Skocz do zawartości

M31 prosto z ASI ZWO 585 MC


Gość Spacelive2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Spacelive2

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Chciałbym zaprezentować Wam owoc prac z ostatniej nocy, mianowicie galaktyka M31 ze złożonych 50 klatek po 30 sek naświetlania każdej z nich;

 

 

 Wczorajsze niebo (14/15.08.2023), niska wilgotność powietrza, brak jasnego Księżyca i wreszczie znikomy wiatr pozwolił na uchwycenie całego piękna tej galaktyki ❤

 

Dajcie znać jak Wam się podoba. :)

Pozdrawiam

 

M312023-08-1450x30s_ASIZWO585MC_ZTGD61APOEQ-5(jasnosc4)PODPIS.thumb.jpg.433f85425a1cec6b776ee37e9b228ce5.jpg

 

i wersja mniej kolorowa - (mniejsza jasność, mniejszy kontrast, taki sam czas naświetlania - 25 minut)  Sprzęt: Kamera: ASI ZWO 585 MC, EQ-5, William Optics Zenithstar ZS 61 APO. Akwizycja: ASI Studio V.1.9.1, ASTAP. 

 

M312023-08-1450x30s_ZWOASI585MCZTGD61APO.thumb.jpg.c8a04b6a2b82b28c03c91f406b0b86ac.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Oczywiście długa droga przed Tobą.  Chyba każdy miał podobne początki.   Techniki obróbki nie komentuje. Nie jestem godzien... Moim zdaniem niezbyt dobrze dobrany obiekt , chociażby dlatego, że nie mieści się w kadrze. 

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi są pojechane , zatem czy masz flattener? Jak tak to trzeba popracować nad odległością. Jeżeli chodzi o kamerę to trzeba palić dłuższe klatki i /lub musi ich być zdecydowanie więcej.  Popatrz na pracę LittleGhost. Mam 585 i nie jest to najłatwiejsza kamera do okiełznania trzeba mieć dużo materiału żeby opanować szum. Jak na początek to bardzo fajnie wyszło,  lekko przygasisz centrum i będzie lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sebastianus napisał(a):

Spoko. Oczywiście długa droga przed Tobą.  Chyba każdy miał podobne początki.   Techniki obróbki nie komentuje. Nie jestem godzien... Moim zdaniem niezbyt dobrze dobrany obiekt , chociażby dlatego, że nie mieści się w kadrze. 

Przecież to jest słynny Adam Tużnik :D Jakie początki, wpadnie raz na rok i emanuje jak zawsze samozachwytem nad swoim dziełem :D 25 minut sumarycznej ekspozycji, kamerą bez chłodzenia i z obróbką jak widać. Resztę napisałeś już sam :)

  • Lubię 3
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jądro przepalone, może da się uratować w obróbce.

Warto spróbować.

Kadr nieco nietrafiony, na przyszłość warto wycelować tak, aby jądro było w centrum, a całość galaktyki szła dokładnie po przekątnej, bo przy takiej ogniskowej gdy całość się w kadrze nie mieści lepiej, będzie to wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2023 o 12:47, Spacelive2 napisał(a):

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Chciałbym zaprezentować Wam owoc prac z ostatniej nocy, mianowicie galaktyka M31 ze złożonych 50 klatek po 30 sek naświetlania każdej z nich;

 

 

 Wczorajsze niebo (14/15.08.2023), niska wilgotność powietrza, brak jasnego Księżyca i wreszczie znikomy wiatr pozwolił na uchwycenie całego piękna tej galaktyki ❤

 

Dajcie znać jak Wam się podoba. :)

Pozdrawiam

 

M312023-08-1450x30s_ASIZWO585MC_ZTGD61APOEQ-5(jasnosc4)PODPIS.thumb.jpg.433f85425a1cec6b776ee37e9b228ce5.jpg

 

i wersja mniej kolorowa - (mniejsza jasność, mniejszy kontrast, taki sam czas naświetlania - 25 minut)  Sprzęt: Kamera: ASI ZWO 585 MC, EQ-5, William Optics Zenithstar ZS 61 APO. Akwizycja: ASI Studio V.1.9.1, ASTAP. 

 

M312023-08-1450x30s_ZWOASI585MCZTGD61APO.thumb.jpg.c8a04b6a2b82b28c03c91f406b0b86ac.jpg

 

 

 

 

Koledzy już wszystko napisali. Ja tylko napiszę że mnie się też nie podoba. Na pierwszy rzut oka powinieneś serio zając się poprawą techniki  obróbki , bo takie zdjęcie to na dobra sprawę z jasnej optyki BEZ OBRÓBKI będzie podobnie wyglądało.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.