Skocz do zawartości

Księżycowe zakamarki.


lemarc

Rekomendowane odpowiedzi

A dlaczego ta kratka wychodzi z filtrem R? Ta kamerka tak ma?

 

Ona ma przetwornik cmos , nie wiem czy ta ma jakieś znaczenie , ale ta kratka tak wychodzi , zwłaszcza przy dużej rozdzielczości :( i wyostrzaniu .

 

Zastanawiałem sie czy można zrobić coś w rodzaju flata i to odjąć w registaxie , jak nie pozostanie metoda Leszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie do wszystkich którzy robią fotki księżyca i planet. Posiadam Canona 600 D z możliwością kręcenia filmu czy da się nim zrobić film księżyca a potem złożyć w jakimś programie tak jak to się robi za pomocą kamer do tego przystosowanych. A może lepiej to robić za pomocą QHY 5. Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejszy zakamarek. Księżyc już nisko i w dodatku falował i były chmury. Materiał niezbyt dobry do obróbki ale coś widać. Jeszcze raz podziękowania dla Astrokosmo, że mnie zmobilizował do kolimacji SCT. Ilość szczegółów Księżyca, widocznych na monitorze była zdecydowanie większa niż przed kolimacją.

 

SCT 9.25, PM 2,5X, EQ6.

 

Dwie wersje, duża i 50%.

Moon_20140304_185908 (1).jpg

Moon_20140304_185908 (2).jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krater Endymion, 125km średnicy, 4600m wysokości.

Troszkę chorowałem i dopiero teraz czuję się na siłach poklikać .
Na bardzo ładnej fotce Aliena widać zaznaczenie strzałką krater który zrobiłem na sąsiedniej fotce. Barlow nieco oddalony od matrycy co sądzę że jest krotność co najmniej x5 tak że może 7500 ogniska.

 

Księżyc 07.03.2014 19:10UT

SW300/1500
Barlow x4
ASI120MM
filtr R

2014-03-07-1910UT.jpg

Zdzicha łysy.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie wczorajszego Kopernika z godziny 20:17 i 21:55

ogniskowa 2700

 

attachicon.gifKopernik_2014_03_10.jpg

 

pozdrawiam

 

Spróbowałem oddalając się od monitora popatrzyć na Twoje 2 fotki tak, jak się patrzy na obrazy 3D i wyszedł ciekawy efekt trójwymiarowy! Widać prawdziwą głębię krateru (on ma 3km głębokości).

Czy ktoś się orientuje, czy przesunięcie cienia w czasie, jak tu 2 godzin, może "wygenerować" coś w rodzaju paralaksy, dzięki czemu Księżyc możemy oglądać niemal w prawdziwym 3D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie napędu mogłem po raz pierwszy awikować kratery Księżyca. Poniżej trzy zdjęcia z wczoraj. Wybierałem podobnie jak Wojtek. Kratery: Gassendi, Schiller, Vitello + Puiseux. Sprzęt: SPC900, SCT 8".

Gassendi.jpg

Schiller.jpg

Vitello.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, jest napęd - jest impreza ;). Fajne kratery :)!

 

To prawda. Szybko się do dobrego przyzwyczaiłem. Wreszcie nie gonię za tym na co patrzę. Wygoda trudna do zrozumienia, jak się tego nie zaznaało. Kupowalem pod kątem awikowania, ale okazało się, że w wizualu jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.