Skocz do zawartości

IC 1805 & G 132.7+1.3 (HB3) - popularne Serce wraz z rzadkim SNR


beny

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Tayson napisał:

Wow!

Uklony za G132. Mi sie jej nie udalo wykonac w tym roku :(

Dzięki! No i życzę powodzenia w nowym roku :)
 

 

1 minutę temu, sidiouss napisał:

Świetny projekt, świetne wykonanie! Dla mnie może zbyt mocno wyczernione, ale to kwestia gustu

Dzięki! To prawda, jest dość ciemno, ale nie mam innego pomysłu jak to wszystko poskładać. W sumie to moje drugie, pełne HST :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wismat napisał:

Bardzo fajne i inspirujące !

Dziękuję!

 

15 minut temu, Robson_g napisał:

Fajna fota. A gdzie się podziały spajki?

Dzięki! A co do spajków to używam pierścieni redukcyjnych więc nie przysłona tu nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, beny napisał:

W pierwszym wątku wstawiona nowa wersja, nowe złożenie z luminancją. Człowiek się przespał z tematem i moim zdaniem wyszło lepiej.

Szkoda, że w pierwszym poście, bo nie ma jak dać drugiego lajka ;-) Bardzo ładne, bo nie jest już bikolorowe.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigantyczna różnica miedzy zdjęciem oryginalnym a poprawionym aż trudno uwierzyć ze wyszło z pod jednej ręki.

Zdjęcie wizualnie super ! ciekaw jestem czy tam jest taka duża dysproporcja między S2 w sercu a S2 w SNR czy to jakiś zabieg powoduje że u Ciebie ona się tak fajnie odcina od całości w czerwieni ?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, .zombi. napisał:

Gigantyczna różnica miedzy zdjęciem oryginalnym a poprawionym aż trudno uwierzyć ze wyszło z pod jednej ręki.

Dobrze powiedziane ;) Też się zdziwiłem że taka odmienna wersja wyszła.
 

 

6 godzin temu, .zombi. napisał:

Zdjęcie wizualnie super ! ciekaw jestem czy tam jest taka duża dysproporcja między S2 w sercu a S2 w SNR czy to jakiś zabieg powoduje że u Ciebie ona się tak fajnie odcina od całości w czerwieni ?

Kanały składałem normalnie w LRGBCombination, R-S2, G->Ha, B->O3 i wynikowe zdjęcie wychodzi z dużą dominantą czerwonego, ale jak się ją zdejmie to SNR wpada w taką czerwień:

image.thumb.png.2d5ca4d3c38570bcdbb4bd2ee8e6e922.png 

 

Co do centrum serca vs. SNR to w centrum jest o wiele więcej tlenu, natomiast w SNR jest go jak na lekarstwo. Pewnie stąd różnica kolorystyk tych miejsc.

Po złożeniu pozostała zabawa krzywymi wedle gustu i ot tak wyszła wersja najnowsza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beny napisał:

Kanały składałem normalnie

 

Dzięki za pokazanie klatek surowych, faktycznie S2 tam świeci mocno i po ograniczeniu Ha tak to może wyglądać - znalazłem powód aby powtórzyć serce - dzięki.

Co do fotki to kompozycja wyszła świetnie, i ma potencjał do dalszej obróbki, ja bym zaczął od korekcji gwiazd które bardzo zakłócają odbiór - skoro na wersji bez gwiazd nie ma aureolek to znaczy że łatwo można się ich pozbyć przy przywracaniu gwiazd - resztę gwiazd poprawił bym nawet ręcznie kolejno - fotka warta jest dalszej pracy.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperałem trochę po sieci i udało mi się odnaleźć jedną planetarkę i jedno "coś" bo nie wiem jak to się fachowo nazywa:

Lewe - IRAS 02383+6241 -- HII Region (http://simbad.u-strasbg.fr/simbad/sim-id?Ident=wb89+436&NbIdent=1&Radius=10&Radius.unit=arcmin&jsessionid=2BB4BF432B00D4ED18D72F3A348D3116.new)
Prawe - PN G132.8+02.0 -- Planetary Nebula (https://pbase.com/jshuder/image/172554070 , http://simbad.u-strasbg.fr/simbad/sim-id?Ident=PN+G132.8%2B02.0&NbIdent=1&Radius=2&Radius.unit=arcmin&submit=submit+id)

detale_pn_iras.thumb.jpg.1bc3631fb219371a44a1f05ede137aa8.jpg

 

Tutaj od innego autora: 

306567844_5487475804640763_2801693289237400340_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=EPjUz4dNgl0AX_hBnB0&_nc_ht=scontent-fra3-1.xx&oh=00_AfDiImlRtn7v99zp5Mogil0skpIAoBoBW9eqhGq1i2IyLQ&oe=63B449D2

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.