Skocz do zawartości

Dziwne rogi na zdjęciach.


Arciaq

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, flamezz napisał:

Może masz krzywy tor optyczny lub wpada ci światło boczne przez wizjer aparatu jakoś? @astrocola i @Nedved też mają D610 i też mieli jakieś problemy pamiętam

Co do wizjera istnieje jakaś minimalna szansa, spróbuje go następnym razem zakleić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flat wygląda poprawnie. Więc to raczej nie nierówna winieta, no chyba że wyciąg tak się "buja" że w zależności od obciążenia drawtube z każdą zmianą położenia wędruje i winieta. 

Mi to wygląda na gradient od LP albo księżyca.

 

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr4d napisał:

Flat wygląda poprawnie. Więc to raczej nie nierówna winieta, no chyba że wyciąg tak się "buja" że w zależności od obciążenia drawtube z każdą zmianą położenia wędruje i winieta. 

Mi to wygląda na gradient od LP albo księżyca.

 

 

LP raczej nie bo ameryka jest wysoko a ja nieba jakiegoś strasznego nie mam. 

Hmm, na razie spróbuję z tym wizjerem i dam znać przy najbliższej okazji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tayson napisał:

na M31 masz przesuniety flat

image.png.93408d02196a8bc2ec6dfdbc0b7f1311.png

 

w rogach optyka nie daje pełnej korekcji i mozliwe, ze DSS swiruje podczas składania materiału.

image.png.ec568a3c34a7a786d5a8af39feac98b4.png

 

30% to sporo!

image.png.480638535a83206b885b6c3d51a28ac3.png

 

Dziękuje za odpowiedź , co mogę zrobić, żeby to wszystko poprawić czy to zwyczajny urok FF na  80ED?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Arciaq napisał:

Brakuje jakieś 0,22mm do poprawnej odległości. 

Z flattenerami nie ma czegos takiego jak poprawna,  a do tego fabrycznie podana odleglosc. Jest tylko prawidlowo dzialajaca odleglosc. Wartości producentow czwsto sa w widelkach niekiedy nawet +-3mm!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Tayson napisał:

Z flattenerami nie ma czegos takiego jak poprawna,  a do tego fabrycznie podana odleglosc. Jest tylko prawidlowo dzialajaca odleglosc. Wartości producentow czwsto sa w widelkach niekiedy nawet +-3mm!

A jak sobie z tym poradzić? Bo ten flattener na 99% nie pokrywa pełnej klatki i potrzeba delikatnego cropa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arciaq napisał:

Bardziej chodzi o to jak najlepiej go ustawić aby crop mógł być jak najmniejszy.

Popatrz na trzeci obrazek i cropuj wszystko co nie jest niebieskie. Oczywiście mając na uwadze "dobro" kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Piotr4d napisał:

Popatrz na trzeci obrazek i cropuj wszystko co nie jest niebieskie. Oczywiście mając na uwadze "dobro" kadru.

Chyba się źle rozumiemy mam na myśli to aby w pierwszej kolejności flattener ustawić jak najlepiej to możliwe. 

Robić to na "oko" porównując konkretne klatki czy wrzucać je do CCD inspectora wraz ze zmienianiem odległości matrycy od flattenera?

Zadanie by pewnie było łatwe na matrycy Aps-c, która działa dobrze z tym flattenerem i łatwo to określić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.