Skocz do zawartości

Folia ekektroluminescencyjna - gdzie kupić?


Marcinos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

 

Przymierzam się do zrobienia flatownicy. Szukam folii ekektroluminescencyjnej w formacie A3. Kiedyś było tego sporo na allegro, teraz jakoś nie mogę znaleźć. Może ktoś ma namiary na źródło godne polecenia?

 

Kiedyś ktoś wspominał o plafonach led jako tańszej alternatywie, tylko czy nie dobrze działają?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka tygodni temu kupiłem ostatnią :D to A3, to jest razem z marginesami i przewodami, powierzchnia świecąca jest mniejsza

Mam też drugą flatownicę zrobioną z podświetlanej deski kreślarskiej A3 i dwóch warstw materiału, ale na dniach nakleję ten dyfuzor: https://allegro.pl/oferta/lee-400-leelux-dyfuzyjny-filtr-folia-arkusz-13581160534

Zasilanie deski przerobiłem na przetwornicę z natężeniem regulowanym potencjometrem

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem na allegro od tego gościa i widzę jest ciągle dostępna: https://allegro.pl/oferta/folia-elektroluminescencyjna-a6-biala-wowo-inwert-11900693214
 

Korzystam z niej już ponad 2 lata, wszystko działa. Tylko kabelki i wtyczki dosyć delikatne. Kabelki musiałem dolutować do folii bo puściły. Zasilanie na 12V więc na polu też można sobie robić. Poza tymi kabelkami wszystko jak najbardziej ok.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 12:34, lkosz napisał(a):

z podświetlanej deski kreślarskiej A3

Coś takiego?

 

https://allegro.pl/oferta/deska-kreslarska-a3-tablica-podswietlana-led-kalka-13464028089

 

Ten naklejony przez Ciebie materiał powoduje dodatkowe rozproszenie światła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2023 o 17:37, tomekL napisał(a):

Ja kupowałem na allegro od tego gościa i widzę jest ciągle dostępna

Dzięki Tomek! 

 

480zł kosztuje A3, co się to porobiło...  Jeszcze rok temu było tego pełno na allegro i ceny 150-200 z tego co pamiętam. 

 

Myślę też o plafonie LED z Castoramy, jako opcji econo, muszę podjechać i zobaczyć na żywo jak to wygląda. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Marcinos napisał(a):

Ten naklejony przez Ciebie materiał powoduje dodatkowe rozproszenie światła? 

tak, coś podobnego. Tak, dyfuzor służy dodatkowemu rozproszeniu światła, bo tło deski jest takie paskowane (od spodu naklejony jest jakiś obrazek drobnymi kreseczkami na czarnym tle dla estetyki), ale z dyfuzorem podświetlone jest równomiernie

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze coś takiego, w wymiarze a4, https://allegro.pl/oferta/deska-kreslarska-tablica-kalka-podswietlana-led-a3-13413107727

Ma taki nadruk, jakby delikatną siateczkę, ale jak robiłem testowe flaty to, szczerze mówiąc, nie widziałem różnicy. Można na to nałożyć papier matowy i powinno być git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, apolkowski napisał(a):

Masz jakiś schemat? Mam taką deskę A3 z teoretycznie płynną regulacją, ale to kiepsko działa.

zrobię osobny temat i wszystko opublikuję :) tylko niech się zachmurzy...

Edytowane przez lkosz
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.