Skocz do zawartości

Czekając na opozycję Marsa...


DominikM

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się ustawić parametry kamerki tak żeby Mars był stosunkowo jasny ale nie prześwietlony. Ringowanie po prawej stronie wtenczas jest na minimalnym poziomie. Ale niestety prawa strona przy stakowaniu się prześwietla, trzeba wybrać złoty środek i to dla różnych teleskopów ustawy są indywidualne.

Jak robię przez lunetę to parametry muszę ustawić zdecydowanie inaczej.

Jeszcze Mars na czarnym tle , kurcze nie lubię tych ikon, jak obrazek za dużo nie waży to wstawiam coś większego.

Mars190905c.jpg

Edytowane przez waldek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez Panowie,tak sie martwilem moimi "niebieskimi mgielkami" na zdjeciach Marsa,jednak widze,ze albo wszyscy mamy aberacje w swoich bezaberacyjnych ukladach,albo to niebieskie "cos"rzeczywiscie tam jest:)

 

Maksiu-pierwsze zdjecie i Twoje-to sie liczy!

 

Jeszcze pytanie.Czy macie doswiadczenia podobne do moich,ze "szum" jest wiekszy kiedy uzywa sie filtra IR?

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez Panowie,tak sie martwilem moimi "niebieskimi mgielkami" na zdjeciach Marsa,jednak widze,ze albo wszyscy mamy aberacje w swoich bezaberacyjnych ukladach,albo to niebieskie "cos"rzeczywiscie tam jest:)

 

Jednak cos tam jest , zobacz tutaj http://www.buytelescopes.com/gallery/view_...p?pid=6899&sg=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie są czasem burze pyłowe?

 

br_E3_795-796_803-804_816-8.jpg

 

to stare zdjęcie z orbitera, z 2001 roku, dziwne, ale nowszych jakoś nie widać,

więcej można poczytać tu: http://marsprogram.jpl.nasa.gov/gallery/duststorms/

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na koniec jeszcze ta sama fotka po próbach usunięcia artefaktów w postaci ringów, likwidacji otoczki zaświetlającej "prawą stronę) i zabawie kolorem oraz obróbce tła w IRIS. Na tym kończę swoje wypociny na dzisiaj.

Pozdr.

 

 

Oj z Wadim to trudno się będzie ścigać, żólta planetarna żółta koszulka lidera na stałe (:. Dzięki za komplementy (:

P.s. Oczywiście nie poddawać się!!!!!!!!!!!!!!! hehehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mewlon ofcrs niestety wymaga studzenia ok 3-4 godz. do astrofoto pomimo otwartej konstrukcji. Tak się zastanawiam ile czasu koledzy chłodzą SCT? Oj!

Mój czasem stoi nabalkonie dwie doby non stop, czasem tylko nockę. :D

Mimo to wyziewy od sąsiadów skutecznie mnie ograniczają. Gdyby nie to, byłoby dużo lepiej. Dziś przynajmniej Księżyc mnie pocieszył. (wątek "Krater Petavius").

MARS200905.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mars jeszcze raz. Seeing w obu przypadkach około 6/10. Przyjrzałem sie uważnie planecie ortoskopem przy powiększeniu 450x i doszedłem do wniosku, że przyczyną ringowania jest właśnie delikatny seeing. Zapewne same efekty dyfrakcyjne nie dałyby aż takiego ringowania. Zresztą najlepsze klatki pozbawione są tego efektu. Niestety jest ich zbyt mało aby wyłącznie je poddać stackowaniu.

Mam nadzieję, że tym razem moje zdjęcia nie zostaną usunięte z forum.

MyVideo2.JPG

MyVideob.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.