Skocz do zawartości

M1 Mgławica Krab... holy crap!?


mstaniek

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, polaris napisał(a):

No ale w końcu zobaczyłeś go na własne oczy czy tylko zrobiłeś mu zdjęcie? Bo to coś zupełnie innego.

 

😉 no tak. Precyzja ponad wszytko 🙂

nie zobaczyłem... ale własnoręcznie zrobione zdjęcie, traktuję jak zobaczenie.

W moich kategoriach, to jest to samo.... Emocje te same 🙂

może to trochę filozoficzne.. ale dla mnie ważne 🙂

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie Mariusz jesteś motywacją.

Ja mając już blisko 10 lat sprzęt do astrofoto nie potrafię "wycisnąć" choć jednej fotki, którą z dumą mógłbym pokazać.

Zmieniam konfigurację, dokupuję drobiazgi, oglądam fotki innych, oglądam tutki obróbki, na astrozlotach wsłuchuję się na warsztatach jak to robią inni.

A sam? A sam nic. No i jak widzę te twoje endorfiny to mnie po prostu wstyd zalewa.

Ja też tak chcę... :)

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elvis_is_alive napisał(a):

No dla mnie Mariusz jesteś motywacją.

Ja mając już blisko 10 lat sprzęt do astrofoto nie potrafię "wycisnąć" choć jednej fotki, którą z dumą mógłbym pokazać.

Zmieniam konfigurację, dokupuję drobiazgi, oglądam fotki innych, oglądam tutki obróbki, na astrozlotach wsłuchuję się na warsztatach jak to robią inni.

A sam? A sam nic. No i jak widzę te twoje endorfiny to mnie po prostu wstyd zalewa.

Ja też tak chcę... :)

 

Elvis, dzięki za ciepłe słowa... czas na praktykę 🙂 Pomoge ile moge 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaPa napisał(a):

Mały krabik  ale uroczy. Uznanie za gamę kolorów. Tym zestawem trudno o lepszą wersję chyba.

Dziękuję 🙂 Z Twoich "ust" to zaszczyt dla mnie.

Bardzo wiele przyjemności mi ta fotka sprawiła... 

Na pewno można lepiej.. ale dziś nie umiem...  i... czuję wewnętrzną satysfakcję 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, .zombi. napisał(a):

Ale z tego kadru to się musisz wytłumaczyć bo zupełnie go nie rozumiem.

 

no dobra... tłumaczę... fotki z bodaj... nastu sesji? Różne kąty, różne wszystko 🙂

Tak mi jakoś wyszło... że część wspólna to było w pionie.. i pomyślałem, że kraba nikt w pionie nie robił 😉

zrobiłem 😉

wybacz, jeśli kłuje w oczy... ale większy crop już nie ma sensu... a w poziomie 16:9 nic więcej, by nie wniosło?

A jako przeciwnik "w pionie" postanowiłem, że... może niepotrzebnie się upieram?

 

w skrócie... jakoś mgławica tyle emocji dla mnie wywołała... że kadr zszedł na dalszy plan.

I jak widzę, w Twojej wypowiedzi... niesłusznie 🙂

 

dziękuję za "kubeł zimnej wody"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, .zombi. napisał(a):

Czy w pionie czy w poziomie to ja bym zrobił crop taki żeby krab był w centrum zwłaszcza że kompletnie nic tam nie widać poza gwiazdkami.

 

słuszna uwaga @.zombi.

dzięki za sugestię. W pełni właściwa!

M1_2000d_ISO800_ALPT_80x300s_TRI_35x45s_bortle9_09.2023.jpg

Edytowane przez mstaniek
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

47 minut temu, .zombi. napisał(a):

Czy w pionie czy w poziomie to ja bym zrobił crop taki żeby krab był w centrum zwłaszcza że kompletnie nic tam nie widać poza gwiazdkami.

Z jednej strony ten wykadrowany Krab wygląda poprawniej kompozycyjnie, ale z drugiej strony kadr, w którym Krab leci w górę jak balonik ma w sobie coś ze świeżego podejścia do tematu, bo jeszcze takiego nie widziałem. Swego czasu sławny dyrygent Wilhelm Furtwängler, gdy nie do końca był zadowolony z wykonania mawiał do swojej orkiestry: "panowie, znów graliście w zbyt poprawnym tempie". Może do fotek też warto podejść czasem podobnie? 

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piotrfie napisał(a):

ale z drugiej strony kadr, w którym Krab leci w górę jak balonik ma w sobie coś ze świeżego podejścia do tematu, bo jeszcze takiego nie widziałem

 

No z tym balonikiem to faktycznie ciekawa idea ale na usprawiedliwienie pytałem o co chodzi bo się nie domyśliłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mstaniek napisał(a):

 

Dziękuję 🙂

Tylko przygasiłem trochę gwiazdy.

BlurX poleciał tylko na mgławicę, bez gwiazd.

 

Powinienem? 

Dekonwolucja to podstawa. Robiłeś ją na zdjęciu starless? Dobrze zrozumiałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.