Skocz do zawartości

Galaktyka Trójkąta - M 33 ze Stężnicy.


Andrzej F.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcie zostało zrobione teleskopem Orion Optics CT10 z korektorem ASA 0.73 powieszonym na montażu ASA DDM60 pro. Czas naświetlania kamerą Atik 4000 w luminacji-12x5min. Montaż ASA był

ustawiany na Polarną za pomocą programu Sequencer przez Adama. Precyzja ustawienia była tak duża, że po wykonaniu dodatkowo funkcji MLPT błąd trackingu w czasie 120 min. sesji wynosił

2 sek. kątowe.

 

Zdjęcie cudo, tylko nie zapomnij, że to jest model teleskopu CT1 :D (oczywiście wiesz co mam na myśli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to aż tak mega precyzyjnie nie było. Coś ponad 2 min. kątowe błędu w polarnej? Tak, jak mówiłem, dla tych montaży ustawienie polarnej nie jest kluczowe, bo trackują dwoma osiami. Do póki nie widać rotacji na klatce, to jest ok ;)

 

Dopal kolorek i będzie piękne zdjęcie. Ilość informacji - ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam, to aż tak mega precyzyjnie nie było. Coś ponad 2 min. kątowe błędu w polarnej? Tak, jak mówiłem, dla tych montaży ustawienie polarnej nie jest kluczowe, bo trackują dwoma osiami. Do póki nie widać rotacji na klatce, to jest ok ;)

 

Dopal kolorek i będzie piękne zdjęcie. Ilość informacji - ogromna.

 

Z tym błędem na polarną trochę przesadziłem. Kolor i Ha mam ze Stężnicy, może coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemu przy tubie o takiej długości z kompensacją wiatru w montażu ASA? Ile waży twój setup? Zwłaszcza ta ostatnia informacja jest dla mnie istotna ze względu na własne plany sprzętowo-inwestycyjne na przełomie tego i następnego roku. Fota super!

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałem wszystkim podziękować za tak przychylne oceny, które na pewno zdopingują mnie do dalszego rozwoju w tak pięknej dziedzinie jaką jest astrofotografia amatorska. Odpowiadając na pytanie JustinSuliwana

mogę powiedzieć, że przez długi okres czasu miałem problemy nawet z lekkim wiatrem. Sam Orion Optics CT10 ma długość 102 cm plus 25 cm odrośnik. Dopiero Adam na zlocie poprawił mi parametry PID silników AS-y i wówczas

problemy znikły. W przypadku niestandardowych długości i ciężarów teleskopów jakie chcemy powiesić na montażach ASA bardzo ważna jest dokładna znajomość softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chciałem wszystkim podziękować za tak przychylne oceny, które na pewno zdopingują mnie do dalszego rozwoju w tak pięknej dziedzinie jaką jest astrofotografia amatorska. Odpowiadając na pytanie JustinSuliwana

mogę powiedzieć, że przez długi okres czasu miałem problemy nawet z lekkim wiatrem. Sam Orion Optics CT10 ma długość 102 cm plus 25 cm odrośnik. Dopiero Adam na zlocie poprawił mi parametry PID silników AS-y i wówczas

problemy znikły. W przypadku niestandardowych długości i ciężarów teleskopów jakie chcemy powiesić na montażach ASA bardzo ważna jest dokładna znajomość softu.

 

Dzięki a jeśli chodzi o wagę teleskopa z całym setupem? Mógłbys w miarę oszacować?

Edytowane przez JustinSullivan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba niedoważyłeś. Sam montaż to przecież ok. 35 kg! . Na bezwładność układu ma wpływ masa przeciwwag także.

Edit: głowica montażu 19 kg plus dwie przeciwwagi to pewnie następne 8-10 kg.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba niedoważyłeś. Sam montaż to przecież ok. 35 kg! . Na bezwładność układu ma wpływ masa przeciwwag także.

Edit: głowica montażu 19 kg plus dwie przeciwwagi to pewnie następne 8-10 kg.

 

Miałem na myśli sam teleskop z kamerą, kołem filtrowym,okablowaniem i szelkami z dovetailem tupu Losmandy. Same przeciwwagi z montażem ważą około 35 kg. A więc całość będzie ważyć 55 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, wagi samego montażu chyba nie należy brać pod uwagę kalkulując ile na nim siedzi. Zatem wyszłoby ok. 40 kg (20 setup + 20 przeciwwagi).

Edit:

Bajki opowiadam - przeciwwagi na pewno liczą sobie mniej niż waga setup-u :) choć na zdjęciach ze zlotu widać, że sporo ich wisi na pręcie.

 

 

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie, wagi samego montażu chyba nie należy brać pod uwagę kalkulując ile na nim siedzi. Zatem wyszłoby ok. 40 kg (20 setup + 20 przeciwwagi).

Edit:

Bajki opowiadam - przeciwwagi na pewno liczą sobie mniej niż waga setup-u :) choć na zdjęciach ze zlotu widać, że sporo ich wisi na pręcie.

 

Waga teleskopu z odrośnikiem i kablami plus kamera-20 kg, przeciwwagi z prętem montażowym-16 kg. Razem 36 kg. Sam montaż waży około 20 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.