Skocz do zawartości

Gdzie kupować lornetki?


radradish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Gdzie Waszym zdaniem najlepiej kupować lornetki? Czy może to być aukcja Allegro czy też lepiej wybrać się do sklepu, gdzie otrzymamy gwarancję?

 

Mieszkam w małym mieście i najbliższy sklep myśliwski jest ode mnie oddalony o 60km, a jego oferta nie jest bogata. Mam zamiar zakupić BPC 20x60 Kronos.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47924544

 

Pozdrawiam

Rad Radish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego samego zdania, na allegro jest spore ryzyko kupienia chlamu, chyba ze sprzedaje ktos z forumowiczow, wtedy mozna wszyskto wybadac, co i jak.

 

Mimo wszystko polecam sklep i wlasnoreczne "obmacanie" lornetkii popatrzenie przez nia, a jesli to jest daleko, to trzeba dobrze wyjazd zoranizowac....

 

 

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdzie Waszym zdaniem najlepiej kupować lornetki? Czy może to być aukcja Allegro czy też lepiej wybrać się do sklepu, gdzie otrzymamy gwarancję?

 

Pozdrawiam

Rad Radish

 

Można kupić na allegro, ale lepiej gdzies w pobliżu miejsca zamieszkania, tak by można było sobie przez nia popatrzeć i przekonać sie, że nie ma jakiś wad. Ja na lornetkę poluję juz od roku i na razie mi sie nie trafiła taka jaka mnie intresuje, ale w sumie się nie pali i na wszystko przyjdzie czas :D .

 

Marek Wrocław

BPC 10x50 i 20x60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małym mieście i najbliższy sklep myśliwski jest ode mnie oddalony o 60km, a jego oferta nie jest bogata. Mam zamiar zakupić BPC 20x60 Kronos.

 

Małe miasto, wioska , osada to w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia. Jak widać internet posiadasz (przynajmniej dostęp). No to witaj w globalnej wiosce. Mając dostę do intenetu możesz sobie kupić lornetke w sklepie internetowym. W takim sklepie otrzymasz gwarancje oraz możliwosc zwrotu zakupionego towaru w ciągu 9 dni. Interentowych sklepów z lornetkami jest także w Polsce spory wybór.

Tylko nie pomysl sklepu internetowego z aukcją internetową (Allegro) co nie znaczy ze nie można od pewnego sprzedawcy kupić na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mój pierwszy oficjalny post i przykro, że od razu krytyczny :( Kupiłem lornetkę z tej aukcji. Nie ukrywam, że kierowałem się ceną. Ponadto sprzęt licytował człowiek ściśle powiązany z firmą Pryzmat , która w opisie "O firmie" chwali się: "Od początku swojej działalności współpracowaliśmy z najlepszymi rosyjskimi zakładami produkującymi światowej klasy sprzęt fotooptyczny." To wzbudziło moje zaufanie i trochę tłumaczyło niską cenę sprzętu. Przed licytacją zadzwoniłem do właściciela i zapytałem o parę szczegółów. Zapewniono mnie, że sprzęt jest sprawdzany przed wysyłką. Z parodniowym opóźnieniem ("zapracowany") otrzymałem dość dobrze zapakowany sprzęt (prosiłem o zwrócenie na to uwagi, wywiązano się znakomicie). Po rozpakowaniu wyjąłem z futerału lornetkę BPC 20x60. Brak gwintu "motylka" pomiędzy statywem a złączką statywową. Przykrywka na obiektyw 60 pęknięta, co powoduje spadanie po założeniu. Pomarańczowe filtry są jakieś krzywe i nie trzymają się przy okularze. Powiedzmy, że to drobnostki. Rok produkcji '98 (wpis długopisem na papierowym certyfikacie, jeden z elementów też posiadał wybite '98, inny jednak '96). Wewnątrz tubusów parę śmieciuchów :( i 2 bąble zwiastujące rychłe odpryśnięcie farby. Na razie się trzymają. Pierwsze oględziny pokazały, że lornetka jest porządnie złożona do kupy, nie widać śladów "majstrowania". Nocne obserwacje pokazały również, że z kolimacją nie ma większych problemów. Optyka na plus. Teraz mechanika. Tu największy mój zawód: Pokrętło centralne sterujące ostrością 2 okularów nie daje się przekręcać mniej więcej od połowy, przy ruchu oddalania okularów (patrzenia na obiekty znajdujące się bliżej). Pokrętło najpierw zaczyna działać skokowo i coraz ciężej, po czym blokuje się całkowicie. Jedyną metodą eliminacji tego zjawiska jest podważenie palcem prawego okularu (tak jakbym za niego ciągnął). Wtedy opór jest znacznie mniejszy, ale nadal nienaturalny i lekko skokowy). Podejrzewam, że wysięgnik prawego okularu jest za bardzo wygięty w stronę lornetki i coś w środku haczy. A może mechanizm regulujący ostrość jest wadliwy. Nie wiem, nie rozbierałem tej lornetki. Wada ta przy rzekomym sprawdzeniu lornetki przed wysyłką powinna być od razu wychwycona przez osobę sprawdzającą. Napisałem maila do sprzedającego. Czekam na ustosunkowanie się.

 

Tymczasem zapytam Was Forumowiczów, czy spotkaliście się z podobną wadą i ewentualnie jak mogę się jej pozbyć? Piszę "na gorąco" i nie czytałem archiwum pod tym kątem. Jeżeli już było to z góry przepraszam za powtórzone pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Pokrętło centralne sterujące ostrością 2 okularów  nie daje się przekręcać mniej więcej od połowy, przy ruchu oddalania okularów (patrzenia na obiekty znajdujące się bliżej). Pokrętło najpierw zaczyna działać skokowo i coraz ciężej, po czym blokuje się całkowicie. Jedyną metodą eliminacji tego zjawiska jest podważenie palcem prawego okularu (tak jakbym za niego ciągnął). Wtedy opór jest znacznie mniejszy, ale nadal nienaturalny i lekko skokowy).

(...)

Tymczasem zapytam Was Forumowiczów, czy spotkaliście się z podobną wadą i ewentualnie jak mogę się jej pozbyć? Piszę "na gorąco" i nie czytałem archiwum pod tym kątem. Jeżeli już było to z góry przepraszam za powtórzone pytanie.

 

Taka wada wystepuje, gdy jeden z okularow nie jest dobrze przykrecony (w twoim wypadku prawy). Nie wnikajac w problem oddac czy nie, pisze jak to zniwelowac - zmienjszyc.

 

Zdejmij muszle oczna prawego okularu (tego ktory powazasz/dociskasz palcem aby zapewnic plynnosc pracy pokretla ostrosci). Zobaczysz trzy malutkie sruby bezlbowe trzymajace okular na tulei. Ktoras z nich jest dokrecona za mocno lub niedokrecona. W mojej 2 nie bylo i mialem podobny problem. Wkrecilem tam dwie srobki fi chyba ok 2mm, standardowy gwint, dlugosc ok 4mm. I znacznie sie poprawilo (skokowa praca pokretla ostrosci i koniecznosc popychania okularu placem). Niestety uzylem jakis zlych srubek bo po kilku miesiacach dostalem ponownie tej przypadlosci. Zebys ty wiedzial w jakim bylem szoku jak po zdjeciu gumowej muszli okazalo sie, ze znowu mam tylko jedna srubke mocujaca okular :blink::blink::blink: Jak te cholery wylecialy???? Nie mam poecia. Ale po mojemu to te srubki sa przyczyna opisywanych dolegliwosci. Moga byc problemy z doborem srubek. Nigdzie nie moglem takich kupic i w koncu dziergalem je sam. Moze dopadlem zly gwint albo co... Ale jakim cudem zgubilem je z pod gumowej oslony to do tej pory nie wiem. Z lenistwa nie robilem kolejnych podejsc naprawy. I tak lorneta ustawiona jest raz na moje oczy i nie trzeba przy niej krecic do czasu jak komus jej nie dam do polookania.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiście ciekawostka :D Ale sąsiedzi zza wschodniej granicy potrafią :) Po przeczytaniu Twego opisu, wydaje mi się, że trafiłeś w sedno. Mam 3 śrubki. Każda z nich zalana czarną farbą. Patrząc jak działa mechanizm śmiało mogę przychylić się do stwierdzenia, że jedna z nich może ocierać o prowadnicę. Zapewne przyczyną jest albo lekko luźne umocowanie prawego wysięgnika, albo to, że jest on lekko krzywy. Raczej to pierwsze, bo rzeczywiście lekko można nim poruszać (z lewym nie powtórzę tego tricku). Gdy tylko otrzymam jakieś info z Pryzmatu, to postaram się zastosować Twój patent. Na razie mam wszystko "zalakowane i zapieczętowane" jak w nowej lornetce. Dziękuję za naprowadzenie na trop. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę to trwało :blink: Odsyłałem lornetki i dostawałem kolejne "nowe" egzemplarze. Ostatecznie pozostałem przy BPC nr 3. Nie jest ideałem. Ma lekko przestawione pryzmaty (widać to patrząc od strony obiektywu), lekkie winietowanie w prawym okularze i lekkie rozkolimowanie. Postanowiłem jednak przy niej zostać. Sprzedający okazał się OK i cierpliwie uznawał moje reklamacje. Zawiodłem się jednak na właścicielce sklepu Pryzmat. Nieuzasadnione nerwy, olewanie klienta, spychologia. Ale przecież szef ma zawsze rację :Salut: Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za lornetki?

Szukałem baterii do mojego laptopa i znalazłem stronę firmy zaopatrującej m.in. Lidla i JYSK. Z ciekawości wyszukałem hasło lornetka i wyskoczyło mi coś takiego w Jysk'u:

 

lornetka.jpg

Adres do strony:

http://www.hitcenowy.pl/index.php?page=Opi...odukty_ID_=5625

PS. Cena oczywiście w złotówkach

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za lornetki?

Szukałem baterii do mojego laptopa i znalazłem stronę firmy zaopatrującej m.in. Lidla i JYSK. Z ciekawości wyszukałem hasło lornetka i wyskoczyło mi coś takiego w Jysk'u:

 

post-1015-1118840055_thumb.jpg

Adres do strony:

http://www.hitcenowy.pl/index.php?page=Opi...odukty_ID_=5625

PS. Cena oczywiście w złotówkach

Toczka w toczkę jak BREAKER z targu tylko na zielono pomalowano soczewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale Nikon również wprowadza na polski rynek swoje lornetki. I mam tu na myśli PRAWDZIWE lornetki Nikona, a nie ten szmelc z Allegro, gdzie tylko nazwa jest "Nikon"

Nikon oferuje lornetki w różnych kategoriach cenowych, o różnych powiększeniach i średnicach obiektywów. popatrzcie tu:

http://www.europe-nikon.com/category.aspx?...id=25&catId=137

 

Ja wkrótce dam na tym forym mój test trzech lornetek Nikona: Sportster 10*36, Monarch 10*42 i Action 7*50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie co to za lornetki?

Szukałem baterii do mojego laptopa i znalazłem stronę firmy zaopatrującej m.in. Lidla i JYSK. Z ciekawości wyszukałem hasło lornetka i wyskoczyło mi coś takiego w Jysk'u:

 

lornetka.jpg

Adres do strony:

http://www.hitcenowy.pl/index.php?page=Opi...odukty_ID_=5625

PS. Cena oczywiście w złotówkach

 

Byłem dzisiaj w Józku i sprawdziłem. Powłoki są rubinowe. Lornety kompletny szmelc. Nie jest to oczywiście zoom, jak sugeruje informacja na stronie. Lornetki są z lekkiego i tandetnego plastiku. Ale nie to jest najważniejsze. Na trzy sztuki jakie miałem w ręku jedna była monokularem - w lewej części odklejony pryzmat swobodnie telepał się w obudowie i obraz był tylko w prawej połowie. Druga i trzecia miały poodrywane części w których znajdują się obiektywy.

Rzut oka przez jedyne sprawne ustrojstwo uświadomił mi jakiej klasy lornetkę niedawno kupiłem w Lidlu za niecałe 2 razy tyle. Tu niewielkie pole widzenia, obraz nieostry po bokach. Tragedia. To chyba jakieś odrzuty z odrzutów. Gorąco odradzam!!!!

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale Nikon również wprowadza na polski rynek swoje lornetki. I mam tu na myśli PRAWDZIWE lornetki Nikona, a nie ten szmelc z Allegro, gdzie tylko nazwa jest "Nikon"

Nikon oferuje lornetki w różnych kategoriach cenowych, o różnych powiększeniach i średnicach obiektywów. popatrzcie tu:

http://www.europe-nikon.com/category.aspx?...id=25&catId=137

 

 

 

Lornetki raczej turystyczne ale lunety ED są baaaaaardzo zachęcające :D poza ceną :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lornetki raczej turystyczne

to prawda, głownie turystyczne, ale byłem zaskoczony ile można zobaczyć modelem Monarch 10*42 lub Action 7*50. Są na prawdę niezłe.

 

Co do spotting scope 80ED, to rzeczywiście: bardzo fajny choć drogi :angry:

W porównaniu z Megrezem 80 chyba wypada jednak mniej korzystnie

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nikon to zdecydowanie wyższa półka - przynajmniej cenowo. Taki Monarch 10x42 to prawie 2 kafle (z czego spora część to cena za "dachowość"). Pewnie jest lepszy od tańszych odpowiedników, ale czy różnica w cenie odpowiada różnicy w jakości?

 

Nie chcę wyjść na lobbystę ale DO przygotowuje 2 lub 3 nowe serie B)

Może wśród nich znajdzie się coś fajnego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.