Skocz do zawartości

Dzisiejszy Księżyc


astroluk

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie 13 marca Księżyc także zaświecił - sprawdziła się przepowiednia lepszej pogody podczas pełni 5640dc6dbc8ce_01Smile.png (za dużo powiedziane "coś" wisiało wysoko..) Nie mogłem sobie odpuścić przewietrzenia "Frani", tak nazwała Syntę moja astro-niewierna żonka 5640dc6dbc8ce_01Smile.png Syntę wyprowadziłem na spacer około 23:30, aparat Canon EOS 760D w ognisku głównym, ISO 400, exp 1/1000s, prowadzenie białkowe (ręczne) 5640dc6dbc8ce_01Smile.png szybka seria 100 zdjęć, potem wyrównanie tarczy Księżyca i automatyczny cropp zdjęć do 3500x3500 w programie PIPP, stack 50% klatek w AutoStakkert, wyostrzenie w Registax i jakieś ostatnie poprawki w PhotoScape

!IMG_4_AS_p60_g3_ap704_conv-reg2.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mimo sporej mgły sierp Księżyca na tyle kusił na wieczornym niebie że na szybko wystawiłem refraktor.

30.03.2017 20:11 CEST

SW ED 80/600 , Nikon D 3200

ISO 200, czas 1/60 s.

25 klatek, PIPP, AS 2, FastStone Image Viewer 5.5

 

44.jpg

 

ISO 400 , 1 sekunda, pojedyncza klatka, z lewej strony naszego satelity zarejestrowało się kilka gwiazd z których najjaśniejsza to HIP 14036, jasność 5,90 mag

 

z.jpg

 

A w Nikonie z obiektywem "kit" 18-55 wyglądało to tak:

a.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już nie zdążyłem wrzucić, więc to wczorajszy Księżyc ;-)

Setup ten sam, co ostatnio czyli: Olympus OM-D E-M10 II + M.ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:4-5.6 ED R MSC - ogniskowa 150mm

 

Ksiezyc - 30 marca 2017.jpg

 

Jak pogoda pozwoli, to może dozbieram dzień po dniu przynajmniej do pierwszej kwadry :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wersja z SCT 9.25. Księżyc wpasował się idealnie w rozmiar matrycy 450D, z zapasem dosłownie kilkudziesięciu pikseli. Nie wiem, czy to wina kolimacji, która jest do delikatnej poprawy, czy też samego teleskopu, ale górna część Księżyca jest mniej ostra, niż środkowa i dolna.

 

Księżyc_31.03.17_2350mm.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i pienknie:-). mi taka pojedyncza wyszła (chyba 0,003s czyli 1/333 @ 630mm), bo nie umiem jeszcze stackować i montaż był tak sobie ustawiony.

jeszcze zrobię z barlowem jak pogoda dopisze.

post-20735-0-17882100-1491228766_thumb.jpg

Edytowane przez Grzegorz.Wwa
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy Księżyc.

 

SCT11 plus ZWO ASI 1600 MM-C.

 

3 panele przy pełnej rozdzielczości kamery po 500 klatek każdy (raptem 24 GB materiału :) ).

 

 

Filtr R Baadera.

 

Zdjęcie zmniejszone do 50% wielkości aby dało się tutaj zamieścić i aby dało się ogarnąć oczami :).

 

Seeing oceniam na 6/10. Momentami było całkiem nieźle, szczególnie widać to po prawo na górze zdjęcia.

KSIĘŻYC 1.jpg

Edytowane przez Łukasz K
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.