Skocz do zawartości

Przyroda w fotografii


Tomaszek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie od kilku dni wydaje mi się, że szpaki powinny już wylecieć w świat a te matoły cisną się nadal w budce.

Chyba  jednak ma tak być bo są w dobrej kondycji i rodzice przylatują z wałówką co chwila.

Karmienie odbywa się przez okienko :)

 

 

Edytowane przez Miesilmannimea
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-06-2023 Lublin. Po deszczu, wczesnym wieczorem.

 

     Parę fotek ze starego modelu smartfona (Samsung J710F), zrobionych "przy okazji".

 

Zabawa w chowanego z deszczem.

20230617_suchyy_1.thumb.jpg.2fc173641514358ab51f3bdd8a5a9760.jpg

 

 

 

Po deszczu.

 

20230617_suchyy_2.thumb.jpg.3ae1922cf031e0cc97697eaf82e05f76.jpg

 

20230617_suchyy_3.thumb.jpg.dbe0f1a3de1e9c4884d80954fe66e8a6.jpg

 

 

 

Prawdziwy postrach mszyc, szkoda tylko, że to larwa inwazyjnej biedronki (azjatyckiej), a nie naszej siedmiokropki! :icon_rolleyes:

20230617_suchyy_4.thumb.jpg.5b96013ae9cd9a3f442a47475c92e3ca.jpg

 

 

 

Pozdrawiam,

Jurek.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szpaki wyprowadziły się. No jeszcze jakieś dwie marudy siedzą w budce, ale powiedzmy że już "po ptokach" ;)

 

Zmontowałem film pokazujący po 12s z każdego dnia - 4s rano, 4s w południe i 4s wieczorem. Całość zajęła niecałe 5min - fajnie widać ich rozwój. Niekiedy aż trudnu uwierzyć jak się z dnia na dzień zmieniały. Dla tych, którzy nie dysponują 5min czasu jest też wersja short - 1min :) Zapraszam do oglądania:

 

 

  • Lubię 4
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bocian na jednej nodze nad ranem z Jowiszem.

 

Gdy rozkładałem wczoraj setup przed 23 na odległej od mojego tarasu o ok. 10 m lampie stanął na jednej nodze sobie bocian. To bocian z odległego ok. 100 m. gniazda. Bociany mają w gnieździe dwoje młodych. Dlaczego więc bocian wyprowadził się na tę noc z gniazda? Normalnie codziennie cała rodzinka siedzi w gnieździe. Może żona go wyrzuciła? ;) Gdy przed trzecią zwijałem majdan, bocian nadal sterczał na jednej nodze. Wytaszczyłem więc statyw i na szybko popełniłem tę fotkę. Dziś już na latarni bociana nie było.

Zastanawiałem się, czy tej fotki nie wrzucić do "obłoków srebrzystych", bo są one delikatnie widoczne. W końcu stwierdziłem jednak, że głównym bohaterem tego brzasku jest jednak bocian. :)

Jasna "gwiazdka" pod bocianem to najpewniej wschodzący Jowisz.

 

DSC08589_2000.thumb.jpg.12e6b521f8d1a92d397bb2463a4d11db.jpg

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, diver napisał(a):

 

Ostatnia fotka jest genialna. :)

 

 

Zgadzam się, faktycznie kompozycja ciekawa! Sławek, twój bocian też niezgorszy:  srebrzaki, snująca się w dole mgła, ocieplająca fajny klimat zorza, cóż więcej potrzeba. :thmbup:

 

Pozdrawiam,

Jurek.

Edytowane przez suchyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.