Skocz do zawartości

Czekając na opozycję Marsa...


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

całkiem ładny Marsik i do tego jeszcze pierwsza fotka, gratulacje :helo:

a mam nadzieję, że nie odbierasz tego forum, jak jakiegoś konkursu,

że to taki wyścig, komu uda się zrobić najlepsze zdjęcie, a komu się nie uda,

to nawet niech nie próbuje.

 

najważniejsze właśnie jest to, żeby każdy zechciał zaprezentować swoje osiągnięcia

i mógł na podstawie osiągnięć innych, sam doskonalić swoje umiejętnosci

i rozwijać zainteresowania,

 

a przy okazji ile osób możesz przekonać, tych, które wogóle nie mają jeszcze kamerki,

że wcale nie potrzeba wielkiego teleskopu, żeby móc uprawiać astrofotografię :)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sumas za slowa otuchy. Wiem ze teleskop, czy ogolnie sprzet to polowa sukcesu. Nie licze na to ze moje fotki kiedykolwiek beda tak dobre jak w ksiazkach jednak tak jak mowisz jezeli kogos to interesuje to powinien probowac tym czym ma! Kto wie, moze ktos nie wielkim sprzetem(nie drogim) bedzie w stanie konkurowac z najlepszymi. Tutaj chcialem wyrazic swoj podziw dla Hamala (widzialem jego dsy tym optisanem i na prawde jestem pelen podziwu). Pozdrawiam i dzisiaj sprobuje znowu powalczyc z marsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, już wiadomo co to za niebieskia "czapa" na północnym biegunie. Tam właśnie zaczyna się zima i gromadzą się chmury z kryształków lodu. Tylko czemu są takie niebieskie? :unsure: Ma to nawet swoją nazwę - North Polar Hood.

http://www.spaceweather.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, już wiadomo co to za niebieskia "czapa" na północnym biegunie. Tam właśnie zaczyna się zima i gromadzą się chmury z kryształków lodu. Tylko czemu są takie niebieskie? :unsure: Ma to nawet swoją nazwę - North Polar Hood.

http://www.spaceweather.com

 

A moze dlatego, ze jest to dokladnie biale (swieci dosyc mocno w porownaniu z reszta), a wiec moze sie rozczepiac w atmosferze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slonce wstaje,pora spac...

Mars z 25.09

Seeing 7/10

"U" 170/2800 konwerter 2x ToUcam Pro

 

Niebieskiego za dużo. Powinieneś go usuwać manipulując w RGB.

Mi wyszło tak po obróbceTwojej fotki.

 

 

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars z 24.09.05 godz. 0:30 UT, seeing 4/10

z 2000 klatek tylko ok. 300 nadawało się do poskładania.

Podziwiam kolegów że tak systematycznie robią zdjęcia, ja nieprzespane noce przypłaciłem osłabieniem organizmu i jakaś infekcja się przyplątała. Muszę odpuścić nocne czuwanie na jakiś czas.

No i oczywiście świetne te Wasze Marsy, poziom coraz wyższy.

Pozdrawiam

Waldek

 

mar240905a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie...!

 

Co to za twor,kolo polnocnego bieguna?Chcialbym moc sie pochwalic,bo u mnie tez jest widoczny,chociaz slabo.

 

Ten twor widac i w Rosji zobacz zdjecie Tony http://www.astronomy.ru/forum/index.php/topic,3022.540.html

teleskop ten samy M-K -MST -180 :D

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byśmy wyjechali z Polski tam gdzie jest normalne niebo to też byśmy takie fotki robili. :)

 

Myslisz ze na balkonie w Moskwie , warunki lepsze jak na balkonie w Warszawie czy Krakowie :D

 

Jak to sie nazywa nie wiem , ale cos tam jest , sprobuje tez zalatwic takiego Marsika , ale na razei siedze bez montaza :ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepszy Mars, jakiego zrobilem do tej pory. Seeing 3-4/10, ale wykorzystałem jakieś 30% materiału z 3600 kl. 27/09/05, ekw. ogniskowa 7.5 metra, Logitech. Ustawienia kamerki: 1/30s. 15f/s. gamma 70%, materiał z 4 awikow po 900 kl. porowadzonych ręcznie.

Bez_nazwy_1.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najlepszy Mars, jakiego zrobilem do tej pory. Seeing 3-4/10, ale wykorzystałem jakieś 30% materiału z 3600 kl. 27/09/05, ekw. ogniskowa 7.5 metra, Logitech. Ustawienia kamerki: 1/30s. 15f/s. gamma 70%, materiał z 4 awikow po 900 kl. porowadzonych ręcznie.

 

Ladny Marsik , filmujesz dalej z balkona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak Siergiej. Ja fotografuje tylko z balkonu, bo na stacjonarnym kompie działam. Własnie wiatr powiał z południa i trochę sie poprawiły warunki. Wcześniej wschodni wiatr wywiewał powietrze z budynku i mieszało sie to przed teleskopem. Mi najbardziej pasuje cyrkulacja zachodnia. A Ty czemu fotek nie dajesz?.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.