Skocz do zawartości

NoiseXTerminator - czy planujesz kupić


apolkowski

NoiseXTeminator - kupujesz?  

50 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy po okresie próbnym planujesz kupić NoiseXTerminator?

    • Już kupiłem
      15
    • Planuję kupić
      16
    • Fajne ale za drogie
      8
    • Używam innego softu
      9
    • Rozczarował mnie efekt działania
      2

Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Skończył mi się okres próbny na Pixowy NoiseXTerminator. Uczucia mam mieszane, bo efekt niezły, ale cena też niemała. Przed podjęciem decyzji postanowiłem wybrać opcję "Pytanie do przyjaciela."

Dzielcie się prosze swoimi opiniami.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, orlen said:

kupilbym gdyby nie posteryzował przejsc tonalnych na ifnach :)

Musisz zmienić domyślny STF na 24 bity w ustawieniach Pixa (nie ten na pasku). Wtedy powinien przestać posteryzować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, oczywiście. Wart swojej ceny. A tutaj memik zaciągnięty z Reddita, który nas dobrze opisuje :-)

 

FmQzg6dYxxzrdhNk_419mEvV-bPzG4pY-G6ep9NRdA4.webp.feef852c5452d560c6032e94ea1640e6.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak wiele nieświadonych owieczek.

Sprawdziliście jak sie ten soft spisuje na tle innych pod względem utraty/ostrzenia detalu?

Różnice pomiędzy programami są niebotyczne. Z moja kamera in mminus dla tego softu!!!!!!

 

Dlaczego in minus? 

Wydaje mi się, ze NxT jest pisany pod matryce CMOS, a nie CCD (ja mam taką). Te pierwsze dają zupełnie inny rodzaj szumu, przez co w/w produkt działa lepiej w obecnym trendzie przetworników.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tayson napisał:

Tak wiele nieświadonych owieczek.

Sprawdziliście jak sie ten soft spisuje na tle innych pod względem utraty/ostrzenia detalu?

Różnice pomiędzy programami są niebotyczne. Z moja kamera in mminus dla tego softu!!!!!!

 

Dlaczego in minus? 

Wydaje mi się, ze NxT jest pisany pod matryce CMOS, a nie CCD (ja mam taką). Te pierwsze dają zupełnie inny rodzaj szumu, przez co w/w produkt działa lepiej w obecnym trendzie przetworników.

Nie jest pisany pod, tylko,

taki widocznie miał set zdjęć do trenowania modelu, obecnie cmosy sa dużo powszechniejsze więc dość prawdopodobne że takie zdjęcia zostały użyte. 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/10/2022 at 9:11 AM, Tadeopulous said:

kupiłem - używam na sam koniec PSa , PIXa mam za starego żeby załapał - używałem też na zwykłych zdjęciach i nie wychodzi to źle 

Jak to masz za starego Pixa? Przeciez mozna zrobic update ? Chyba, ze o czyms nie wiem i mi tez sie zaraz skonczy ten feature... (choc nigdzie o tym nie pisza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.