Skocz do zawartości

ASIAIR PRO VS PLUS - porównanie


Rosso

Rekomendowane odpowiedzi

A czy nie prościej kupić repeater WIFI na USB zamiast dedykowanego?  ASIAR Pro ma też jakąś formę sterowania grzałkami...tyle, że wyrażoną w procentach.  Jak to działa w polu nie sprawdzałem. W domu czułem różnicę jak zwiększyłem za 10% do 50%.

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, everr napisał:

@Rosso pamiętam z czasów wersji pierwszej AA, że kamerę do guidingu trzeba było podłączać bezpośrednio do AA, a nie do kamery głównej (pomimo huba USB np w ASI1600). Czy w przypadku AA+ możemy podłączyć guider i np koło/focuser do kamery czy musimy do portów USB AA+?

Ja mam do głównej kamery (ASI071MC) Podłączony ZWO EAF i kamerkę 120MM. Działa bez problemu zarówno w Pro, jak i plus.

Edytowane przez Rosso
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a na ile ten problem z wifi w wersji pro dotyczy sytuacji w terenie? Rozumiem że w domu chcemy siedzieć w salonie i kontrolować zestaw na podwórku, ale w terenie problem z zasięgiem wydaje mi się marginalny.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, kubaman napisał:

Słuchajcie, a na ile ten problem z wifi w wersji pro dotyczy sytuacji w terenie? Rozumiem że w domu chcemy siedzieć w salonie i kontrolować zestaw na podwórku, ale w terenie problem z zasięgiem wydaje mi się marginalny.. ?

W terenie, siedząc w aucie obok montażu (max 1,5m) nie ma szans na dobre połączenie.

Na całkiem wolnym terenie 3-4m brak zasiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji plus też nie jest różowo z zasięgiem. 20 m deklarowane przez producenta można między bajki włożyć. Na otwartym terenie po 10 m kończy się zasięg. Montaż w ogródku + ściana drewnianego domu i z 8 m nie ma szans na stabilne połączenie. Musiałem zaopatrzyć się w repeater wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przypadkiem "odkryłem" że w pudełku z wersją PLUS, producent nie dołożył już przejściówki z USB na RS232. Trzeba dokupić by podpiąć montaż.:noexpression:
A przy okazji...Dostępna jest nowa wersja oprogramowania dla obu wersji.

 

aktual.jpg

Edytowane przez kiniu-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, everr napisał:

U mnie też nie było...natomiast na stronie ZWO nie ma tego kabla w zestawie z plusem.

Kabel RSowy dołączany był chyba do PRO...tak samo jak i pendrive.

 

obraz.png.1238e56a29517842c87a7e1fbd95df03.png

Dokładnie tak. Zapomniałem o porównaniu wyposażenia, edytuje recenzje przez weekend.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A połączenie masz w 2,4 G czy w 5 G ? Ja mam AsiAir Pro, i jak ustawiłem połączenie w 5G, to co chwila się zrywało. Wróciłem do 2,4 G i jest ok. Tylko że dodatkowo używam repeater'a WiFi. W pobliżu działa tylko moje sieć WiFi od internetu, ale nadaje na innym kanale. Sprawdź u siebie, czy nie masz zakłóceń od innej sieci. Są darmowe programy na kompa i na androida do sprawdzania tego.  Nie wiem czy w wersji Plus, można zmienić ustawienie kanału WiFi, na jakim nadaje. Albo dokup repeater by wzmocnić sygnał.

Edytowane przez kiniu-13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek na https://www.cloudynights.com/topic/796543-simplest-wifi-upgrade-for-asiair-pro-tplink-t2u-plus-usb-wifi-adapter/
Działa ponoć z Asiair i Astroberry. Koszt to ok 70 zł za TP-LINK Archer T2U Plus. Zabiera nam niestety jeden port USB. Wymaga grzebania w plikach konfiguracyjnych (trzeba zrobić zapasową kopię systemu).

Spróbuję to uruchomić.
 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto spróbować bezinwazyjnej metody poprawy zasięgu. Można też dołożyć antenę zewnętrzną, ale wiąże się z utratą gwarancji. Trzeba też mieć odpowiednie narzędzia, i umiejętności w lutowaniu elementów SMD. Przydadzą się też zdolności manualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Asiair + i z podstawową anteną miałem problem gdy montaż był na zewnątrz a ja w domu. Po wymianie anteny teraz wszystko mi śmiga i nie zrywa połączenia. AAP łączy się z domowym wi-fi a ja startuje sobie na tablecie siedząc w biurze :) 

 

Edytowane przez Detroh
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Detroh napisał:

Ja używam Asiair + i z podstawową anteną miałem problem gdy montaż był na zewnątrz a ja w domu. Po wymianie anteny teraz wszystko mi śmiga i nie zrywa połączenia. AAP łączy się z domowym wi-fi a ja startuje sobie na tablecie siedząc w biurze :) 

 

Na którą dokładnie antenę wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rosso napisał:

Na którą dokładnie antenę wymieniłeś?

coś takiego, na razie jedna noc próby ( pogoda nie rozpieszczała cały listopad ) ale jest znacząca poprawa nie zrywa i prędkości do 1mb przy pobrieraniu zdjęcia. https://allegro.pl/oferta/antena-wifi-2-4ghz-5-8ghz-dual-band-8dbi-wtyk-sma-11192634876

image.png.810163272caa4d333a4d7f948d80aca6.png

  • Lubię 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zasilacie swoje prądożerne kamery i montaże z AA+?

Drążę temat bo chce zminimalizować ilość kabli.

Mój mont pobiera max 1,6A więc patrząc na wydajność prądową AA+ powinno dać radę. 

Co do kamer to ZWO napisał, że zaleca osobne zasilanie do np ASI2600... natomiast przynajmniej ja zrozumiałem, że musimy to robić niezależnie od AA. Trafiłem na wątek gdzie support twierdzi, że można zasilić wszystkie kamery poprzez AA ale trzeba mieć mocniejsze zasilanie...

 

https://bbs.astronomy-imaging-camera.com/d/10617-asiair-pro-current-output-of-12v-jacks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.