Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

 

Aaa, to jest lewe oko Claviusa? :) Niezły detal!

 

Można by tak to nazwać :) jednak jak patrzę na to zdjęcie to moje oczy ciągle szukają ostrości i czuje dziwny uścisk na przedzie głowy ^_^ Myślę że to efekt stackowania w RS6 znacznej liczby klatek pływających na seeingu :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Można by tak to nazwać :) jednak jak patrzę na to zdjęcie to moje oczy ciągle szukają ostrości i czuje dziwny uścisk na przedzie głowy ^_^ Myślę że to efekt stackowania w RS6 znacznej liczby klatek pływających na seeingu :uhm:

 

A z ilu klatek jest to zdjęcie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nikt poza mną tego nie doceni - Wojtek, zarejestrowaleś krawędziowe Mare Orientalne (Morze Wschodnie). Może kilka godzin przed pełnią wygląda jeszcze lepiej, ale twoje zdjęcie zastępuje mi brakujące kadry w moim archiwum. Sprzyjająca libracja, ponad cztery i pół stopnia pomogła wydobyć pierścieniową formację, widać też jeden z kraterów - Rocca. Świetny detal. Może i mnie się poszczęści kiedyś w podobnej skali. Jeśli widziałeś zdjęcia tego morza w wykonaniu LRO, może zaakceptujesz moją ekscytację - to najładniejsze z księżycowych mórz. Szkoda, że widzimy tylko jego cząstkę i w dodatku w dużym skrócie perspektywicznym. Jeśli możesz, wróć do tego miejsca tuż przed pełnią - wtedy estetyka tego miejsca stanie się jeszcze bardziej oczywista. Trzymam kciuki za to. Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy zakamarki z dzisiejszej nocki. Wizualnie Księżyc wyglądał bardzo pięknie. Jednak do avikowania z ogniskową 5875 mm, zabrakło trochę przejrzystości powietrza. Uzbierałem również materiał na pełną tarczę. Tyle było avików, że sam nie wiem, czy uzbierałem komplet.

 

SCT9.25, ogniskowa 5875 mm.

 

 

 

 

Moon_20140420_042317_R.jpg

Moon_20140420_042421_R.jpg

Moon_20140420_042703_R.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Oto moje dwa zakamarki Łysego z 09.06. Chciałem trzasnąć jakąś małą panoramkę, ale przy kręceniu drugiego awika Księżyc już zaczął włazić za drzewo. Ach to lato i niska ekliptyka w nocy :(

Oba zdjęcia to 150 klatek z 2200 (120s)

SW200/1000 + GSO 2,5x + PG Chameleon + HEQ5 + Baader R

Moon_090614_222958_R_g3_b3_ap272ps.jpg

Moon_090614_223221_R_g3_b3_ap234ps.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W celach informacyjnych, pokażę jaka jest różnica między stackiem bez ostrzenia a wyostrzonym maksymalnie, w 2AutoStakkert. Dla mnie wersja z wyostrzeniem jest wystarczająca i zadowalająca. Wystarczy później ewentualnie zabawa kosmetyczna. Ciekawe jest to, że z ogniskowej 5875 mm mojego SCT9.25, nie ważne jaki jest obiekt, Księżyc czy Planety, maksymalne wyostrzanie spisuje się bardzo dobrze. Wszystkie klatki animacji, np z Jowiszem, były stackowane z maksymalnym wyostrzeniem. Planety, które robiłem z ogniskowej 5875 mm, tak samo.

Dla mniejszej ogniskowej już nie stosuję, gdyż jest za mocno wyostrzone.

Wspominam o tym, ponieważ można przeskoczyć jeden etap "zabawy" suwaczkami w RegiStax albo AstraImage lub podobnym programie. Oczywiście jeżeli Ktoś posiada lepszy sposób na wyostrzanie zdjęć to go stosuje, jednak ze znanych mi sposobów opisany powyżej jest dla mnie najlepszy. Nie wiem jak to spisuje się w innych teleskopach oraz z większą ogniskową.

1.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.