Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie: Czy jutro bedzie zagadka/bonus??

Moze warto byłoby zrobić chociaż jeden dzień przerwy a zagadkę dać np w środe, każdy bedzie mial wieczór wolny bo w czwartek święto :Salut:

 

poza tym warto by sie przyjrzeć bliżej jak wygląda klasyfikacja, na czym kto stoi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki bonusik , lekki łatwy i przyjemny . Należy nzawać obiekt widoczny na zdjęciu . Za pierwsze miejsce 15 pkt , kolejne 14 itd . Wzajemny limit 5 minut z jednakowa punktacją . Odpowiedzi do mnie na PW .Nie przyjmuję poprawek , pierwsza odpowiedź się liczy .

 

 

 

zagad9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, niestety dzisiaj wyników nie podam. Przerobiłem dzisiaj ładnych parę setek galaktyk. Jeszcze we śnie będę je liczył. Zostały mi jeszcze dwie spore prace do sprawdzenia.

Przy następnych obserwacjach tego rejonu będę mógł jechać z pamięci .... :Boink:

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję rozwiązanie do zagadki z rundy nr 8. Głównym obiektem na zdjęciu jest kometa C/2004 K1 Catalina o jasności 14,38 mag . Obok jest słaba IC 1209 .

Punkty otrzymują :

1.Robert 35 .

2.Bas.sic 30.

3.Bistii 25 .

4.Skrzypas 20.

5.Qbanos 15.

6.Marcus II 10 .

 

Rozwiązanie które przysłał Bistii .

 

 

Catalina.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję zaległe punktacje do rund zakończonych .

 

Runda czwarta ta z kometą Tabur i galaktykami .

1.Skrzypas 30 pkt.

2.Polaris 29 pkt.

3.Robert 26 pkt.

4.Bas.sic 26 pkt.

5.Qbanos 10 pkt.

6.Marcus II 8 pkt .

 

 

 

 

 

Runda piąta z planetoidą Tebe .

1.Bistii 25 pkt .

2.Marcus II 25 pkt.

3.Robert 25 pkt.

4.Skrzypas 25 pkt .

 

 

Baraże .

1.Dariusz Smoląg 18 pkt .

2.Marcus II 10 pkt .

3.Wlad 6 pkt .

 

 

Runda siódma z M-40 .

1.Robert 35 pkt .

2.Marcus II 30 pkt .

3.Bas.sic 25 pkt.

4.Bistii 20 pkt .

5.Qbanos 15 pkt .

 

Wyniki rundy nr 8 podałem dzisiaj . Na punkatacje z rundy nr 6 czekamy (pole galaktyk)

 

 

Aktualna klasyfikacja :

 

Kategoria sportowa bez zmian , nikt nie punktował .

 

 

Kategoria nagroda :

 

1.Bas.sic 177 pkt.

2.Robert 173 pkt.

3.Skrzypas 149 pkt.

4.Qbanos 120 pkt.

5.Bistii 110 pkt.

6.Marcus II 94 pkt.

7.Szymek 85 pkt.

8.Polaris 78 pkt.

9.Dariusz Smoląg 55 pkt.

10.Ax 32 pkt.

11.Paweł Schmidt 25 pkt.

12.Wlad 22 pkt.

13.Bobi 16 pkt .

14.Adamsz12 10 pkt.

15.Kuba 4 pkt .

16.Hans 3 pkt.

 

Polaris po powrocie z zagranicy otrzyma obiecaną szansę czyli dwa bonusy punktowane 60% .

 

Policzcie swoje punkty i gdyby się coś nie zgadzało to reklamacje przyjmuję , mogłem się pomylić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rok po odkryciu przeczytamy w Superexpresie:

 

"Teha zmierza w kierunku Ziemi! Zostalo nam 6 dni! Wstyd. Za chwile koniec swiata

...

 

to właśnie dlatego, trzeba wybrać taką, która w Ziemię nie walnie, co byśmy nie musieli na nią psioczyć, personifikując ją z nickiem naszego wspaniałego jurora :)

pozdrowienia

 

ale jakiś, chociaż malutki kamyczek, to mógłby nabić parę guzów, na niejednej sejmowej gorącej głowie, co by pomyślunek mieli jaśniejszy czasami :szczerbaty:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na początku że będzie dwanaście rund plus ewentualna dogrywka trzyrundowa jakby ścisła czołówka różniła się minimalnie punktami .

 

Czekają nas więc jeszcze cztery eliminacje i porozmawiamy czy konkurs zakończyć czy zrobić dogrywkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na początku że będzie dwanaście rund plus ewentualna dogrywka trzyrundowa jakby ścisła czołówka różniła się minimalnie punktami .

 

Czekają nas więc jeszcze cztery eliminacje i porozmawiamy czy konkurs zakończyć czy zrobić dogrywkę .

 

Może lepiej już teraz ustalić te reguły, aby potem nie było żadnych wątpliwości.

Ja bym był za tym, aby decydowała kolejność po 12 rundach. Co będzie, jeżeli w czołówce znajdą się powiedzmy trzy osoby i dogrywkę wygra ta, która pierwotnie była trzecia. Ta pierwsza po 12 rundach może się czuć nieco zawiedziona.

 

A jeżeli ma być dogrywka to od razu bym ustalił, że wchodzą do niej przykładowo zwycięzca po 12 rundach i osoby, które straciły do zwycięzcy najwyżej xx punktów. Jednak dogrywka rozwiąże tylko problem pierwszych miejsc, a co jeżeli 5 i 6 osoba będą różniły się 1 pkt.?

 

To tylko moje propozycje. Ja i tak dostosuję się do tego co zadysponuje Piotr.

Żebyśmy tylko ponownie nie wpadli w pułapkę jak z galaktykami. Tym razem Teha może nie poradzić. ;)

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.