Skocz do zawartości

Spadochron w Andromedzie


M_H

Rekomendowane odpowiedzi

Ukłony! Jeżeli chodzi o wybór celu, to chyba najdziwniejsza rzecz ostatnich miesięcy tutaj. I nie ma znaczenia, że to kilkadziesiąt pikseli.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Herbert West napisał(a):

Ukłony! Jeżeli chodzi o wybór celu, to chyba najdziwniejsza rzecz ostatnich miesięcy tutaj. I nie ma znaczenia, że to kilkadziesiąt pikseli.

Zgadzam się w 100%. Bardzo ciekawy cel, lubię takie kwiatki tutaj :)

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, mack_mnk said:

Mega ciekawe :) gratuluję pomysłu i wyknonania i zapisuję sobie ten cel na próbę ze swoim sprzętem :) 

To może być ciekawe :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynujący obiekt, @M_H wielkie dzięki za zdjęcie i naprowadzenie !

 

Dawno nic mnie tak nie podjarało na naszym Forum.

To jest obiekt oddalony o 11 miliardów lat świetlnych i ma dwa składniki ~ 15.5 magnitudo !

Dla porównania, najsławniejszy kwazar z ogniskowaniem grawitacyjnym Krzyż Einsteina jest oddalony o 8 miliardów lat świetlnych i ma ~ 16.8 mag.

Dla J014709+463037 przesunięcie ku czerwieni jest ~ 2.4, więc to co teraz widzimy jako 600 nm było wyemitowane jako ultrafiolet 250 nm !

 

Widziałem już wzmianki o wizualnych obserwacjach tego kwazara w 14".
Więc Koledzy Wizualowcy, trzeba próbować !

 

Edytowane przez Mareg
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mareg napisał(a):

Fascynujący obiekt, @M_H wielkie dzięki za zdjęcie i naprowadzenie !

 

Dawno nic mnie tak nie podjarało na naszym Forum.

To jest obiekt oddalony o 11 miliardów lat świetlnych i ma dwa składniki ~ 15.5 magnitudo !

Dla porównania, najsławniejszy kwazar z ogniskowaniem grawitacyjnym Krzyż Einsteina jest oddalony o 8 miliardów lat świetlnych i ma ~ 16.8 mag.

Dla J014709+463037 przesunięcie ku czerwieni jest ~ 2.4, więc to co teraz widzimy jako 600 nm było wyemitowane jako ultrafiolet 250 nm !
Widziałem już wzmianki o wizualnych obserwacjach tego kwazara w 14".

 

Jest kilka dostępnych badań na temat tego obiektu na przestrzeni lat. Bardzo ciekawa lektura dla dociekliwych.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, M_H napisał(a):

uchwycić to zjawisko amatorskim sprzętem.

Po takim tekście spodziewałem się montażu z dwóch deseczek i kręcenia śrubką wg stopera, a nie montażu za 11 koła i kamery ASI2600MM Pro z filtrami. :D :D

Edytowane przez amatorastro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.