Skocz do zawartości

NGC 7023


franz55

Rekomendowane odpowiedzi

Masz tutaj jakiś flattener? Ciągnie bardzo gwiazdki w narożach. Co do walorów estetycznych zdjęcia to byłbym dość krytyczny i chyba jednak komentarz zostawię dla siebie - bo pytanie czy po to tutaj wrzucasz fotki - aby uzyskać feedback, czasem krytyczny i poprawiać swój warsztat, czy żeby się pochwalić odhaczeniem kolejnego obiektu :D Jeśli Ciebie takie efekty cieszą to co mnie w sumie do tego. Powodzenia :D

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, isset napisał:

Czemu tak krótko palisz te obiekty, idziesz na ilość. Spróbuj robić jeden obiekt przez kilka nocy, zobaczysz jak się zmienia materiał wraz z przyrostem ilości. Jakość, nie ilość bo potencjał jest :) 

oj @isset uwazaj, bo jeszcze zostaniesz:

W dniu 14.06.2021 o 16:35, franz55 napisał:

Super. Nie ma to jak wujek dobra rada i jego łączę pióro :ermm:

 

  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie i jeszcze raz nie. To nie jest astrofotografia która chciałbym oglądać - potężny szum, gwiazdy z otoczkami po zmniejszaniu, mało widoczna mgławica. Małym  nakładem odhaczony obiekt. To nie moja bajka. I możecie mnie nazywać "wujek dobra rada", zgryźliwym tetrykiem" albo"zgrzybiałem starcem". Do astrofotografii DS trzeba podchodzić poważnie, bo inaczej to kaleczenie tego pięknego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tayson napisał:

oj @isset uwazaj, bo jeszcze zostaniesz:

 

Z całym szacunkiem do Ciebie @Tayson ale przypomnę Ci twoją "radę" i pomoc.

 

Pokaż mi merytorykę w niej bo chyba ślepy jestem. 

Wytykanie błędów bez żadnej pomocy to dla mnie żadna rada. 

 

Powiedz co zrobić aby było lepiej a nie mówisz że nie wróżysz mi postępów z takim podejściem. 

 

Ty jak zaczynaleś to też od razu takie ładne fotki pokazywałeś? 

 

Chyba po to jest taka grupa czy forum aby sobie pomagać a nie mówić że robisz źle i tyle. 

Krytyka oczywiście jest wskazana ale konstruktywna i merytoryczna. 

Screenshot_20210618_160719_com.android.chrome_edit_756329658976779.jpg

Edytowane przez franz55
  • Lubię 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, isset napisał:

Czemu tak krótko palisz te obiekty, idziesz na ilość. Spróbuj robić jeden obiekt przez kilka nocy, zobaczysz jak się zmienia materiał wraz z przyrostem ilości. Jakość, nie ilość bo potencjał jest :) 

Dzisiaj mam zamiar dopalić materiału. :)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał:

Masz tutaj jakiś flattener? Ciągnie bardzo gwiazdki w narożach. Co do walorów estetycznych zdjęcia to byłbym dość krytyczny i chyba jednak komentarz zostawię dla siebie - bo pytanie czy po to tutaj wrzucasz fotki - aby uzyskać feedback, czasem krytyczny i poprawiać swój warsztat, czy żeby się pochwalić odhaczeniem kolejnego obiektu :D Jeśli Ciebie takie efekty cieszą to co mnie w sumie do tego. Powodzenia :D

 

Dokładnie tak jak piszesz. 

Dzięki niektórym z Was zauważyłem na co mam zwracać uwagę i czego unikać. 

Nie wiem jak u Was w odbiorze ale widzę mały bo mały ale pewien progres. 

 

Nie wiem jak inni ale ja astrofoto traktuje jako hobby i przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu pod gwiazdami. 

 

Edytowane przez franz55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, franz55 said:

56mm.

Dokładnie tyle ile jest wymagane. 

Ale zauważyłem dzisiaj że miałem mały luz, który zniwelowalem. 

 

Zrob fotke i wrzuc. ( tak zeby bylo podzialke widac :)

Mialem ten sprzet i na APSC tam musza byc perfekcyjne gwiazdy. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec merytorycznie, poniewaz widze, ze sie zaangażowales w temat i poza samym wrzuceniem fotki pojawia sie dyskusja. Milo.

dlaczego masz takie halo na wszytkich gwiazdkach, z róznych setupów? nawet na surowym stacku Miotły ujawniło sie ono.

moze masz cos nie tak ustawione w stackowaniu? nie pokazales pojedynczej surowej klatki jak Cie proszono, wiec to gdybanie o przyczyne problemu.

Jakie posiadadasz i uzywasz programy do obróbki?

 

ja wale nie wytykam tylko daje do myslenia....

stosujesz filtr L-Enhance, a w tym przypoadku bez niego. Rezultaty z diametralnie roznych steupów sa bardzo zblizone. Czemu? 

Jak ustawiasz ostrość? Maska Bachtinowa, recznie "na oko", jakis motofocus?

 

edit,

nie chodzi o to, ze robisz przecietne ujęcia, poneiwaz to normalne i kazdy z nas jakos zaczynal.

ja tam mam tak, ze jak cos mi sie nie podoba, to staram sie rozgrysc sprawe i jej pozbyc, a przynajmniej zrozumiec problem. 

gorąco polecam takie podejście. hobby stanie sie mile i przyjazne. nie bedzie nocna waka ze sprzetem i frustracja: "wrryyyy, znowu cos nie tak, o co w tym chodzi..."

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, wessel napisał:

Nie nie nie i jeszcze raz nie. To nie jest astrofotografia która chciałbym oglądać - potężny szum, gwiazdy z otoczkami po zmniejszaniu, mało widoczna mgławica. Małym  nakładem odhaczony obiekt. To nie moja bajka. I możecie mnie nazywać "wujek dobra rada", zgryźliwym tetrykiem" albo"zgrzybiałem starcem". Do astrofotografii DS trzeba podchodzić poważnie, bo inaczej to kaleczenie tego pięknego hobby.

Najładniej pasuje zgryźliwy wujek dobra rada ;)❤️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka związana z tym flattenerem. 

Wg informacji WO backfocus to ok 67mm.

Natomiast wg informacji w sklepie to 56mm

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6213&lunety=William Optics flattener reduktor 0 8x regulowany do Z61 P FLAT61R

 

I bądź tu mądry. 

obraz.png.ef31b3177492afe8a6695a2518fca9ee.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, franz55 napisał:

Kolejna ciekawostka związana z tym flattenerem. 

Wg informacji WO backfocus to ok 67mm.

Natomiast wg informacji w sklepie to 56mm

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6213&lunety=William Optics flattener reduktor 0 8x regulowany do Z61 P FLAT61R

 

I bądź tu mądry. 

obraz.png.ef31b3177492afe8a6695a2518fca9ee.png

Już wiele razy było na forum że odległości w flatenerach to loteria. Nie masz wyjścia - musisz zrobić: zmiana, próba, zmiana itd. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, franz55 napisał:

Kolejna ciekawostka związana z tym flattenerem. 

Wg informacji WO backfocus to ok 67mm.

Natomiast wg informacji w sklepie to 56mm

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=6213&lunety=William Optics flattener reduktor 0 8x regulowany do Z61 P FLAT61R

 

I bądź tu mądry. 

obraz.png.ef31b3177492afe8a6695a2518fca9ee.png

A to nie jest czasami tak, że robisz 67.7 - 55(standard) i wychodzi ze musisz ustawić na podziałce 12.7?

 

ja te same obliczenia zrobiłem dla flat73 i było prawie idealnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.