Skocz do zawartości

IC 1848 czyli długo wędzony prosiak


Zlew

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Zlew napisał:

Czy było warto palić aż tyle klatek? Raczej nie, wydaje mi się, że wystarczyła by bez problemu połowa a efekt nie odbiegałby od poniższego.

 

Zgadzam się, szkoda było czasu. Trzy razy mniej w zupełności wystarczyłoby. Materiału RGB też jest moim zdaniem wystarczająco dużo.

Szczegół wyszedł całkiem niezły. Trochę szumi, ale to pewnie kwestia nie chłodzonej matrycy.

Czego mi brakuje? Nieco więcej dynamiki świateł i cieni - i tutaj można jeszcze coś pokombinować z obróbką. Jeżeli chodzi o kolory, to z filtrem Optolong L-ex na kolorowej matrycy raczej nie da się więcej wycisnąć. Nie wyjdzie z tego prawdziwe HOO, takie jak z matrycy mono i dwóch osobnych filtrach HII i OIII.

Ale generalnie jestem na tak. :)

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej ilości materiału powinno być gładkie jak pupa niemowlaka nawet z niechłodzonego Nikona. Nie wiem czy klatki robione w ciepłe noce nie psują stacka. Czasem warto sprawdzić. Wiem to po sobie jak łączyłem materiał z kilku nocy diametralnie różniących się temperaturą. Czasem efekt jest lepszy z mniejszą ilością materiału ale zebraną w chłodne noce.

Moim zdaniem przy filtrze L-extreme powinno być zastosowane wyższe ISO.

Edytowane przez pablo12311
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, diver napisał:

Jeżeli chodzi o kolory, to z filtrem Optolong L-ex na kolorowej matrycy raczej nie da się więcej wycisnąć. Nie wyjdzie z tego prawdziwe HOO, takie jak z matrycy mono i dwóch osobnych filtrach HII i OIII.

Sławku nie mogę się z Tobą zgodzić. Można bardzo dużo wyciągnąć po modyfikacji aparatu, nawet w SII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pablo12311 napisał:

300s przy ISO200 to zbyt mało. Moim zdaniem z filtrem L-extreme to minimum ISO400 oraz 600s.

Ostatnio w tym wątku przetoczyła się ciekawa rozmowa dotycząca czasów naświetlania 

Przywołuję @count.neverest biorę 200zł od każdej rodziny i słucham :D 

Moim zdaniem 5 minut dla DSLR to już jest za długo, zwłaszcza, że IC1848 to nie jest jakiś ciemny pył tylko mgławica emisyjna. 

 

5 godzin temu, karp_killer napisał:

where is the blob?

ło ciuuup, jaki wstyd, zginęło w obróbce... :o 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pablo12311 napisał:

Sławku nie mogę się z Tobą zgodzić. Można bardzo dużo wyciągnąć po modyfikacji aparatu, nawet w SII.

 

Hmm, nie znam się na modyfikacjach lustrzanek, ale skoro tak mówisz... ;)

Moja uwaga była raczej ogólna i dotyczyła pracą z filtrami typu L-extreme. Praktykowałem podobne podejście na kolorowej matrycy i nigdy nie wychodził mi materiał taki, jak na mono z filtrami narrowband.

 

44 minuty temu, pablo12311 napisał:

Dla porównania przy ISO1600 łączny czas 3,6godziny z Nikona niemodyfikowanego z filtrem L-extreme.

 

Muszę przyznać, że tutaj jest całkiem nieźle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Semeno napisał:

No i szach mat jeżeli chodzi o ISO i czasy a jakość...

 

Nawet nie zbicie hetmana. Wyciągnięcie mgławicy to kwestia obróbki, ewentualnie skilla. Przedstawiony przez Pabla obrazek ładnie pokazał obszar wodorowy i sporo tlenu. Natomiast gwiazdy to zjarane placki. Wszystkie, jak leci. O to tu chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, count.neverest napisał:

 

Nawet nie zbicie hetmana. Wyciągnięcie mgławicy to kwestia obróbki, ewentualnie skilla. Przedstawiony przez Pabla obrazek ładnie pokazał obszar wodorowy i sporo tlenu. Natomiast gwiazdy to zjarane placki. Wszystkie, jak leci. O to tu chodzi. 

Bo gwiazdek nawet nie ruszałem. Kwestia odpowiedniej obróbki i też będą piękne, niewypalone. Gwiazdki to się zbiera osobno w RGB. A ja mam z filtrem L-extreme. To była fotka testowa którą nawet na forum nie przedstawiałem. Test, który miał pokazać jak zachowa się niemodyfikowany aparat z filtrem L-extreme.

Edytowane przez pablo12311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.