Skocz do zawartości

[Otivar Remote Observatory] - NGC6888 - Crescent Nebula SHO


Herbert West

Rekomendowane odpowiedzi

Źródłowy materiał - surowe stacki oraz cały workflow z procesami i pośrednimi plikami jak zawsze u mnie dostępny. Tym razem jednak proszę każdego zainteresowanego o PW i prześlę link bezpośrednio i bez żadnych pytań. Chcę wiedzieć, ile osób z tego skorzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale... coś Pan z wodorem zrobił? Przy poprzedniej wersji uderzyło mnie to samo - struktury wodorowe w obrębie mgławicy są niebieskie... jak zamapowałeś kolory?

Nie sądzę abyś zrobił to nieświadomie, dlatego pytam o powody takiej prezentacji ..

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wodór zielony a tlen niebieski- jak opisałem powyżej, całość zielono-niebieska w efekcie prostego połączenia SHO i rezygnacji z SCNR.

Edit: No i SII a więc R jest niewiele w samym NGC6888 w porównaniu do Ha i OIII.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Herbert za materiał, na szybko spojrzałem i faktycznie nie będzie to łatwe do obróbki. Rozpiętość tonalna Crescenta vs. reszta jest gigantyczna. W wolnej chwili moją interpretację postaram się wrzucić.

Kolory zupełnie "nie moje" na Twoim zdjęciu, niebieski wg mnie przytłacza. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dobrychemik Nieodłączna część tej zabawy :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Herbert West napisał:

postawiłem na nich próbki DBE i proces przeniosłem do wersji z gwiazdami, nieco próbki przesuwając, aby nie stały na gwiazdach.

Właśnie coś takiego chciałem zrobić ostatnio. Jak przenieść postawione próbki i ustawienia DBE na inny obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spock Ciągniesz trójkącik w lewym dolnym rogu okienka procesu nie na obrazek, ale na pulpit Pixa i masz ikonkę tego procesu z ustawieniami, jakie miałeś w chwili wyciągnięcia jej na pulpit. Następnie otwierasz właściwy obrazek i klikasz na ikonkę procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Herbert West napisał:

@spock Ciągniesz trójkącik w lewym dolnym rogu okienka procesu nie na obrazek, ale na pulpit Pixa i masz ikonkę tego procesu z ustawieniami, jakie miałeś w chwili wyciągnięcia jej na pulpit. Następnie otwierasz właściwy obrazek i klikasz na ikonkę procesu.

Dzięki, o ile pamiętam tak próbowałem i uparcie trzymało się starego obrazka. Wrócę do tego przy następnej okazji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknij okno procesu, zamknij stary obrazek. Zostaw tylko ikonę procesu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Herbert West napisał:

Zamknij okno procesu, zamknij stary obrazek. Zostaw tylko ikonę procesu.

Tak, to pewnie to. Pamiętam, że miałem stary otwarty. Swoją drogą jak w tego typu pracy dobierasz próbki dla DBE? Tak na oko czystego tła jest tam bardzo mało. Jeżeli jest w ogóle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo mało, faktycznie. Stawiam próbki tam, gdzie zapewne jest tło i patrzę jaki jest rezultat procesu. Jeżeli mi się nie podoba to zmieniam ustawienia albo z niego rezygnuję (dotyczy to też innych procesów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej moja wersja, jakieś 1,5h obróbki, na pewno można jeszcze lepiej, pewnie musiałbym odpocząć od zdjęcia 1-2 dni i nabrać dystansu.

Tych pyłów w tle jest nieprawdopodobnie dużo! Widać od razu jakość nieba. 

Szkoda, że to taka niska rozdzielczość kamery. Wrzucam wersję 1:1 bez żadnego resize. 

Nie lubię zielonego, więc taka wersja pośrednia... trochę jest, ale najchętniej wyciąłbym jeszcze bardziej. Sama mgławica wg mnie lepiej by się prezentowała przy złożeniu po prostu samego HO bez "S" które niewiele tutaj wnosi. W wolnej chwili może wykombinuję jeszcze taką wersję. 
Saturacja pewnie przesadzone będzie dla większości, ale nic nie zrobię - zdjęcie w ramach "zabawy" i ćwiczeń, tak lubię :D 
 

EDIT: zapomniałem wysotrzyć: 

HSO_v4.thumb.jpg.476f8b462993666228eb7b6b3a5ca746.jpg

 

 

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Krzysiek, obydwie. Jak napisałem w pierwszym wpisie, otoczenie zyskuje na SII sama mgławica natomiast niewiele pod względem kolorystyki i luminancji- tu się zgadzamy. Ale bikolor zrobiłem wcześniej w tym roku moim zestawem i spotkał się ze sporym uznaniem, więc dlaczego miałbym robić drugi raz podobnie :-) Tym razem miało być nieortodoksyjnie choć wiedziałem że będą kontrowersje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki remix przy porannej kawie, dla fanów czerwonego Ha (ale tła nie ruszę) ;-)

 

image.thumb.png.8fa6ff0307df508e24fc6bfb40a8be75.png

Edytowane przez Herbert West
Nie ten .png :-)
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.