Skocz do zawartości

Astropolis Market - nowa platforma zamiast Giełdy


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lootzek napisał(a):

Zgoda, tak jest w przeglądarce stacjonarnej, na mobilku wygląda to u mnie tak jak na screenshocie, gdzie po kliknięciu w Market i znów w Market otwiera się lista najnowszych ogłoszeń, a kategorie dostępne są na samym dole, po jej przescrollowaniu.

 

Dodałem link do kategorii na górze strony wyświetlanej na smartfonach i tabletach. To powinno rozwiązać problem. Daj znać, czy ten pomysł jest ok.

 

 

IMG_A1A19DE3D1FB-1.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bajastro napisał(a):

A czy będzie dodana opcja (przycisk) z rezerwacją?

Nie sądzę (pomijam tu kwestię, że tak naprawdę nigdy nie rozumiałem tego zjawiska :P). Oczywiście nie oznacza to, że nie możesz tego zrobić. Zostawiasz "ofertę" i piszesz do sprzedającego, żeby przełączył ofertę w tryb "oczekiwania" (na czas rezerwacji/negocjacji). Rabialne w aktualnym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, astrokarol napisał(a):

Kompletnie nic nie widzę w tym układzie strony

Ale, że nic ci się nie wyświetla, czy o co chodzi? Przecież teraz widać jeszcze lepiej, bo masz też zdjęcia produktów. Używasz telefonu, czy komputera? To bardzo mocny komentarz, dlatego bardzo chciałbym go zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam_Jesion napisał(a):

Ale, że nic ci się nie wyświetla, czy o co chodzi? Przecież teraz widać jeszcze lepiej, bo masz też zdjęcia produktów. Używasz telefonu, czy komputera? To bardzo mocny komentarz, dlatego bardzo chciałbym go zrozumieć.

 

Sam do końca nie wiem, włączam Market i "nic" nie widzę. Może to kwestia preferencji ? Teraz jest natłok informacji i ich "rozstrzelenie". Jak była giełda to miałem tytuł ogłoszenia a po wejściu wszystko w "okienku" postu.

Albo jestem zbyt zacofany technologicznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, astrokarol napisał(a):

Albo jestem zbyt zacofany technologicznie

Nie sądzę. To naturalne, jeśli byłeś mocno przyzwyczajony do wątków, to każda inna forma (nawet lepsza) będzie wymagać chwilę czasu na adaptację. Myślę, że warto dać sobie ten czas, tym bardziej, że będziemy cały czas poprawiać Market i dostosowywać go do naszych potrzeb (chociażby żeby był wygodniejszy na smartfonach).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem można by zrobić tak:

 

-chowana belka "Kategorie" umieszczona nad "Polecane ogłoszenia", która będzie szeroka na cały ekran.

- tak jak jest, tj. Market a po prawo "Dodaj ogłoszenie"

- "Wygasające wkrótce" tylko ze zmianą na cały ekran (ta pozycja jest w sam raz)

- "Nowe ogłoszenia"

*dodać na miniaturze zdjęcia kategorię (sprzedam, kupię)

*zmienić by w jednej linii był tylko tytuł, pod spodem kto umieszcza ogłoszenie czyli tak jak teraz, potem w kolejnej linii z lewej "używany", po prawo czas ogłoszenia

- statystyki na dole

 

Tak bym widział to ja po wejściu w zakładkę "Market".

 

A w samym ogłoszeniu wyrzuciłbym wszystko co jest po prawo.

 

Edytowane przez astrokarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 10:47, Adam_Jesion napisał(a):

Tak, możesz w każdej kategorii filtrować ogłoszenia po rodzaju Sprzedam/Szukam/...

Właśnie dodawałem ogłoszenie typu "szukam" i wg mnie ten podział sprzedam/szukam jest mało funkcjonalnie zrobiony. Wchodząc w każdą kolejną kategorię trzeba zmienić filtrowanie, aby wyświetlić dany typ ogłoszeń, oraz nie da się wyfiltrować listy ostatnich na stronie głównej marketu. Wg mnie sprzedam, szukam i zamienię powinny być kategoriami wybieranymi globalnie, dla całego marketu. Tak jak klasyczne wątki były podzielone na osobne subfora.

Oraz samo słowo "szukam" jest wg mnie nietrafione - wizualnie trudno je rozróżnić od "sprzedam" :) Po prostu przeglądając listę, nie widać od razu jakiego typu jest ogłoszenie, trzeba się wpatrzyć. Dlatego słowo "kupię" jest lepsze, wyraźnie odmienne od "sprzedam". Kolorki też mogłyby być bardziej kontrastowe dla ułatwienia.

Aha jeszcze jedno - czy wymóg dodawania zdjęć przy ogłoszeniu "szukam" to dobry pomysł?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2023 o 10:47, Adam_Jesion napisał(a):

Tak, możesz w każdej kategorii filtrować ogłoszenia po rodzaju Sprzedam/Szukam/...

image.png

A na mobile gdzie to jest „ukryte”? :) To chyba główna funkcjonalność dla użytkownika, tj. przejście do działu kupię lub sprzedam :)

 

 

3BC6301F-BBBA-4350-8CDF-7EB00CC94D32.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, 

 

Nowy market otwiera glowna stronę AP jako pasek ofert, jest tam ponownie na dole pod statusami. Potem jeszcze raz jako polecana zawartość. Oferty leca jak normalny content po kliknieciu w ikonę  nieprzeczytana zawartość. Po kliknieciu w odpowiedz najpierw przeba sie przewinac przez dodaj ogloszenie i pasek wygasajacych wkrotce ofert 🤨 Nie ma jak (ja nie potrafię) tego ani filtrować ani zdjąć sobie z oczu. Jest opcja by nieco odwrócić obecny trend i  "odonecić" spowrotem AP? Obawiam sie scenariusza, gdzie promowane oferty z marketu zaczną mi sie pojawiać "między" postami wątków :(

 

Wiem, nic za darmo, nie jestem naiwny. Moze uda sie jednak nie przegiąć pały. AP nie generuje własnych treści i artykułów. Treść  (i tę wartościową i te gównianą) wnoszą użytkownicy.  Ja starej daty, mam alergie na taka forme przekazywania kontentu, za to głęboki głód jego jakości. Jeśli są wśród użytkowników twórcy jakości z podobną alergią, ilość dobrej treści spadnie. . A po co mi chodzić w miejsca gdzie nie ma dobrej treści? 

 

Nie atakuje, marudzę z obawy.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hans napisał(a):

Ja starej daty, mam alergie na taka forme przekazywania kontentu, za to głęboki głód jego jakości. Jeśli są wśród użytkowników twórcy jakości z podobną alergią, ilość dobrej treści spadnie. . A po co mi chodzić w miejsca gdzie nie ma dobrej treści? 

 

Właśnie mi przypomniałeś, że kiedyś strona główna miała na górze blok z artykułami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnym kształcie jest ten market bardzo chaotyczny i dużo mniej wygodny, niż poprzednia giełda w formie postów. "Szukam" (w ogóle powinno być "kupię") i "sprzedam" razem i trzeba to sobie dopiero odfiltrować (a powinny to być odrębne działy), zakończone wymieszane z aktywnymi (zakończone powinny z automatu lecieć do jakiegoś osobnego archiwum) itd. Plus taka tam drobnica w stylu np. że zakończone ogłoszenie "szukam" też jest oznaczone jako "sprzedane" (tak jak "sprzedam").

Cały ten moduł w ogóle nie za bardzo najwyraźniej przystaje do potrzeb takiej forumowej giełdy, przynajmniej takiej jak mi jest do szczęścia potrzebna - i pewnie mnóstwo będzie roboty z przerabianiem tego na coś sensownego, więc się trochę obawiam, że skończy się tak, że finalnie będzie to średnio funkcjonalne, bo zapału, sił i środków nie starczy na to, żeby ulepić z tego coś, co ma ręce i nogi.

 

A, no i ten slajder z ogłoszeniami na samej górze jest kompletnie niepotrzebny. Kto chce, to sobie wejdzie gdzie trzeba, a kto nie chce, to mu to tylko przeszkadza.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.