa, to wcale nie trzeba będzie kupować u niego. Sprzęt zaraz pojawi się

o 90% dealerów w USA. Ja w każdym bądź razie będę śledził testy tego sprzetu. Jeśli optyka będzie na

rozsądnym poziomie (czytaj lepsza niż w średnim semi-apo) to będę poważnie zainteresowany takim

travelerkiem.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek przed chwilą dał link do strony gościa który robi foty 80ED+FF. Na samej górze dopatrzyłem się tam zdjęć z takim podpisem- "NEW" Burgess 92mm Fluorite....

 

Stronka

 

Czy to przypadkiem nie to ?

Foty z tego wynalazku.

 

http://members.dialstar.com/asrc/images/jpgs/moon1202crp.jpg

 

http://members.dialstar.com/asrc/images/jpgs/macholz.jpg

 

Podpis

The Moon taken with "NEW" Burgess 92mm Fluorite, a 2x Barlow, and Canon Digital Rebel Camera set to ISO100. The image consists of 5 exposures taken with a shutter speed of 1/50th sec.The resulting image is quite impressive and quite large as well, measuring 2193px X 1717px and over 2.25 MB in size, but well worth the wait. If you would like to see the full version you may do so by Clicking

Here. (Dec 2, 2004)

 

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wątek się rozwija ale też ewoluuje, z wątku o 101mm SD za 800$ stał się wątkiem o 92mm fluorite za 2000$ (możemy przyjmować zakłady ile będzie kiedyś kosztować ale jak uczy zacytowany wątek z CN nieprędko przyjdzie rozstrzygnięcie).

 

Mnie osobiście ten marketingowy wyścig na nieistniejące jeszcze produkty nie przeszkadza ale chciałbym aby też przyczynił sie do spadku cen produktów już istniejących ale tego nie widzę niestety. Myślę ze ceny TV, Tak czy TMB nie spadną pod wpływem chińskiej konkurencji bo to zawsze będzie nisza dla tych co nie chcą nawet minimalnych kompromisów. Sami zobaczcie, mówimy o chińczykach ale cały czas łypiemy okiem na najwyższą półkę. Powiedzcie lepiej czy cos wiadomo o chińskim 120mm ED na FPL-53.

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na grupie yahoo TMB Ludes wypowiadał się że niedługo trafią do sprzedaży APO z optyką 115/F7 od TMB ale wyposażone w zwykły 2 calowy wyciąg w cenie ponizej 3000 $ w USA. Opakowanie do szkieł mają być produkowane w Rosji. MA to być odpowiedź na 120ED Synty. To dopiero będzie rewelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.