Skocz do zawartości

umi17 lite - recenzja najlżejszego montażu harmonicznego na rynku


orlen

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu rozgladalem sie za upgradem mojego krotkoogniskowego zestawu ktorego sercem jest AZ gti w wersji eq. 

trafilem w sieci na wzmianki o montazach firmy UMI, a dokladnie model umi 17 ktory wyglada jak kopia AM5 tylko inaczej pomalowany oraz umi 17 lite, który przyciagnal moja uwagę ze względu na wagę - 2,8kg. 

tu wklejam specke od producenta, dla mnie najwazniejsze cechy to byla jak najnizsza masa wlasna oraz prowadzenie w obu osiach z goto.

 

image.png.e32e629b8aa1a9e040f7d720cb59d332.png

 

unboxing:

montaz przychodzi w malej twardej walizce, zabezpieczony pianka, moim zdaniem sprawdzi sie w transporcie:

 

image.thumb.jpeg.8adec520146ad5fdfcba278f145bfecd.jpeg

 

image.thumb.jpeg.845bed5d5f6ce67857c0380a15159a99.jpeg

 

Montaż montuje sie za pomoca dovetaila na klinie, ktory widac na zdjeciu. Ja natomiast w sytuacjach gdzie bedzie mi zalezalo na jak najnijzszej wadze planuje posluzyc sie klinem od WO ktorego uzywalem do tej pory jako zamiennika klina od SW (do swsa czy az gti).

apropo wagi, porownanie z moimi dwoma najlezszymi zestawami prowadniczymi:

 

image.thumb.jpeg.17790cbe9426ef8003a8fa59ddbee7e0.jpegimage.thumb.jpeg.1ffedfcca4fe817948fe44a0667a1d94.jpegimage.thumb.jpeg.6c18f215c7dcf4b5793ff1d5a72d024a.jpeg

 

w nastepnym poscie, uruchomienie i pierwsze wrazenia z obslugi.

 

Edytowane przez orlen
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • orlen zmienił(a) tytuł na umi17 lite - recenzja najlżejszego montażu harmonicznego na rynku

Wygląda na świetny sprzęt. Gratuluję zakupu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że 2,8 kg to masa głowicy bez klina? A sam klin ile waży? Podesłałbyś linka do klina WO i ile on waży? :) 

Jestem bardzo ciekawy, jak się sprawdzi.

 

Te filmy w poście zbugowały cały interfejs astropolis :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda, ciekaw jestem testu pod niebem i wrażeń z użytkowania po kilku sesjach.

Jak to się zasila? Jest jakiś zasilacz dołączony? Patrząc po poborze mocy spokojnie pojedzie na powerbanku.

 

Gdzie kupiłeś? Szybko rzut oka w google pokazuje Aliexpr albo ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MateuszW napisał(a):

Rozumiem że 2,8 kg to masa głowicy bez klina? A sam klin ile waży? Podesłałbyś linka do klina WO i ile on waży? :) 

Jestem bardzo ciekawy, jak się sprawdzi.

 

Te filmy w poście zbugowały cały interfejs astropolis :P 

Tak, 2,8kg to masa bez klina, w sumie dzięki za pytanie bo te 200gram różnicy. Między klinami chyba zignoruje, klin umi będzie dużo wygodniejszy 

received_232731993242622.jpeg

received_939206654278579.jpeg

received_901429558301080.jpeg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bentoq napisał(a):

Super wygląda, ciekaw jestem testu pod niebem i wrażeń z użytkowania po kilku sesjach.

Jak to się zasila? Jest jakiś zasilacz dołączony? Patrząc po poborze mocy spokojnie pojedzie na powerbanku.

 

Gdzie kupiłeś? Szybko rzut oka w google pokazuje Aliexpr albo ebay.

W zestawie nie ma zasilacza, wymaga 12v dc, zamówiłem bezpośrednio u sprzedawcy przez wiadomość prywatną na discordzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/9/2024 at 3:32 PM, orlen said:

Bezpośrednio u producenta, zaplacilem 1300usd

właśnie - jak z VAT i cłem? na discordzie jest napisane "Order UMi 17 Lite now for $1360, shipping & tax/VAT & PayPal fee covered." - ile w tym prawdy?

a no i ile czekałeś na dostawę?

Edytowane przez MichałK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.02.2024 o 12:37, MichałK napisał(a):

właśnie - jak z VAT i cłem? na discordzie jest napisane "Order UMi 17 Lite now for $1360, shipping & tax/VAT & PayPal fee covered." - ile w tym prawdy?

a no i ile czekałeś na dostawę?

 

bardzo chętnie też się dowiem.  Może być na priv :)

 

pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.