Skocz do zawartości

NGC 7000 - Czyli Mgławica Ameryka Północna - choć mój syn twierdzi że to mgławica słoń


rybek0s

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, rybek0s napisał:

Wrzucam choć daleko mi do wyniku który by mnie zadowolił.

 

Bardzo estetyczna fotka. Może tylko trochę za dużo czerni w tle.

 

21 minut temu, rybek0s napisał:

I wersja bez gwiazdek, jako że wyszły w obróbce okropnie (zwłaszcza te jaśniejsze) - czekająca aż dorobie się zestawu filtrów LRGB:

 

A dokładnie co widzisz okropnego w tych gwiazdkach? Moim zdaniem są całkiem niezłe. A do ich pokolorowania potrzebny jest faktycznie materiał RGB.

 

Mnie się Twoja praca podoba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, count.neverest said:

Zdecydowanie za ciemno. Na górze, pośrodku sygnał próbuje się wydostać zza ciemnego obszaru. Powalcz jeszcze.

Och, na pewno powalczę. Ta ciemność to efekt użycia masked stretch tak aby zrównać ze sobą trzy kanały. Z tym właśnie mam problem, to w zasadzie moja druga prawdziwa walka z materiałem mono i nie mam jeszcze przygotowanego planu jak działać. Staram się ogarnąć jak wyrównać poziomy trzech składowych gdy wodór jest super, ale np tlen jest malo kontrastowy z jasnym tłem :/

 

8 hours ago, _Spirit_ said:

Wydaje mi się że materiał ma duży potencjał ale nie został on wykorzystany. W pełnej skali ziarnistość i coś dziwnego wokół gwiazd- maska?

Można zobaczyć samo Ha tylko po streczu?

Co prawda nie mam Ha po stretch-u którego faktycznie użyłem do złożenia wersji pierwszej, ale na szybko (tym razem zwyklym histogramem) rozciągnąłem trochę Ha. Przy czym, na ilość sygnału w Ha raczej nie narzekam.  Jak pisałem paragraf wyżej, nie wiem jak go ładnie wyrównać z O3 i S2:

Ha.thumb.jpg.4849b7379ccad0201f51d42d50869e53.jpg

 

Jak chcesz, tutaj masz linki do surowych stacków:

Ha -> tutaj

S2 -> tutaj

O3 -> tutaj

 

8 hours ago, diver said:

A dokładnie co widzisz okropnego w tych gwiazdkach? Moim zdaniem są całkiem niezłe. A do ich pokolorowania potrzebny jest faktycznie materiał RGB.

 

Mnie się Twoja praca podoba. :)

 

Dzięki za miłe słowo zachęty, ale gwiazdki to koszmar ;) Pojawiło mi się halo, które przeoczone zemściło się pod koniec obróbki. Myślałem o wywaleniu gwiazdek jeszcze przed połączeniem kanałów, ale star net nie radzi sobie na S2 i O3. Może musze najpierw porządnie odszumić obraz ... ech .. Wczoraj wieczorem nie zauważyłem też tej ziarnistości która się mi pojawiła. Kolejna rzecz którą musze poprawić - dzięki za zwrócenie na to uwagi.

brydkieGwiazdy.png.d56bc2eb8cec514f0039d0106817a564.png

 

No nic, dzisiaj wracam do Adam Block Studios i próbuje jeszcze raz (do skutku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, count.neverest said:

hmm, XISF to chyba jakiś plik na Amigę ;) Gdybyś miał TIF albo FIT, to chętnie bym powalczył.

A co ty masz do Amigi ;) Ostatnio jak jedną 500 "ulepszałem" to teraz i pendrive czyta i ma wyjście HDMI :D A na poważnie, XISF to domyślny format PixInsight - na FITS marudzi on że jest bee itd.

 

Co nie zmienia faktu że tu masz linki do fits-ow:

 

Ha -> tutaj

S2 -> tutaj

O3 -> tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam, trochę jaśniejszą, wersje drugą (coby nie było że nic nie robie) i wracam do tutoriali :D Muszę prześledzić na którym kroku tło w powiększeniu mi się psuje i to poprawić :)

 

NorthAmerica_v2.thumb.jpg.6e4df558e96d21f8f4dc275b1e265df8.jpg

 

No dobra, jeszcze mix versji pierwszej i drugiej ;) I teraz naprawdę wracam do tutoriali

 

NorthAmerica_v21.thumb.jpg.18a32675ce684a4db6109645014f869a.jpg

Edytowane przez rybek0s
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, kubaman said:

Coś bardzo dziwnego w mikroskali się tu dzieje..

Na jednym kroku obróbki wzmocnione zostaja artefakty po starnet. Wydaje mi sie ze to LocalHistogramNormalization. Już udaje mi się tego uniknąć, tylko nie chce zalewać forum kolejnymi wersjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, kubaman said:

dajesz, jak będą lepsze to nikt nie będzie marudził :)

mnie to przypomina źle zrobioną konwolucję..

Pomysł dobry. Złożyłem obraz właśnie z myślą przećwiczenia dekonwulsji robionej "recznie" a nie przy pomocy EZ Decon ;) Jutro sobie jeszcze raz spróbuje od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.